Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam z rana.
Ja już po badaniach.Po południu będę odbierac.Liczę na to że morfo poszła w górę 🙂.
Z planów to mam zamiar się trochę opalic.Wyjdę na 30 minut o 11,żeby złapac trochę słonka......
Znowu się niewyspałam..........do godziniy 4 wstawałam na siku - 6 razy.....
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej kuleczki 🙂
Ale się szaro u nas zrobiło, zaraz lunie 😞 Znów zapowiada się dzień, że z domu nie wyjdziesz, tym razem będzie lać 😞 Jeszcze w wodociągach mają jakieś prace konserwatorskie i od wczoraj nie ma ciepłej wody, a ja bym musiała łepek umyć... Wczoraj się kąpałam w zimnej 😁 Chyba sobie sama wodę zagrzeje i już. Tylko ta gimnastyka nad miską to już nie na ten miesiąc trochę 🙃
Emilia do której spałaś? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja twardo prasuje, choc najbardziej niepokoi mnie to, ze jeszcze dwa wielkie wory, a miejsca w komodzie nie ma juz.. po co komu tyle ciuchow dla noworodka?? 🙂)
Choc z naszą temperatura w domu, to lepiej wiecej niz mniej,bo pewnie wogole schnac nie bedzie chcialo... ;///

Chwila przerwy dla moich biednych rak... Bola mnie nawet jak pisze na klawiaturze i nietety nie zanosi sie na to, zeby bylo lepiej...

Ja w sobote skocze sobie zrobic badania morfologii.. zobaczymy czy cokolwiek poszlo w gore... Moglaby bo, jak przy takich wynikach mi jeszcze spadnie, to toczenie krwi po porodzie mnie nie ominie... ;//

Babcia, dostala prace, wiec od wrzesnia najprawdopodobniej jej nie bedzie w domku, tak wiec raz, ze sie na zime kobieta ustawila, hehe 🙂 Cieplo w tylek bedzie miala 😉
A dwa nie bedzie mi sie krecic pod nogami, choc zawsze by sie jedna reka przydala jakbym Nadie miala z przedszkola odbierac 😉)
No, ale sami tez jakos sobie bedziemy myusieli poradzic 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry... u mnie noc koszmarna... nie dość że wstawałam siku zdecydowanie za często to jeszcze młodemu się coś pokręciło i od 1 do 3 dyskutował ze mną że on chce bajki i spać nie będzie...a o 5 zadzwonił budzik M........ 😠 szanowny pan wyłączył dziada i spał jeszcze do 8 a my już nie 😞
Pogoda jak dla mnie do d...., gorąco że się wytrzymać nie da. Byliśmy chwilę na dworze to dziecko całe spocone od razu... A zaraz trzeba jechać odebrać auto od mechanika, zapłacić ubezpieczenie za dom, naprawić teściowi okulary..... popołudniu jeszcze jechać do ciotki co już jest normą...... A może dziś się wezmę za koszenie trawnika przed domem? Wkurza mnie ta wysoka trawa a nie ma komu zrobić. Może by mnie coś ruszyło? 😉
Brzuch się napina ale nie tak boleśnie, czuję się po prostu jakbym miała okres, bo przy okazji na plecy promieniuje.

Mixi wg mnie oczyszczanie to nie musi być od razu biegunka. Wystarczy że chodzisz częściej do WC - jedne będzie czyścić a innym tylko skończą się problemy z wypróżnieniem. Poza tym oczyszczanie może być też wymiotami....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się i ja 🙂
Dzisiaj jedziemy wieczorkiem na IP niech sprawdzą te przepływy i wagę Kubusia i zdecydują czy mnie zatrzymają na patologii czy nie i mam dalej chodzić...
Przynajmniej będę wiedziała na czym stoję.
Wczoraj złożyliśmy łóżeczko, więc wszystko już gotowe na przyjście synka 🙂 Już nie mogę się doczekać 🙂

* Czy któraś z was wie jakie są prawidłowe normy przepływu w tętnicy pępowinowej??
Proszę o odpowiedź,bo nigdzie nie mogę znaleźć.

Miłego dnia i buziaki w brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu te normy nalezy spr u kazdego indywidualnie.. i lacznie wszystkie trzy przeplywy.. wtedy daje to miarodajny obraz.

Ja sie nie pokusze o podawanie, norm, bo to pozniej tylko stresu sie czlowiek najada... lepiej od razu na wizycie i powiedza co i jak...

Doti, bo ty naorawde urodzisz tego 2.09.. Bierz sie ale juz za trawnik 🙂))

A ja wracam do prasowania HELP!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
efek wstalam o 8:44 🤪
madzia ja nie pomoge ale daj znac po IP 🙂
doti blizej niz dalej tez mnie boli jak na okres i krzyz i w ogole katar dostalam calkiem fajnie ale to juz znam ze cos sie zaczyna dziac 😁 mysle ze nasze dzieci zrobia nam niespodzianke i wyskocza w momencie kiedy przestaniemy myslec zeby to zrobily 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgosia1986 napisał(a):
Emilio, a kojarzysz stronę bo ja jakaś nie ogarniętta jestem 🤢
Tu jest wózek Tusi: http://brzuszek.net/forum_go2post,1219086#1219086

Sandro jakbym była bliżej to bym wpadła Ci pomóc a dzieciaki by sie pobawiły 😉

Emi całe szczęście, że bliżej niż dalej 😉 Ja się naprawdę muszę zacząć ruszać to wtedy i poród się ruszy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie,że dam znać...
Trochę się stresuję. Moja lekarka mówi,że nic strasznego się nie dzieje, bo mały przybiera na wadze tylko mniej, teraz przez 2,5 tygodnia przybrał tylko 160g.
A jednocześnie dała mi skierowanie na patologię ciąży z opisem IUGR, żeby sprawdzili co i jak.
Sama nie wiem co myśleć kochane... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia1988 napisał(a):
Pewnie,że dam znać...
Trochę się stresuję. Moja lekarka mówi,że nic strasznego się nie dzieje, bo mały przybiera na wadze tylko mniej, teraz przez 2,5 tygodnia przybrał tylko 160g.
A jednocześnie dała mi skierowanie na patologię ciąży z opisem IUGR, żeby sprawdzili co i jak.
Sama nie wiem co myśleć kochane... 😞

nie zamartwiaj sie na pewno wszystko bedzie dobrze moze Kubus dopiero zacznie przybierac w tych koncowych tygodniach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
mamusiak u mnie na ostatnim usg w tj. 35tc mały ważył 1900g

nataliapierzesz wszystkie rzeczy małej? bo ja wyprałam tylko te rzeczy na początek w rozmiarze 50/56, pieluchy itp.

a dla tych, które zdecydowały się na Jelpa taka promocyjka
http://www.multishop24.pl/jelp_hipoalergiczny_specjalistyczny_pakiet_srodkow_do_prania_dla_dzieci_i_niemowlat_jensen.html
z tego, co patrzyłam, to chyba taniej niż na allegro lub podobnie, a większa pewność, że nie podróby
sama prałam w loveli i mam nadzieję, że nie uczuli 🙂


prałam do 68 rozmiaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się i ja 🙂 jak fajnie dziś....popadało trochę burza i teraz chłodniutko jest aż miło 🙂 ja też czekam aż małej się zachce wyjść bo też latałam po schodach,pływanie i nic....skończyłam i czekam teraz 🙂Madzia nie martw się tymi przepływami jak mi lekarz mówił to wiecej idzie do dziecka przez łożysko...kiedyś miałam własnie stronke jak szukałam ale nie pamietam jej teraz jak ona miała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
my od wczoraj byliśmy bez neta - pewnie przez te burze :/
mąż mi wczoraj laktator kupił - mieliśmy poczekać do po porodzie i sprawdzić czy bedzie taka konieczność, ale była promocja i się skusiliśmy :P

dzięki za porady odnośnie książek pamiątkowych - może faktycznie tak jak Sandra pisała poczekam i zobaczę czy nie dostaniemy w prezencie... a co do tych odcisków to widziałam ostatnio z takimi masami bardziej plastelinowymi, że niby nie trzeba tak mocno przyciskać, a później się wkłada w ramkę no to się nie zniszczą...

myślę czy kupować leżaczek, huśtawkę czy coś w tym stylu...hm.... a może by mi ktoś prezent zrobił - hehe 😉

miłego dnia :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No my tez mamy taka rameczke 🙂) Pozniej wrzuce foteczke 🙂 I teraz kupie taka sama, zeby dwie staly na komodzie 🙂 Wiec Tatianka biedna, ale bedzie musiala zniesc co siostra 🙂

Ale sie narobilam, a to dopiero 11 godzina.. ;//
i juz po szarosci i burzy 😉
) Znowu sloneczko i upal.. jakbym wiedziala bym sobie pranko wstawila jeszcze 🙂

Udalo mi sie troszke ciuszkow jeszcze wyrzucic, troszke pochowac na pozniej 🙂) A dzis meza zmolestuje zeby mi przywiozl wielki wor od mamy, i sie powoli za to tez zaczne ogarniac, bo w koncu kiedys trzeba 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się.

Dziś rano otworzyłam pampersy i porównałam ich wielkość tzn DADA 1 (2-5kg) i PAMPERS 2 (3-6kg)
Rozmiarowo one są identyczne a nawet te mniejsze,czyli DADA, są szersze od Pampersów 2. Na długość są identyczne.

Doti przyszły do Ciebie już te Pampersy ?

Tak sobie dziś przypomniałam,że gdzieś kiedyś czytałam,że datę porodu oblicza się od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki, dodaje dwa tygodnie i odejmuje trzy miesiące. Chyba tak to było, bo już nie pamiętam. Tak więc skoro ja miałam OM 24 listopada to u mnie wychodzi termin na 8 września.
Może to i fakt...
Tylko że 8 września to wg mojej ginki skończę 41 tydzień i dłużej niż 41tyg nie przeciągają ciązy w naszym szpitalu.
Moja siora jak miała skurcza dwa tyg przed terminem, pojechała do szpitala i chyba jeszcze nie miała tych porodowych skurczy i dali jej kroplówę na przyspieszenie akcji, a nie odesłali do domu tak jak niektórzy lekarze robią. Moim zdaniem dobrze, bo po co przeciągać taką kobietę po 38tyg ciąży skoro dziecko duże i gotowe do wyjścia.
Doti tak myślałam, jak miałas te skurcze,nie mogłaś zadzwonić do położnej swojej? Moja mi mówiła ze jak cokolwiek zacznie się dziać to ona natychmiast przyjezdza i sprawdzi rozwarcie itd. Moja siora miała ją też i jak zaczęły jej sie skurcze i bolał krzyz to zadzwonila,przyjechala i zbadała ją.
Dzisiaj do mnie przyjeżdża położna,jak co tydzien i ma mnie dziś niby uczyć przeć....O matko....już to widzę 🙂 Nie wiem czy to cokolwiek mi pomoże, myślę że jak przyjdzie co do czego, to jest chyba naturalny odruch,bo wiem jak poroniłam to czułam że muszę iść na wc i przeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miałam ten sam problem co Sandra i Mixi z forum, ale opróżniłam cache i jak narazie działa ok.Widzę suwaczki itd. Ciekawe czy tak już zostanie 🙂

Kurde mać, dupa. Znowu to samo. Napisane jest ładuję.....To niemożliwe zeby to samo było u kilku osób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...