Skocz do zawartości

Lutoweczki 2013 | Forum o ciąży


innicone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Zelazna a ty jak sie czujesz? jeszcze tylko ten tydzien bierzesz fenka prawda?

powiem Ci że ja po odstawieniu fenka i magnezu mam skurcze ale tych bolesnych to w porownaniu z tymi niebolesnymi to niewiele...aczkolwiek same te niebolesne sa bardzo malo przyjemne...w piatek na wizycie sie dowiem czy ruszaja moje rozwarcie dalej z tych moich 2 cm...o ile dotrwam do piatku....ale cos mi sie wydaje ze fenek i mnie troszke zakonserwowal...

A i pochwale sie ze zdalam ostatni egzamin i semestr mam zaliczony wiec moge rodzic...kamien z serca i jakos tak mi lzej z ta mysla ze nie musze sie martwic 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzikuska to rewelacja z tym egzaminem, zastanawiałam się właśnie jak Ci poszło wczoraj, ale nic się nie chwaliłaś, więc nie chciałam dopytywać 🙂 Ja od czwartku zmniejszam dawkę 🙂 Teraz w czwartek wizyta i sprawdzenie przepływów, no i schodzę tez z Fenkiem - czwartek 4x1, piątek 3x1, sobota 2x1 i koniec 😁 W sobotę ma przyjechać kolega zrobić nam zdjęcia, a w przyszłym tygodniu w środę mam wizytę u ginekologa, mam nadzieję, że ostatnią, planuję 26 lutego urodzić 😁
W ogóle przez tydzień przybrałam ponad kilogram.. Mam nadzieję, że to młody się utuczył trochę i będzie miał w czwartek co najmniej 2900g 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a bo wyniki tego egzaminu byly dopiero dzisiaj a wczoraj czulam sie tak fatalnie zmeczona ze nawet nie mialam sily na nic bo na uczelni goraco...dlugo w tej sali siedzialam i pisalam i naprawde bylo ciezko a tu jeszcze w 9 miesiacu ciazy. Ludzie na roku stwierdzili ze to naprawde wyczyn ze jeszcze przyszlam...

no to jak planujesz 26 to moze bedziemy razem rodzic hehe...jak mnie zakonserwowalo troszke to moze i przenosze...musze meza naklonic na stosowanie metody 4s, bo juz nawet moj suwaczek mi to mowi hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny melduję się po średniej nocy, po badaniach poziomu cukru bo położna sobie przypomniała o nim i dziś robiłam no i po zakupach a teraz znajomi robią mi domową pizze a ja nogi zarzuciłam do góry i nadrabiam zaległości.

Tuli tuli tulipanko no to życzę udanych wczasów w SPA oby nie za długich tylko no i coby "maleństwo" szybko i w miare możliwości bez bólu przecisnęło się jeszcze dziś 😉 cobyś mogła już tuli tuli tulić 🙂

ja miałam mieć kolejną wizytę w ten czwartek coby zobaczyc jaka duża ta nasza perełka, ale musiałąm przełożyć na poniedziałek. a plany mam na piątek żeby rodzić więc chyba już na porodówce będą mi ją mierzyć ;ppp

zobaczymy co na te moje plany Zuziek nasz 😉

dzikuska brawo gratuluje zdania egzaminu!

a co do tego monitora oddechu to ja nie kupuje bo i po co jak ja i tak pewnie małą ciągle na oku będę miała, niani chyba też nie kupie bo mam łóżeczko na górze i na dole. no chyba że się okaże przydatna to może wtedy.

dziś jak czekałam na badanie krwi to zuzia zrobiła widowisko w poczekalni i faluska robiła mi z brzucha 😉 ale wszyscy się patrzyli nie dość że ja spuchnięta brzuch wielki to jeszcze tam mały potworek sobie hasa;p a ja dumna matka siedziałam i łapałam stópki 😉

trzymajcie się dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i Tulipanka się doczekała swojego SPA ... 3mam za was laski kciuki i życzę szybkiego i bezbolesnego rozpakowania się 🙂 Haneczko czekamy na Ciebie 🙂

Dzikusku pokłony w twoją stronę ... nie lada wyczyn w 9 miesiącu ciąży 🙂 gratuluję ukończenia kolejnego semestru 🙂

Smarkata niezłą akrobatkę masz tam w brzuszku ... korzysta przepięknie z tej przestrzeni 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
I ja po wizycie...byłam w domu dopiero po 16 i od razu padłam spać 😉
Też mi wyszły skurcze na ktg (wreszcie coś 😁 ), ale prawie ich nie czułam...położna się mnie pyta: a pani to skurczy nie czuje? bo tak ładnie się malują 😉 😎
Generalnie jestem zła, bo kazał mi jeszcze przyjechać za tydzień na wizytę 😠 myślałam, że już mi da spokój i każe przyjechać jak coś się będzie działo...
Tuli - trzymam kciuki 😆
Dzikuska, gratuluję zdanych egzaminów 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leze w SPA bez efektu na razie. Mooooooze wywolaja cos w srodę:-/
Bulek, leze na pierwszym pietrze ale w jednym oszukałaś: sztuccow mi nie dali !! dobrze ze swoje mialam.... 😁 😁 Ale karmią tak, ze Hanke sobie spokojnie odchudzę 😁

Dzikuska: gratki i podziw !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki,

uff, od rana Was nadrabiałam, łatwo nie było, ale wiem już i znam wszystkie nowiny 🙂

Tuli no żesz w końcu no 😉 trzymaj się tam dzielnie i bez Hani nie wracaj, no właśnie, a czemu na patologii?
A z tą dietą matki karmiącej, też uważam, że Twoja była idealna, ja stosowałam identyczną, tyle, ze tak jak Kasia, na początek bez pomidora i wszystko było ok i bez nawału się nie obyło i do roku karmiłam - może Ty zbyt małe porcje jadłaś i zagłodziłaś te piersi 🤢 Ja teraz póki co, jeszcze jem nabiał, tzn mleko, masło odstawiłam, ale serek waniliowy w szpitalu wciągnęłam, twarożek też nam dawali, a dziś jadłam płatki na mleku - przy Tymku wykluczony miałam zupełnie nabiał przez jelitka wcześniaka, ale to tylko ok 3 pierwszych msc.

Dzikuska gratuluję, super, ze się udało, a tak się bałaś - no to tera 4s i cierpliwie wyczekuj i łap ostatnie chwile wytchnienie i snu 😉

Basiu ale mieliście przygód na starcie 😞, dobrze, że juz się unormowało, nasze crp, przez które nas zatrzymali w szpitalu miało najpierw 9,8, ale na drugi dzień spadło do 5,5 i stąd w sobotę wieczorkiem wypuszczono nas do domku 🙂 z zaleceń mam tylko wziąć dwa opakowania żelaza, bo standardowo morfologia siadła i tyle. Kapusta jakoś tym razem średnio mi pomogła, ale zawsze coś, w ruch też poszedł laktator, bo zbyt dużo mleka mam póki co jak na potrzeby mojej Córeńki, ale nie jest źle, daliśmy Tymkowi spróbować ściągnięte mleczko i zasmakowało mu bardzo, tak więc teraz zamiast mleczka modyfikowanego z którego mieliśmy już rezygnowac po skończonych 3 latach, przeszliśmy na buteleczkę dziennie mojego mleczka, karmię więc dwoje dzieci 😉

Mamusie te co juz macie swoje pociechy po tej stronie - natłuszczacie czymś po kąpieli główki, czy czekacie na ewentualne oznaki ciemieniuszki?

Nogi mam bardziej spuchnięte niż w ciąży 🤢 ale przemiły pan doktor, który towarzyszył mi również przy wydaniu mojej Księżniczki na świat, wytłumaczył, że to całkiem normalne i dlaczego tak jest i że może tak być do dwóch tygodni, więc czekam nadal z utęsknieniem na moje kostki 😉

zaraz przedstawię Wam moją królewnę w moim wątku gratulacyjnym - a właśnie, dzikusko, dziękuje za niego 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buu 🤨 jestem smutna...pokłóciłam się wieczorem z mężem, tzn. ja się obraziłam i ryczałam, a jak mu powiedziałam o co mi chodzi, to on zamiast zaprzeczyć, przytulić i pocieszyć, to jak zwykle...obraził się, że ja się obraziłam... zostawił mnie taką ryczącą w pokoju i poszedł spać do drugiego 🤨 ☺️ 🥴 😞 Noc więc miałam super...
W dodatku przed 5 obudziły mnie jakieś skurcze i już myślałam, że będę dziś rodzić z takim humorem, ale na szczęście przeszły...poczekałam do 5.30 aż mąż wyjdzie i wstałam, wzięłam prysznic, wypiłam kakao i znów ryczę...chyba pójdę spać... 🤨 🥴 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o mamo jaki szybki porod...jednak mimo wszystko mam nadzieje ze u mnie dluzej to potrwa...bym do szpitala nie zdazyla:/

Gratuluje i jak ty to zrobilas ze bez szwow taka dużą Hanke wypchnęłaś...szacun 🙂

A wczoraj wprowadziłam w czyn spacer, schody i seks...i dziś już miałam serie bóli krzyżowych coraz mocniejszych i częstszych ale w końcu ustały...teraz znowu zaczyna coś pobolewać...a właśnie moja mama mówiła mi że ona biedna miała tylko krzyżowe i że ponoć te są najgorsze...czekam na jakiś bardziej jasny dla mnie znak jak odejście wód....albo co...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuli jak to sztućców nie dostałaś???????????????////
Przecież wszystkim dawali!!!!!!!!!!! Mi nawet dwa komplety chcieli wcisnąć-bo dwie kobity poszły mi przynieść 🙂 i na poporodowej tyż nie dostałaś? SKANDAL!
Kasiu czekamy tu na zdjęcie Twojej Panny 🙂

Sylwia oj po co te kłótnie...nie potrzebne Ci teraz...Całus na pocieszenie!

A my dziś mamy dzień pełen wrażeń 😞 Z tym ropiejącym oczkiem miałam dziś po 14.30 wizyte u okulisty ale jak rano wstałam to na pieluszce pod główką była krew...i ta ropa też z krwią. Wiecie jak ja się wystraszyłam??? Na sygnale znalazłam lekarza który ją szybciej przyjmie niż po 14. Na szczęście okazało się,że może być ta krew przy ropie. Dostałam taką maść do oka z antybiotykiem i powinno być dobrze...

A Tak przy okazji to odpadł nam już pępek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najpierw miałam ten preparat w spreyu na O...... ale on jest beznadziejny jak dla mnie bo pryskał wszędzie i nigdzie. Jak była ta moja kochana położna nauczyła mnie,że najlepiej jest taki patyczek kosmetyczny z watką zanurzyć w najzwyklejszym spirycie i wtedy można dokładnie odsunąć ten kikut i dojść tam gdzie jeszcze jest żywa pępowina i w każdy zakamarek. I rzeczywiście jak tak zaczełam robić to zaraz zaczął się ruszać, kręcic ten kikucik i dziś odpadł 😁

Sonka ja nic nie wiem jak przeciwdziałać tej ciemieniusze. Podziel się wiedzą pliss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie słyszałam, że teraz każą Octeniseptu używać do pępka, ale mam w razie czego i Octenisept i spirytus w domu 🙂 W ogóle młody zaczął mi tak nocne spanie uniemożliwiać.. Co 2 godziny pobudka na siku, nie ma opcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie ja chce pielęgnować spirytusem bo słyszałam wiele negatywnych opinii o tym preparacie na o...ale jeszcze nie kupiłam...jestem leniwa i kazałam mężowi a on się nie zbiera więc zapowiedziałam że będzie musiał czynić zakupy jak ja w szpitalu będę 😎

Dziś rano jak miałam te skurcze to miałam nadzieję że to już a sie uspokoiło...

Zelazna ja wstaje w nocy równo co godzinę...chyba mi Mała coś uciska ten pęcherz i nie mogę się do końca wysikać. Później w dzień jestem wykończona ale usnąć nie mogę:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no hej hej dziewczyny

co do octeniseptu to mi moja tesciowa wlasnie zapowiada ze BEDE pryskac tym preparatem bo oni w szpitalu to.,......

ale ja bede robic tak jak mi pielegniarka moja mi poleci i bede sie przy swoim upierać.
ja już to widzę jak będe się męczyc te 2 tyg teraz zaluje ze ja zaprosilismy bo juz mi mowi ze BEDE pila karmi bezalkoholowe i bawarke ze bede to i tamto. chyba oszalala ze bedzie decydowac za mnie ja oczekuje od niej tylko porady.... juz sie zloszcze i boje bo przyjedzie w ten piatek.

i pyta mnie a czemu tyle przytylas w ciazy ? 😮 no też mi pytanie ... a czemu masz tyle rozstępów na brzuchu i załamuje ręce 😮

mam nadzieje ze bede miala sily zeby ją sobie ustawić.

byli u nas 3 dni znajomi ale fajnie bylo 😉 ale teraz troche sprzątania mamy no i trzeba pokończyć wszystkie przygotowania bo rodzę w ten weekend myślę że w piątek , no może w sobotę rano po śniadaniu 😉 ah marzenia ciekawe co na to Zuziek nasz 😉

ja cała spuchnięta już chyba do granic możliwości nogi mi puchną nawel na leżąco nie chce opuchlizna zejść i już boli aż skóra na stopach zwłaszcza. a ostatnio zauważyłam że puchną mi też ręce przy chodzeniu 😮

Zuziek dużo śpi ale daje popalić jak już się obudzi.

Zelazna ja to bym chciala co 2 godz wstawac ja dzis nie wiem sama ile razy siusiałam w nocy . i obudziłam sę leżąc na boku z kałużą pod cyckiem... bleeeee z prawego zawsze mi cieknie tak fuj ciekawe co to będzie jak przyjdzie ta prawdziwa laktacja 🤨 ale oby przyszła i to treściwa.

Buleczku gratuluję odpadniętego pępusia 😉 i powodzenia w walce z oczkiem

pozdrawiam dziewczyny ide spróbuje cos zrobic w domu ... jak mi na to oponki pozwolą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Smarkata ja juz Ci wspolczuje tej tesciowej.. Moja powiedziala, ze mam na poczatku uzywac z mlodym pieluch tetrowych, bo sa lepsze niz pampersy.. Oczywiscie jej powiedzialam od razu, ze nie ma takiej mozliwosci, bo tetra nie wchlania ani sikow ani kupy, tylko maluch lezy z mokra pupa i sie odparza. Zaczela sie ze mna klocic, wiec powiedzialam ze i tak ja to bede robic i zobacze, co bedzie lepsze po prostu i ta metode wybiore. Ja bym nie zniosla gdyby ktos mi narzucal co mam robic. A co do wagi to moja tez mi wypomina ze ona przy Wojtusiu to tylko 6 kilo przytyla przez cala ciaze. Cisnie mi sie na usta, zeby jej powiedziec -no gratulacje, a teraz wazysz tyle co ja w 9 miesiacu. :-)
Mega mi brzuch dzisiaj sie napina, az sie obudzilam z popoludniowej drzemki 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Wpadam poinformować na prośbę Kasi (Tulipanny), że zdjęcie Kasia wysłała do mnie, a ja je umieszczam u nas, czyli u Kwietniówek 2011.
Jeśli któraś chce obejrzeć Hanię to zapraszam na stronę 18807 - zdjęcie zostawię do jutra - potem je usunę.

Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...