Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam 🙂)

witamy nową koleżanke 🙂

Marta super ze wizyta udana 🙂 ciesze sie ze z fasolka wszystko ok, a w szoku jestem ze juz na 100 % lekarz ocenil płec.... no ale moze akurat sie nie myli

co do witamin, to wiem ze rozne sa opinie... ja równiez badania mam ok, ale mimo wszystko biore .. mam akurat prenatal gdyz koleżance zostało po jej ciązy a moj gin zadnych mi nie narzucał, to poprostu moj wybór, przy pierwszej ciązy równiez brałam, jakies inne ale nazwy nie pamietam ale z tego powodu nie odczułam aby moje dziecko urodziło sie jakies wielkie.. miał normalna wage bo 3860 gr i 56 cm 🙂
i chyba wczoraj coś poczyłam.. nie chciałabym przypisywac ale tak mi sie wydaje.. siedziałam na kanapie pochylona nad ławą i miałam spodnie z paskiem i własnie mam wrazenie ze przez ten pasek fasolce zaczeło byc ciasno i dostałam kopniaczka hehe... ale to tylko moje domysły czekam z uteskinieniem az codzien bede czuc ruchy 🙂

niestety maketing swiateczny ruszył juz pełna para... a to dopiero poczatek

dzisiaj mam plany uporzadkowania moich rabatek przed zimą i poprzesadzania prae krzaczków w nowe miejsca wiec dzien ogrodowy 🙂 obiadek juz przygotowoany tylko włozyc do piekarnika na 40 minut 🙂 wiec mam duzo wolnego czasu 🙂)

wieczorem mykam na bal z moim mężem i kilkoma znajomymi wiec zapewne widząc moja abstynecje alkoholowa zaczna sie dopytywac i juz zapewne fama sie rozejdzie po wszystkich 🙂

miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch a bierzesz jakies leki tarczycowe? Mi wyszła lekka niedoczynnosc w ciąży i po konsultacji endokrynologicznej biore Euthyrox i Jodid.
Tez tak uwazam ze nie bede sie niepotrzebnie lekami faszerować, krew mam bardzo dobrą.
Z pierwszym dzieckiem brałam Prenatal Classic i wyczytałam ze w składzie ma zwiększoną dawkężelaza i kwasu foliowego, ginekolog wytłumaczyła mi ze możliwe ze przez tą dużą dawkę żelaza miałąm podwyższone ciśnienie pod koniec ciąży bo krew była zagęszczona. Dlatego dziewczyny nie bierzcie niepotrzebnie witamin.
Mi brzuch juz widac, ale w drugiej ciąży mięśnie już są mniej elastyczne i szybko wypycha się. Ja jak narazie chodze w swoich legginsach, bo w jeansach po kilku godzinach mi było niedobrze a potrzebuje miec brzuch wolny od uściskow. Ogólnie to mnie jeszcze czasem łapią nudności, a myślałam ze mi już przejdzie 😞
Ja miałam szybko robione USG we wtorek, bo na NFZ USG są ograniczone ale lekarka na szybko mi pokazała dzidziusia 🙂 widziałam serduszko , rączki i nóżki jak fikał 🙂ale bez pomiarów. Na 2tygbędą szczegółowe pomiary 🙂
Moja siostra mi zadzoniła ze jest w ciąży,ale sie ucieszyłam bo starali sie juz 4 miesiące i troche sie martwiła ze nic nie wychodzi. A Wam za którym razem sie udało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe nam za drugim razem sie udało. A myslalm ze za pierwszym sie udalo bo jak zaczelismy starania okres z dwa tygodnie mi sie spoznial (zawsze mialam regularne - nigdy zadnych wahan), ale testy nie wychodzily i w koncu przyszedl okres a za drugim razem myslalam ze moze cos ze mna nie tak bo mi sie znow spoznia i pomyslalam ze sytuacja podobna do poprzedniej. A jak zrobilam test i wyszedl pozytywny to sie wystraszylam ze moze cos z hormonami jest nie tak ale lekarz zaraz potwierdzil ze to ciaza 🙂 Nie wiem skad u mnie ta pewnosc ze za drugim razem znow sie nie udalo i cos w glowie jakies chorobska sobie wymyslilam :p

Tez jestem w szoku ze tak szybko plec mi potwierdzil - nawet sie wypytalam na ile procent to powiedzial ze prawie na 100% wiec moze jest juz pewnien. W sumie to doswiadczony lekarz to chyba slow na wiatr by nie rzucil. ale zobaczymy - nawet najlepszym sie zdarza, Ja raczej bede juz myslec o dzidziusiu jako o synku a nie o corce 🙂 I to juz druga wizyta jak mi powiedzial ze chlopiec. I nawet cos pokazywal gdzie widac ale ja nie za bardzo widzialam bo sie ruszal dzidzius - dla laika to nie takie proste :p.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Summer moj syn mial podobne wymiary 3830g i długość 57cm 🙂

aniag070 przyjmuje roznie zaleznie od wynikow badan ale obecnie mam Letrox 75 no i Jodid

my bysmy sie pewnie starali szybciej o drugie dziecko gdyby nie to ze moj M ponad rok temu przyjał JOD Radioaktywny. ogolnie to szybko nam poszlo o dziwo moze dlatego ze przed probami sprawdzilam kiedy mam mniej wiecej dni płodne. Przy staraniach o pierwsze dziecko trwalo to dłużej potem poronienie wiec trzeba bylo odczekac trzy miechy i pozniej tez w miare szybko.
Trzeba sie cieszyc bo teraz coraz wiecej par ma problemy i staraja sie bardzo dlługo o dziecko oby i im sie wreście udało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta gratuluje synka 🙂

Nam też teraz za pierwszym razem się udało. Poprzednio to ponad pół roku starań było i już z tyłu głowy zaczynałam się martwić czy wszystko ok... ale koniec końców była ciąża 🙂

ja dziś znów odwaliłam... byłam na zakupach z Młodym, potem wpakowałam go do fotelika, sama wsiadłam no i ruszyłam... nagle jeb... patrzę a przed maską wszystkie moje zakupy latają...zostawiłam je na dachu i chciałam odjechać.

no i zaliczyłam kfc... kurde w połączeniu z tą nutellą z rana to zjadłam dziś z tysiąc kalorii z samych węglowodanów 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uslyszalam jakies 4lata temu,ze bede miala problemy z zajsciem w ciaze przez czesto pojawiajace sie torbiele na jajnikach..nie malo myslac,bo nawet szkoly nie skonczylam jeszcze z A.stwierdzilismy,ze ja odstawiam tabletki i zero zabezpieczen jakich kolwiek .. no i zaszlam w ciaze po ok.1,5roku..oczywiscie wielka panika,bo slub zaplanowany na sierpien 2011,ale.stwierdzilismy,ze najwyzej wezmiemy slub jak Alan na swiecie bedzie,ale moj tata oczywiscie nie ... no i slub przelozylismy na pazdziernii 2010. Moi rodzice chcieli,zebym szkole skonczyla bez ciazy,dziecka..no i napisalam mature,zdalam egzamin zawodowy i w lipcu zrobilam test..tez tak z dupy,bo ja mialam strasznie nieregularne okresy .. tym razem rok temu w marcu wyciagnelam wkladke,bo chcielismy druga dzidzie..zaszlam w ciaze w lipcu tego roku wiec tez dopiero po ponad roku zaszlam w ciaze ... tez to nie bylo jakies wariowanie,bo dni plodne i wgl..na lajcie wzielismy sobie to,choc jak juz przychodziy czas okresu i spoznial sie dwa dni..test..negatywny i podlamana trochee bylam..no coz udalo sie i trzeba sie cieszyc 😉

Co do wiellosci syna to wazyl 3770g,a mial 56cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też pierwszą ciążę poroniłam... 😞
nas na szczęście ten "starankowy stresik" ominął dwukrotnie.
za pierwszysm i drugim razem jakoś mega sie nie zabezpieczeliśmy, no ale w miarę ostrożni byliśmy.
przy pierwszej ciąży mieliśmy postanowione że od lutego zaczynamy się starać-a zaszłam w ciążę w grudniu, teraz mieliśmy poczekać i rozpocząć staranka od września,a w ciążę zaszłam w lipcu 😉 no i bardzo się cieszę bo ja to pewnie po pierwszej nieudanej próbie bym się zaczęła denerwować i byłoby nam jeszcze trudniej :/ a jeszcze na TLC rekamują program o invitro i mówią, że co 5 para ma problemy z zajściem w ciąże - strasznie dużo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nam się za kazdym razem udalo za 1 razem, i byliśmy w szoku...ale w sumie ja siebie obserwowałam i na dni płodne zawsze miałam taki ciągnący śluz więc jakoś poszło 😉
a moja córcia ważyła 2850 i 52 cm więc malutka była, a też urodziła się prawie 3 tyg wcześniej.
mój kuzyn wlaśnie ma z żoną problem żeby zajść w ciążę, od 3 lat się starają, nawet na in-vitro byli ale nie powiodło się...i zapisali się na adopcję, współczuję im. Chociaż niby bezpłodni nie są a za mocno się blokują...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza,bo weekend byl 😉 - pewnie chwila i znow sie rozgadamy.

My dzisiaj wrocilismy od moich rodzicow..bylismy zapytac o zamiane naszego auta na inne i maja sie zastanowic..zobaczymy,jakby co wystawimy w necie..moze znajdzie sie ktos zainteresowany.
No a mnie wychodzi 8. I boli jak cholera ;/ wzielam paracetamol,ale pok i co dalej boli..nie dziwie sie dzieciaczkom,ze sa marudni jak zabkuja..
A co do ruchow to ja bym chciala czuc codziennie,a poki co tak nie jest i sie pozniej schizuje,ze cos nie jest tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się wydawało jakby coś wczoraj wieczorem pukało tak fajnie jak leżałam na lewym boku. Ale czy u mnie to nie za wczesnie na ruchy? To pierwsza ciaza to nie wiem. i to nie byly babelki tylko takie pukanie ... Albo tak bardzo chce poczuc ze mi sie wydaje juz. I to kilka razy tak pukalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..no nie wiem czy nie za wczesnie,ale wiesz zawsze moze byc 😉
Ja to czekam juz na codzienne i mocniejsze ruchy,bo tak to sie schizuje..pukalo dzieciatko,a teraz nic..a tu wizyta dopiero 4.11

Dziewczyny czy Wy piszecie jeszcze gdzies na innym forum?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy nową koleżanke 🙂 ja tez bym wszytskich nie przeczytala, nawet jak czasem nie mam czasu a tu na forum rozmowy noca to i tak czytam 3 ostatnie zebyt wiedziec co i jak 🙂
a co do ciąży to to jest moja pierwsza i udało nam się za pierwszym razem, choć planowane nie było:P na przyszły rok miało się pojawić, ale skoro samo wybrało ten rok to my sie ogromnie cieszymy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
ja też witam nową mamusię 🙂
Dostałam dziś od szwagierki parę ciuszków dla maluszka - ona ma córeczkę 1,5 miesiąca - dostałam takie co już za małe. I jutro może kupię jeszcze cosik bo tu Turcji tanie ciuszki.
Dziewczyny.. moje nowe staniki co kupiłam 1,5 miesiąca temu - już przyciasne się robią... boszzzzz co będzie pod koniec ciąży?
Mi kumpela pokazywała zdjęcie swoje i małej tuż po narodzinach. Jej 1 pierś była większa niż główka dziecka... znacznie większa....
Ja się teraz lepiej czuję jak wrócę do Polski chcę się zapisać na jogę dla ciężarnych i się zastanwiam nad ćwiczeniem mięśni piersiowych żeby biust tak w dół nie leciał. Któraś z Was ćwiczyła pod tym kątem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...