Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Mała 23.12 ważyła 768g 🙂 ale to chyba juz Wam pisalam 🙂
Ja czasem mysle,ze do kwietnia nie donosze..ze urodze wczesniej,wlasnie dlatego,ze czuje Malutka tak nisko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂 leniuch mam pytanko co do tych zakupów na smyk.com, swietne maja tam rzeczy i chciałam właśnie body kupic, skareptki, pizamki i jakis komplecik. tylko zastanawia mnie czy wysyłka jest darmowa czy trzeba jeszcze liczyc koszty dostawy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola to duże to Twoje dzieciątko 😉
ja tam nie wiem ile mój waży - teraz 17.01 będę mieć usg takie ze wszystkimi pomiarami, bo ostatnio to tylko taki szybki przeglądzik i sprawdzenie serduszka było, bo ginkanie chciała Go za bardzo męczyć 😉
Kingasz ja już parę razy zamawiałam ze smyka.com - jak jeszcze byłam "na chodzie" to zamawiałam z dostawą do jakiegoś empiku w pobliżu mnie, to zawsze podczas zakupów sobie odbierałam i taka opcja jest darmowa. a tak to płaci się za dostawę, chyba że masz zamówienie powyżej jakiejś kwoty to jest gratis. tu wszystko wyjasnione:
http://www.smyk.com/pomoc/warunki-dostawy
Ola to my podobnie mamy z wzrostem-ja nawet trochę niższa z 158cm, no i jak ważyłam te 54kg to akurat było, bo ja mam ogólnie bardzo ciężkie mięśnie-parę razy mi tak wychodziło na badaniach...no a teraz to mówię-nawet bym tak nie narzekała na te +10kg gdyby nie moja spasiona buzia ;/

jakie mamuśki macie plany sylwestrowe?? ja standardowo- leżenie 😞((( chociaż i tak nie mam jakiegoś imprezowego nastroju :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska dokładnie to nawet nie wiem bo jak byłam na połówkowym to niestety w szpitalu na dyżurze usg była jakaś obca lek a nie mój gin wiec tylko powiedziała że łożysko nie zasłania ujścia...ale i tak bym wolała żeby mój jeszcze to dokładnie sprawdził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi tez lekarka ( ale nie moja prowadząca ) w szpitalu na kontroli powiedziała że mam łożysko troche niżej ułożone, ale nie jest przodujące. Pytała czy lekarka mi coś o tym mówiła.Mi lekarz specjalista wykonujące połówkowe w 3/4D nic nie mówił więc się zastanawiam czy rzeczywiście tak jest. Zapytam na wizycie 14.01żeby mi go oceniła.
Ja tam sie wagą nie martwie dużo. przy pierwszym dziecku dużo przytyłam, chyba 17kg a jak karmiłam w 3miesiące spadło wszystko i jeszcze więcej. Więc dziewczyny popatrzymy na to inaczej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez spadlo jak karmilam jeszcze z bonusem,ale ja niestety nie umialam tego utrzymac :/ i powoli waga sprzed ciazy swrocila,a nawet z nawiazka..dopiero jakies pol roku przed zajsciem w ciaze,moze nawet nie wzielam sie za siebie..zobaczymy jak teraz bedzie,ale chce wrocic do cwiczenak szybko tylko bedzie sie dalo!

Co do sylwestra to my w domu sami 🙂 kupilismy chipsy,paluszki..ogorki konserwowe wyloze,papryke..pokroje pomidora,ogorka..mamy swojska kielbase..wiec jakas zimna plyte wymysle 😁 choc i tak na kolacje robimy sobie makaron z boczniakami..robilusmy dawno,dawno..i tak jakos nam sie wspomnialo i stwierdzilismy i zrobimy..tak wiec nie wiem czy wgl jakas zimna plyte zrobimy 🙂 moj jak bedzie chcial to jakiegos drinka sobie zrobi,a ja kupilam sobie sok bananowy i z czarnej porzeczki na drina bezalko! 🙂 ach i kupilismy szampana w kauflandzie trele morele - brzoskwiniowego 🙂 ogolnie to pewnie poskakamy przed xboxem..moze jakies czulosci 😜 - choc nie wiem.. fajnie by bylo wytrwac do polnocy - hahaha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 🙂

ja po świętach 1 kg cięższa ale wcale a wcale nie żałuje bo tyle pyszności co zjadłam to moje 😁 ale zauważyłam, że dużo mniejsze porcje mogę na raz zjeść niż przed ciążą, może córeczka taka uczynna i gdzieś uciska na żołądek i wspiera mamę w nie staniu się wielorybem :P
ja przed ciążą nosiłam rozmiar 40 lub 42 więc byłam raczej z tych pulchniejszych niż extra slim ale uprawiałam sport i jako tako jędrne ciało było, teraz najbardziej mnie przeraża cellulit, który atakuje ale ogólnie lubię swój ciążowy brzuch na tym etapie bo jest taki w sam raz, ładny i okrągły, boczki moje się "ukryły". mógłby taki zostać już do końca 😉
z wyglądu to najgorzej dalej dłonie, wstyd mi w sklepach, w miejscach publicznych bo ludzie patrzą z obrzydzeniem na takie zmiany mimo, że to ani zakaźne ani jakieś mokre czy brudzące. dlatego gdy wychodzę to zawijam dłonie w bandaże...
aaaa i cycki fajne, jędrniejsze się zrobiły 😁 po karmieniu trochę im ubyło z atrakcyjności a teraz są git :P

na sylwestra zostajemy w domu, przychodzi do nas para z chłopcem 3 mce młodszym od naszego więc posiedzimy, pogadamy. ja i tak sylwestra z założenia nie lubię i nie lubiłam bo przymus tego aby się dobrze bawić akurat w konkretny dzień i w konretnej porze wydaje mi się trochę poroniony... no ale tradycja :P
i od rana paruje w domu kapuchą bo bigos gotuje, feeeeeeeeeeeeee. sąsiad wpadł na chwilę do nas oddać jakieś tam narzędzia to go taki odór przywitał za drzwiami, że aż mi głupio było no ale dla bigosu się poświęcę :P

i w ogóle to szaleje z garderobą dla Fasoli, odkąd wiem, że to Ona to nakupiłam już większą część wyprawki, moimi hitami są dwa cudne swetereki - jeden kremowy z czarną czaszką a drugi szary w pingwiny, no sama bym takie chciała :P oby lekarz się nie mylił 😁

a znacie może jakieś strony z tanimi materiałami? planuje uszyć sama poszewki na pościel bo te, które mi się podobają są bardzo drogie a tak może uda mi się znaleźć jakieś odpowiadające wzory tkanin w rozsądnej cenie.

i oczywiście szczęśliwego Nowego Roku, oby nie był gorszy niż 2013 ! i żebyśmy zdrowe dzieciaczki urodziły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwego Nowego Roku Brzuchatki! Oby ten był lepszy :*

Ja już zaliczyłam sprzeczkę z moim,więc nie sądzę,że będzie miło dzisiejszego dnia..w Nowy Rok wkroczymy skłóceni,po prostu zajebiście!! Choc moglam sie tego spodziewac..i wsumie spodziewalam sie. Nic nie smece! Milego dnia i jeszcze raz wszystkiego dobrego w 2014 roku! Oby nasze Dzieciaczki urodziły się wszyściutkie zdrowe,buźka!:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuśki - samych cudowności w tym nadchodzącym Nowym Roku!!! Na pewno będzie dla nas wszystkich niezapomniany 😁

PS
tuska my tez już się dziś pokłóciliśmy i to grubo... no ale do wieczora chyba będzie dobrze - czego i Wam życzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko sie odwalilam ... siedze w domu,ale lepiej sie czuje taka wystrojona! Poki co z moim nadal nie gadam i chyba nie zaczne..poszedl sobie na piwo z kolega i wrocil jeszcze ok,ale nie wiem co naprawde pil,bo z minuty na minute coraz bardziej placzacy sie jezyk! Z zona.w domu nie wypije to trza bylo sie schlac wczesniej z kumplem!!! Ma flaszke w domu mogl sobie drinkowac caly wieczor,ale nie..zjebal wszystko! Mlody pojdzie spac i ja raczej z Nim pojde,a ten niech se robi co chce..zajebiscie "wejdziemy"w Nowy Rok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM!!!
JUŻ SIĘ ZBLIŻA!!!
.¤°“˜¨¨★
´¨`˜“°¤.¸★
    ¸.•´¸.•*´¨).•*´¨)
    (¸.•´ (¸.•` * ¸.•
¸.•´¸.•*´¨) 2014..
.•´,•*´¨)¸.•*¨)....
¸.•´¸.•*´¨).•*´¨)2014...
(¸.•´ (¸.•` * ¸.•´¸.•*
  ¸.•*´¨)  _2014___________
    _____.\\\\\\\'______       \\\\\\\' .
  .\\\\\\\'░░░░░ ░░  . \\\\\\\' .   ░░ \\\\\\\\
  /░░  ....░ \\\\\\\\ ...░░ |
 |░ SZCZĘŚLIWEGO. |    ../
  \\\\\\\\░ NOWEGO      /     .´
  `.░░  ROKU   ░.´  , ´
    `.░░░░░  ░,´╭╯
        ╰╮╭╯  /_\\\\\\\\
           /_\\\\\\\\      /_\\\\\\\\
           /_\\\\\\\\      /_\\\\\\\\
           /_\\\\\\\\      /_\\\\\\\\
           /_\\\\\\\\      /_\\\\\\\\
           /_\\\\\\\\ _╭╯  ╰╮
- Życzę Ci od serca,
- by każda łza w oku
- miała smak szczęścia,
- by nadziei płomienie
- nie gasły w mroku
- i każde marzenie
spełniło się w Nowym 2014 Roku!!!


Mało bólu przy porodzie
dużo szczęścia po obchodzie tego wam brzuchatki życzę na ten 2014 rok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 🙂 ktora moze to pewnie odsypia! 🙂
My juz po sniadaniu..
Ogolnie polozylam Mlodego spac o 19,bo sam juz chcial isc spac..pozniej zaczelismy rozmawiac z A. .. udalo sie jakos pogodzic.. 🙂 no ale kolo 21.juz spalam..przebudzilam sie chwilke przed polnoca,moj A.nie spal,bo film ogladal wiec otworzyl trele morele,qypilismy po troszku,poogladalusmy z okna fajerwerki,tyle co udalo sie zobaczyc,ale normalnie strzelali,jakby wojna! 😉 poznieej moj A.zasnal a ja zmagalam sie ze skurczami,nie wiem ile ich bylo..co ile..nie wiwm czy zasnelam ze zmeczenia czy te skurcze po no spie ustapily..ustapic,na pewno ustapily..ale nie wiem czy zasnelam wczesniej,czy ustapily wiec zasnelam! Troszke zdygana bylam..dzisiaj dzien opieprzania mam,bo twardnieje mi dosc szybko brzuch jak chodze..jeszcze te wczorajsze skurcze..przypomnial mi sie porod...ze jak sie rodzi to z 10albo i wiecej razy bardziej boli!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska to nie ciekawie z tym trwardnieniem. A bierzesz magnez? Ja mam brac 2x2, ale biore 2x1. Co też rozkurcza mięśnie. Ja biore profilaktycznie po przejsciach w poprzedniej ciąży. Myśle że powinnas miec na stałe nospe i magnez zaleconą. A co do ciśnienie to tez jest wazne bo przy wysokim moze byc mniej tlenu dla maluszka. Przed ciaza tez mialas takie cisnienie? Ja brałam dopegyd w ciąży jak mi cisnienie skoczyło. Czesto sprawdza sie czy nie ma białka w moczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamy w nowym roku.

To był jeden z najlepszych Sylwestrów od dłuższego czasu. Mieliśmy iść do znajomych ale ze względu na moje złe samopoczucie zostaliśmy w domu. Około 18 T. odpalił małej petardy a pół godziny później zapijaliśmy się w trójeczkę truskawkowym picolo 🙂 O 20.30 mała już spała. T. spokojnie popijał sobie drineczki i w końcu sobie pogadaliśmy bo był czas. Oglądnęliśmy Kac Vegas 3 i z ledwością dotrwałam do północy 🙂 W kimonko poszłam spać koło 1 więc jestem wyspana i zadowolona. Rano na śniadanko serniczek pocisnęłam więc dzień zaczął się bardzo przyjemnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam brac dopegyt 2x1, juz jakis czas temu moj gin kazal mi brac magnez 3x2 tabl. - przeszlo to przestalam,ale teraz zaczelam brac codziennie! Co do no spy to wtedy kazal mi brac 2x2,a jak skurcze ustana to juz nie brac..wiec jade na samym magnezie,no i biore ten dopegyt. Mierze cisnienie 3xdziennie i mam tak 115/70-75. Przed tym jak zaczelam brac tez takie mialam..czasem siegalo 130.. no ale kazal brac,to biore..chyba lekarz wie lepiej..najwyzej kaze odstawic.

Wiola ciesze sie,ze sylwester u Was udany 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czyli postępowanie masz takie jak u mnie było. Jak sie zacznie brac magnez to nie powinno sie odstawiac. poprostu musisz sie oszczędzać. Masz termin 1 dzien przedemną 😉
My na Sylwku u teściowej, wróciliśmy o 23, o 24 słyszałam fajerwerki ale nie chciało mi sie patrzec na nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie moge odstawiac..musze brac non stop..mysle,ze moze te skurcze,pobolewania przez to ze macica sie rozciaga..dosc intensywnie teraz,bo to moment,gdzie dzieciaczki przybieraja szybviej na wadze 🙂 - zobaczymy. Na pewno do 20.01 musze sie oszczedzac..dlatego leze,a moj wszystko dzis robi 😜 - ciekawe za ile mi to wypomni 🙂
Moje dziecie przynioslo ciastoline,zeby sie bawic,wiec usiade i sie z Nim pobawie 🙂
Termin z om wypada ba 6.04,ale w karcie wpisal mi 7.04,bo ja cykle mialam tak po 29-30dni. Na usg ciaza wychodzi 5dni mlodsza niz z om,na 12.04 🙂 ale tak jak juz pisalam mam dziwne wrazenie,ze urodze przed terminem,ze nie donosze .. Alana urodzilam rowny tydz.po terminie,ale czulam sie zupelnie inaczej z nim w ciazy..mialam twardnienie brzucha,ale nie tak jak teraz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w Nowym Roku 🙂
my też mieliśmy miły Sylwester. Posiedzieliśmy, pogadaliśmy czas szybko zleciał. Dziewczynki wytrzymały do północy, obejrzały fajerwerki i razem w minutę zasnęły 🙂
my zaś siedzieliśmy do 4.30!! a o 5 byliśmy w domu 🙃 nie wiem jak ja to wytrzymałam hehe, w dodatku musiałam prowadzić i to po raz 1 od kupna nasze auto, więc adrenaline miałam choć puste ulice 😉
a jutro idę na glukozę hehe to już w ogole będę jak zombie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesć Brzucholki!!!
Witam Was serdecznie i ciepło w Nowym 2014 roku!!! Oby ten rok był dla nas rokiem cudownych przeżyć oraz samych radosnych chwil!! aby nasze brzuszki dały radę w zdrowiu do samego końca. A rozwiazanie aby pozostało w naszej głowie jako cudowny moment spotkania z naszymi maleństwami.....i oczywiście najważniejsze zdrówko dla wszystkich i naszych maleństw....

Nie było mnie troszkę, ale podczytywałam was na bieżoąco na telefonie... tylko niestety przesył mam tak beznadziejny ze nawet nic nie pisałam.. wiec dopiero tak naprawde dziś mam taka spokojną chwilke aby odpalić komputer i poklikać kilka zdań...
Sylewster spedziłam w domku, byli u nas znajomi sąsiedzi,... a Janka sprzedalismy na noc do dziadków.. ogólnie było spokojnie.. posiedzielismy, pośmialismy sie posłuchaliśmy muzyki.. i własciwie to około 2 - giej w nocy poszłam spac....
za to w świeta to ciągle cos sie działo.. u nas była rodzinka w gościach, my również pojechalimsy do mojej rodzinki.. wiec ciągle w biegu, ciągle coś...
Przyznam ze po takich dłuższych dniach to już wieczorami było mi bardzo cięzko.... nogi jak salcesony... brzuch twardy jak kamien... i co wieczór niestety ma ten ból co kiedyś pisałam, ten w kości łonowej, czy tam spojeniu łonowym... dosłownie jakbym miała za chwile rozłupac sie na pół.. no ale cóz jedynym wyjsciem to bardziej sie oszczedzac...
co do wagi to nie wspomnę, ...przez te swieta napewno sporo przybrałam.... i nawet nie chce myslec.... czuje sie jak wielka ogromna kula...ech.. jeszcze troche i moja waga zapewne przekroczy stówe 😞 dobra nie pisze o tym , bo jak to sobie uswiadamiam to bardzo sie dołuje a teraz to nie potrzebne nam jest...
malutka kopie, co chwile czuje jej cudowne ruchy... i to mi wynagradza wszystkie niedogodności....

co do fotelików i wózków.. to ja raczej sie nie wypowiem gdyż my nie planujemy żadnych wiekszych nowych zakupów w tym temacie....wózek raczej bedzie ten co byl Janek wożony, tylko go wypiore.. nie należał do jakiś full wypasów, tez go kupilismy juz używanego... ale byłam z niego zadowolona... a na moje wiejskie klimaty nie potrzebuje lepszego 🙂 🙂 🙂 a co do fotelika to równiez dostaniemy od koleżanki, taki na 0-3 m-cy.. nie znam marki ani walorów,, wiem ze u niej sie sprawdził wiec nie bede kombinowac....
mykam... gdyż moj mały rozbójnik niestety nie da mi posiedziec przy komputerze.....a myslałam ze bede miała dłuższa chwilke... ale jutro postaram sie wpasc...
buziaki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...