Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, dorcia6579 napisał:

Mi zanim pobrali z żyły to też pierw sprawdzały glukometrem czy wogole się nadaje to badania, bo jeśli już z glukometru byłby wysoki cukier to nie podadzą glukozy, więc pewnie miała pierw glukometr a potem z żyły na czcczo pobranie, więc się zgadza 🙂

Będzie w porządku, pod warunkiem, że oznacza jej także na czczo krew obwodowa, nawet jeśli orientacyjnie chcieli sprawdzić na glukometrze😊 Diagnozę można stawiać tylko i wyłącznie z krwi obwodowej a nie wlosniczkowej. Więc bez jednego parametru nie da się postawić prawidłowej diagnozy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dorcia6579 napisał:

Mi zanim pobrali z żyły to też pierw sprawdzały glukometrem czy wogole się nadaje to badania, bo jeśli już z glukometru byłby wysoki cukier to nie podadzą glukozy, więc pewnie miała pierw glukometr a potem z żyły na czcczo pobranie, więc się zgadza 🙂

A napisz proszę, jak u ciebie z tą kropla krwi?Sama ci się formuje, ile trzeba, czy coś tam musisz pocisnac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, Emi_ja napisał:

Będzie w porządku, pod warunkiem, że oznacza jej także na czczo krew obwodowa, nawet jeśli orientacyjnie chcieli sprawdzić na glukometrze😊 Diagnozę można stawiać tylko i wyłącznie z krwi obwodowej a nie wlosniczkowej. Więc bez jednego parametru nie da się postawić prawidłowej diagnozy. 

Dokładnie- te badania z glukometru jest tylko orientacyjne i nie będzie tego wyniku na wyniku krwi.Bedzie miała wynik z krwi pobranej z żyły zaraz po glukometrze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dorcia6579 napisał:

Zobaczcie ile z nas już ma cukrzycę ciążową..skąd to się bierze?jakos jak wcześniej chodziłam w ciąży to mało się słyszało o tym, że ktoś ma cukrzycę...a teraz co druga osoba zmaga się z tym dziadostwem..A może kiedyś były brane pod uwagę wyniki na wyższym poziomie?

 

Ja dziś wkoncu po drugim dniu zwiększonej dawki insuliny mam na czczo cukier niższy od 90...Jak jutro będzie ok to póki co mam 9jednostek.

 

@Natalika nie brzmi to ciekawie, ale skoro wcześniej miałaś problemy z nerkami to dobrze, że masz wkoncu diagnozę i zaczniesz leczenie.Pozdrawiam !

 

 

Dziś trąbią w telewizji , że na być zaostrzenie e noszeniu maseczek i już mnie szlag trafia, bo to cholerstwo na twarzy mnie irytuje.

W Szwecji zmienili zaostrzenie na noszenie maseczek tylko w autobusach itp , bo już mają badania jakie spustoszenia w organizmie przynosi wieczne noszenie maseczek, a nasz "mądry" rząd oczywiście jak zwykle wszystko na opak... Pandemia i pieprzenie o niej w każdych mediach zrobili się już bardzo nudne.... 😡😡🤬

 

Mierzyłam wczoraj tętno praktycznie co godzinę u było ok.Poczytałam też, że tętno może się podwyższyć u płodu kiedy mama jest przeziębiona a mnie nadal męczy kaszel i katar.

 

 

 

 

Myślę, że cukrzyca była tylko dużo rzadziej diagnozowana. Zobacz, ile razy słyszało się jak nasze ciotki czy inne sąsiadki rodzily wielkie dzieci. Moja mama opowiadała mi, że jej koleżanka urodziła syna ponad 5...Teraz też kryteria są zaostrzone, więc wcześniej babeczki się przeslizgiwaly między tymi widełkami a teraz już niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Emi_ja napisał:

Myślę, że cukrzyca była tylko dużo rzadziej diagnozowana. Zobacz, ile razy słyszało się jak nasze ciotki czy inne sąsiadki rodzily wielkie dzieci. Moja mama opowiadała mi, że jej koleżanka urodziła syna ponad 5...Teraz też kryteria są zaostrzone, więc wcześniej babeczki się przeslizgiwaly między tymi widełkami a teraz już niestety nie.

No tak, w sumie masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AnnaT napisał:

Mi sama nie wypływa, pielęgniarka mi pokazywała żeby masować palec jakby od środka dłoni do miejsca naklucia lekko. Dodatkowo rozmasować opuszek przed  nakuciem.  

Może też problem palca? Ja jak kuje serdeczny czy mały na głębokość 2 to łatwo wypływa (ale nigdy sama) a jak parę razy próbowałam wskazujący czy środkowy to mimo głębszego wkucia nie idzie mi wycisnąć kropli i zawsze i tak musiałam nakuwac inny palec. 

Dziś też przeczytałam fajna rzecz na grupie cukrzycowej, żeby palce miały czas na regeneracje- mianowicie codziennie wybierać sobie jeden palec i kuc go dookoła, a następny dzień kolejny palec. I tak każdy palec ma parę dni na regenerację. 

 

Dziękuję MariKate. Ja teraz na wszelkie sposoby sprawdzałam, muszę lekko ucisnąć inaczej nic z tego. Wcześniej miałam ustawiony nakłuwacz na 1,5 i lekki ucisk wystarczał. Teraz dałam na 4, masując przedtem i też bez efektu, poza tym, że trudniej zahamować krwawienie, bo się odnawia przez głębsze wkłucie. Pocieszam się, że co najwyżej mogłam mieć wyniki wyższe niż faktycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
17 minut temu, dorcia6579 napisał:

Zobaczcie ile z nas już ma cukrzycę ciążową..skąd to się bierze?jakos jak wcześniej chodziłam w ciąży to mało się słyszało o tym, że ktoś ma cukrzycę...a teraz co druga osoba zmaga się z tym dziadostwem..A może kiedyś były brane pod uwagę wyniki na wyższym poziomie?

 

Ja dziś wkoncu po drugim dniu zwiększonej dawki insuliny mam na czczo cukier niższy od 90...Jak jutro będzie ok to póki co mam 9jednostek.

 

@Natalika nie brzmi to ciekawie, ale skoro wcześniej miałaś problemy z nerkami to dobrze, że masz wkoncu diagnozę i zaczniesz leczenie.Pozdrawiam !

 

 

Dziś trąbią w telewizji , że na być zaostrzenie e noszeniu maseczek i już mnie szlag trafia, bo to cholerstwo na twarzy mnie irytuje.

W Szwecji zmienili zaostrzenie na noszenie maseczek tylko w autobusach itp , bo już mają badania jakie spustoszenia w organizmie przynosi wieczne noszenie maseczek, a nasz "mądry" rząd oczywiście jak zwykle wszystko na opak... Pandemia i pieprzenie o niej w każdych mediach zrobili się już bardzo nudne.... 😡😡🤬

 

Mierzyłam wczoraj tętno praktycznie co godzinę u było ok.Poczytałam też, że tętno może się podwyższyć u płodu kiedy mama jest przeziębiona a mnie nadal męczy kaszel i katar.

 

 

 

 

To prawda z tą cukrzycą to jakaś plaga, jak chodziłam w pierwszej ciąży to nie dość że sama nie miałam, to nigdzie od znajomych nie słyszałam aby któraś miała a miałam wtedy pełno koleżanek w ciąży. Ostatnio mój lekarz też mówił że ma teraz ogrom pacjentek z cukrzycą ciążowa jeszcze powiedział coś takiego że przez ten covid, ale nie wiem jaki to miałoby mieć niby związek. Nie dopytywalam temat się skończył. Ja też już jestem od kilku dni na insulinie na noc, bo cukry na czczo zaczęły być podwyższone. Biorę 4 jednostki i póki co jest ok. Teraz na czczo mam tak od 75 do 85. Z tym pobieraniem to też tak różnie też myje wcześniej ręce w ciepłej wodzie, masuje palec ale sama krew nie wypływa też muszę coś tam nacisnąć. Ja przed krzywą też miałam od razu wynik na czczo ale pobierane miałam z żyły nie z glukometru. Wynik był po 20 min. Dopiero wtedy piłam glukoze, bo gdyby wynik był za wysoki już na czczo to nie przystępuje się do picia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dorcia6579 napisał:

No tak, w sumie masz rację.

Kiedyś też był schemat obciążania ciężarnych glukoza 50g. przez co wyniki były fałszywie ujemne. Moja siostra właśnie tak miała 9 lat temu. Zadowolona że nie ma cukrzycy (choć wyniki były przy górnej granicy, ale lekarz powiedział, ze wszystko ok) napychala się słodyczami. Na porodówce dostała ochrzan, czemu nie powiedziała o cukrzycy. Dziecko wielkie, nie mogli z niej wyciągnąć i w ruch poszedł proznociag a potem wszelkie komplikacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Emi_ja napisał:

Ale za pomocą glukometru?To nie jest prawidłowe działanie. 

To był tylko taki pomiar który miał stwierdzić czy mogę mieć podaną glukozę a ten właściwy był normalnie z żyły więc jeszcze może się różnić od tego z glukometru ale to będę wiedziała dopiero wieczorem jak przyjdą wyniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Do_Mi napisał:

To był tylko taki pomiar który miał stwierdzić czy mogę mieć podaną glukozę a ten właściwy był normalnie z żyły więc jeszcze może się różnić od tego z glukometru ale to będę wiedziała dopiero wieczorem jak przyjdą wyniki. 

No tak, to akurat dobrze😊Swoją droga ja nie miałam czegoś takiego, ani w pierwszej ani teraz, więc chyba chcieli mnie zabić😟

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Do_Mi napisał:

No co ty mówisz 😞 a ja już się ucieszyłam że cukrzycą jest od 92 😞 no to klops ale może wynik z krwi z żyły będzie mniejszy

Jeśli w obwodowej też wyjdzie ci 91 i reszta wyników prawidłowa, to nie mogą stwierdzić cukrzycy, także spokojnie. Nieprawidłowy jest od 92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Emi_ja napisał:

Jeśli w obwodowej też wyjdzie ci 91 i reszta wyników prawidłowa, to nie mogą stwierdzić cukrzycy, także spokojnie. Nieprawidłowy jest od 92

Ojej to oby tak wyszło, chyba co godzinę będę odświeżać stronę z wynikami bo niby wiem że z cukrzycą w ciąży da się żyć ale mimo to strasznie się jej boję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Do_Mi napisał:

No co ty mówisz 😞 a ja już się ucieszyłam że cukrzycą jest od 92 😞 no to klops ale może wynik z krwi z żyły będzie mniejszy

Z żyły przy krzywej norma jest od 92, ale z palca jak się bada glukometrem nie powinno być więcej niż 90 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, MariKate napisał:

Z żyły przy krzywej norma jest od 92, ale z palca jak się bada glukometrem nie powinno być więcej niż 90 😉

Ja jak byłam u diabetologa na spotkaniu i były też 4 inne dziewczyny , to dziewczyna miała 90,6 i miała zdiagnozowana cukrzycę, diabetologa mówiła, że wynik ma być do 90.

 

@Do_Mi powiem Ci niestety, że u mnie wynik z glukometru był zawsze niższy niż z żyły, a cukier robiłam kilka razy 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dorcia6579 napisał:

Ja jak byłam u diabetologa na spotkaniu i były też 4 inne dziewczyny , to dziewczyna miała 90,6 i miała zdiagnozowana cukrzycę, diabetologa mówiła, że wynik ma być do 90.

 

@Do_Mi powiem Ci niestety, że u mnie wynik z glukometru był zawsze niższy niż z żyły, a cukier robiłam kilka razy 😕

Dorcia, pewnie dlatego, że miala inny parametr na granicy albo ponad normę. Schemat jest ogolnoprzyjety, jeśli chodzi o wartości. Nie straszmy Domi😊Ja na glukometrze miałam zawsze więcej a z obwodowej mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dorcia6579 napisał:

Ja jak byłam u diabetologa na spotkaniu i były też 4 inne dziewczyny , to dziewczyna miała 90,6 i miała zdiagnozowana cukrzycę, diabetologa mówiła, że wynik ma być do 90.

 

@Do_Mi powiem Ci niestety, że u mnie wynik z glukometru był zawsze niższy niż z żyły, a cukier robiłam kilka razy 😕

Oj kochana wcale mnie nie pocieszasz hehe 🙂 mimo wszystko trzymam kciuki żeby było jak u @Emi_ja i żeby wyniki z żyły były mniejsze niż z palca 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej dziewczyny, czytam, że nie możecie spać i wg a ja ostatnio nie mogę wstać 🙈 Idę spać o 23 i ledwo wstaje o 9. W ciągu dnia nie jestem śpiącą, ale poranki mam kiepskie. Czyżby to przesilenie wiosenne? 🙈 a to my aktualnie 😁

received_429155978414114.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mami napisał:

ja też złapałam katar, co polecacie oprócz syropu z cebuli?

Jeśli to tylko katar to woda morska, ale hipertoniczna-to ważne, inhalacje z ektodose, a jak ci się zatyka na noc nos, proponuje Narivent. To są rzeczy bezpieczne, które wypisywała mi laryngolog. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dorcia6579 napisał:

Ja jak byłam u diabetologa na spotkaniu i były też 4 inne dziewczyny , to dziewczyna miała 90,6 i miała zdiagnozowana cukrzycę, diabetologa mówiła, że wynik ma być do 90.

 

@Do_Mi powiem Ci niestety, że u mnie wynik z glukometru był zawsze niższy niż z żyły, a cukier robiłam kilka razy 😕

Wydaje mi się że to też dużo właśnie zależy od podejścia lekarza do tematu. Niektórzy są bardziej przewrażliwieni na tym punkcie i każdy wynik równy 90 i większy będzie traktować jak cukrzycę, a dla innego wynik np 95 albo 100 będzie w porządku (dziewczyny piszą o takich przypadkach na grupie na fb). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MariKate napisał:

Wydaje mi się że to też dużo właśnie zależy od podejścia lekarza do tematu. Niektórzy są bardziej przewrażliwieni na tym punkcie i każdy wynik równy 90 i większy będzie traktować jak cukrzycę, a dla innego wynik np 95 albo 100 będzie w porządku (dziewczyny piszą o takich przypadkach na grupie na fb). 

Uważam, że tutaj nie ma dowolności. Wykładnia jest jedna, standardy są akademickie. Wszystko inne jest niezgodne ze sztuką😯MaryKate ratuj, masz może jakiś ciekawy przepis obiadowy w swoim jadłospisie, coś co ci posmakowało ostatnio?Nie mam już zupełnie weny, co tu zrobić ma weekend. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Emi_ja napisał:

Uważam, że tutaj nie ma dowolności. Wykładnia jest jedna, standardy są akademickie. Wszystko inne jest niezgodne ze sztuką😯MaryKate ratuj, masz może jakiś ciekawy przepis obiadowy w swoim jadłospisie, coś co ci posmakowało ostatnio?Nie mam już zupełnie weny, co tu zrobić ma weekend. 

Dlatego uważam, że jeśli lekarz bagatelizuje przekroczenia w wynikach to należy go jak najszybciej wymienić. Powiem Co szczerze, że ja ostatnio też mam jakiś kryzys kulinarny i teraz najczęściej na moim talerzu gości ryż, sałatka grecka i kurczak lub indyk grillowany 🙈 

Ale zaraz poszukam przepis, z którego kiedyś korzystałam na zapiekana pierś z kurczaka z mozzarella z warzywami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...