Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

Jeśli chodzi o "przemiał" to moja córka była dzieckiem dość "wyjątkowym". Przez pierwsze pół roku była wyłącznie na piersi i robiła kupy raz na tydzień😳🙈. Ja się tym ciągle martwiłam i ciągle chodziłam z nią do lekarki, zawsze mnie uspokajała i mówiła że są takie dzieci, które tak przyswajaja i dopóki jest na piersi to tak może być może robić nawet 1 na 10 dni😳. Ja nie mogłam w to uwierzyć, ale jednocześnie nie miała zaparc brzuszek zawsze miękki. Poprostu ja miałam tak przyswajalne mleko, a ona tak dobre wchłanianie. Za to jak już zrobiła tą kupę raz w tygodniu to zawsze był "dzień kupy"😂😂. Nie raz trzeba było ją całą przebierać i myć🙈😂. Zobaczymy jak będzie tym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Do_Mi napisał:

Mam kolejne pytanie do doświadczonych mam. Czy dziecko długo wchodzi w pieluszki w rozmiarze 1? Zastanawiam się jakie rozmiary i ile ich zamówić na początek. 

Bardzo krótko. U mnie tylko jedna paczka 1 zeszła przy starszym, a przy młodszym od razu kupiłam 2, bo one na dłużej wystarczą, a nie są też nie wiadomo jak wielkie i taki noworodziu się nie topi w nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Jeśli chodzi o "przemiał" to moja córka była dzieckiem dość "wyjątkowym". Przez pierwsze pół roku była wyłącznie na piersi i robiła kupy raz na tydzień😳🙈. Ja się tym ciągle martwiłam i ciągle chodziłam z nią do lekarki, zawsze mnie uspokajała i mówiła że są takie dzieci, które tak przyswajaja i dopóki jest na piersi to tak może być może robić nawet 1 na 10 dni😳. Ja nie mogłam w to uwierzyć, ale jednocześnie nie miała zaparc brzuszek zawsze miękki. Poprostu ja miałam tak przyswajalne mleko, a ona tak dobre wchłanianie. Za to jak już zrobiła tą kupę raz w tygodniu to zawsze był "dzień kupy"😂😂. Nie raz trzeba było ją całą przebierać i myć🙈😂. Zobaczymy jak będzie tym razem.

To prawda. Mój młodszy póki był na samej piersi może nie koniecznie raz w tygodniu robił, ale tak co 2-3dni. Ale też nie raz go musiałam myć całego, bo zdarzało się że nawet w skarpetkach od połśpiochów była 💩 😅😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MariKate napisał:

@Emi_ja a czy orientujesz się, czy takie ciasteczka z takim składem są ok? Dorwałam je w auchan na dziale ze zdrową żywnością, ale nie jestem pewna czy można przy cc 🤔

16137473278716603441816758788688.jpg

Tak, skład dobry, można używać.😉 Widzę że nie są stricte dosładzane, więc mozna użyć do różnych okoloposilkowych spraw. Dziękuję za przepis na zapieksa, wygląda naprawdę fajnie🤩Zrobię w tygodniu, jak nabede pierś, bo teraz kupiłam mięso z udźca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Do_Mi napisał:

Mam wyniki glukozy:

Na czczo: 73.40

Po 1h: 110. 40

Po 2h: 75,80

Czyli jest dobrze, tak? Dziwi mnie ten pomiar z palca 91 a z żyły 73.40. 

Wyniki ok, więc nic tylko się cieszyć 😉 każdy glukometr ma jakąś granice błędu (niektóre mogą zawyżać, a inne zaniżać). Możesz profilaktycznie przy każdych kolejnych badaniach w laboratorium robic glukoze i będziesz wtedy wiedziała na jakim sie utrzymuje poziomie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Emi_ja napisał:

Tak, skład dobry, można używać.😉 Widzę że nie są stricte dosładzane, więc mozna użyć do różnych okoloposilkowych spraw. Dziękuję za przepis na zapieksa, wygląda naprawdę fajnie🤩Zrobię w tygodniu, jak nabede pierś, bo teraz kupiłam mięso z udźca. 

No właśnie jako dadatek do posiłku chciałam ich używać, żeby zaspokoić potrzebę "słodkiego" raz na jakiś czas 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Do_Mi napisał:

Ok czyli może jeszcze się wstrzymam z kupnem. Poczekam do wtorkowej wizyty i zobaczę jak szybko mój maluszek rośnie. Wtedy zdecyduję co i jak

 

Kurcze wiecie czekam i czekam na te wyniki z glukozy a ich ciągle nie ma. Wszystkie inne dawno się pojawiły a te nie 😕 a co najlepsze wyszła mi fałszywie dodatnia toksoplazmoza. 

A co to znaczy, że wyszła Ci fałszywie dodatnia toxoplazmoza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MariKate napisał:

Wyniki ok, więc nic tylko się cieszyć 😉 każdy glukometr ma jakąś granice błędu (niektóre mogą zawyżać, a inne zaniżać). Możesz profilaktycznie przy każdych kolejnych badaniach w laboratorium robic glukoze i będziesz wtedy wiedziała na jakim sie utrzymuje poziomie😉

No więc widzisz, wszystko dobrze się skończyło 😉Możesz uczcić to czekolada za zdrowie tych, które nie miały tego szczęścia😉Po to właśnie wartości pomiarow z glukometru są ustawione na takim poziomie, by uwzględnić granicę błędu, tutaj ok. 15% plus minus. Glukometry służą tylko do samokontroli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Agnieszka Jelonek napisał:

A co to znaczy, że wyszła Ci fałszywie dodatnia toxoplazmoza?

IGG wyszło ujemne a IGM dodatnie. Nawet gdybym aktualnie przechodziła toksoplazmozę to miałabym i jedno i drugie dodatnie. Dla pewności za 2-3 tygodnie będę musiała jeszcze raz je powtórzyć ale mam się tym nie przejmować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Emi_ja napisał:

Dziewczyny, faktycznie czytam, że szczepienie błonica, tężec, krztusiec rekomendowane są między 27 a 36 t.c. Czy któraś z was jeszcze będzie to praktykować?

Ja nie słyszałam o tym, żeby w ciąży się szczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Emi_ja napisał:

Dziewczyny, faktycznie czytam, że szczepienie błonica, tężec, krztusiec rekomendowane są między 27 a 36 t.c. Czy któraś z was jeszcze będzie to praktykować?

Ja będę we wtorek u lekarza to zapytam o to szczepienie. Nigdy o nim nie słyszałam więc sama jestem ciekawa. Jeśli będzie faktycznie taka możliwość to chętnie się zaszczepię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 godzin temu, Emi_ja napisał:

Dziewczyny, faktycznie czytam, że szczepienie błonica, tężec, krztusiec rekomendowane są między 27 a 36 t.c. Czy któraś z was jeszcze będzie to praktykować?

Od 2018 to szczepienie jest rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Krztusiec jest śmiertelny dla noworodków a niestety wrócił do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj leżę i liczę ruchy bo mały leniwy niby naliczyłam ruchy ale jest taki spokojny a ja odrazu się stresuje 😰😰 a tak dziś zauważyłam że mój pępek chyba od rozciągania popękał 🙄 na początku myślałam że to brud bo mam taki schowany ale to są brązowe strupki i pęknięcia ma któraś z was coś takiego?? Jak to wygoić skoro brzuszek cały czas rośnie?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ewa12 napisał:

Ja dzisiaj leżę i liczę ruchy bo mały leniwy niby naliczyłam ruchy ale jest taki spokojny a ja odrazu się stresuje 😰😰 a tak dziś zauważyłam że mój pępek chyba od rozciągania popękał 🙄 na początku myślałam że to brud bo mam taki schowany ale to są brązowe strupki i pęknięcia ma któraś z was coś takiego?? Jak to wygoić skoro brzuszek cały czas rośnie?? 

Moje bobo ostatnio kopię tak mocno, że brzuch mi aż podskakuje. Ale jak chcę nagrać albo ktoś chce to zobaczyć to momentalnie przestaje się w ogóle ruszać na kilka minut 😅

Nie mogę pomóc Ci z tym pępkiem, bo nie miałam takiego problemu w żadnej ciąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ewa12 napisał:

Ja dzisiaj leżę i liczę ruchy bo mały leniwy niby naliczyłam ruchy ale jest taki spokojny a ja odrazu się stresuje 😰😰 a tak dziś zauważyłam że mój pępek chyba od rozciągania popękał 🙄 na początku myślałam że to brud bo mam taki schowany ale to są brązowe strupki i pęknięcia ma któraś z was coś takiego?? Jak to wygoić skoro brzuszek cały czas rośnie?? 

A w jaki sposób liczysz te ruchy?Masz jakieś wytyczne od lekarza? Myślę, że są to u ciebie pęknięcia powierzchniowe, skóra musi być bardzo sucha, dlatego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, banasiatko napisał:

Moje bobo ostatnio kopię tak mocno, że brzuch mi aż podskakuje. Ale jak chcę nagrać albo ktoś chce to zobaczyć to momentalnie przestaje się w ogóle ruszać na kilka minut 😅

Nie mogę pomóc Ci z tym pępkiem, bo nie miałam takiego problemu w żadnej ciąży.

 

46 minut temu, Ewa12 napisał:

Ja dzisiaj leżę i liczę ruchy bo mały leniwy niby naliczyłam ruchy ale jest taki spokojny a ja odrazu się stresuje 😰😰 a tak dziś zauważyłam że mój pępek chyba od rozciągania popękał 🙄 na początku myślałam że to brud bo mam taki schowany ale to są brązowe strupki i pęknięcia ma któraś z was coś takiego?? Jak to wygoić skoro brzuszek cały czas rośnie?? 

Coś urwało...dlatego, chyba jedyne co powinnaś to natłuszczać. Może specjalnym olejkiem, takim dla kobiet w ciąży albo dobrym emolientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłam,że ostatnimi czasy miewam spore wahania nastrojów. W sumie powtarza się cyklicznie,że co wieczór zaczynam widzieć wszystko w ciemnych barwach, a w raz z nadejściem nowego dnia już mi się przejaśnia. 

Generalnie w pierwszej ciąży bardziej się ekscytowalam , cieszyłam się z kupowania wyprawki, chwaliłam wszystkim naokoło, teraz hmmm pokoik stoi pomalowany (chociaż w planach miały być dwa kolory, jakas tapeta lub naklejki ,a tu stanęło narazie na szarej całości ) ale jakoś brak mi energii i chęci żeby go wykończyć, ubranka które zamówiłam już dawno przyszły ale po obejrzeniu schowałam do komody i tak czekają na pranie i prasowanie, wgl większość rzeczy nadal nie mam ech... Coś mi brakuje energii i tego powera do działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Emi_ja napisał:

 

Coś urwało...dlatego, chyba jedyne co powinnaś to natłuszczać. Może specjalnym olejkiem, takim dla kobiet w ciąży albo dobrym emolientem.

Powiem Ci, że te "olejki dla kobiet w ciąży" i balsamy/kremy/itp. to pic na wodę fotomontaż 😅 Używałam w poprzednich ciążach, używam i teraz praktycznie od początku, a porobiły mi się rozstępy. Dodam, że w pierwszej ciąży to te najdroższe leciały. Jakiś Bio Oil, Palmers, itp. a i tak pojawiły się rozstępy. W drugiej ciąży było tak samo. Więc teraz kupiłam jakikolwiek, byleby tylko skórę natłuszczać 🤷 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...