Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Lenka raczkuje!!!Ale fajnie 🤪

Milo już tak się zmienił! Jak te dzieci rosną szybko! No i ile ma włosków! Śliczniuchny 😘
Choinka pikna! Ja Wam powiem że jeśli chodzi o Święta to ja lubię tradycyjnie i kiczowato jak to mówią 😁 Jak byłam mała strasznie lubiłam siedzieć przy lub kładłam sie pod choinką i wyobrażałam sobie że te wszystkie figurki żyją na choince hehe 🙃 I dlatego Wojtusiowi mam zamiar umożliwić jak największe pole do wyobraźni 😉 Co prawda teraz jeszcze jest za mały ale już im bardziej kolorowa tym ciekawsza dla niego myślę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Beti i Agatka no ja właśnie się zastanawiałam w jakiej formie to żółtko 🙂 Ale jeśli nawet na twardo sie zrobi tzn nie traci na wartości a i tak wszystko zmiksuje 😉
Pytałam Was o tą witaminę D3 bo jedni lekarze każą podawać z drugi dzień, moja w ogóle zabrania, na około inne mamusie też mówią że dają żebym podawała... Za każdym razem pediatra mnie pyta czy podaje...a ja sie nie przyznawałam że tak...co drugi dzień. Ale teraz powiedziała, że nie mam podawać jeszcze ale niebawem będzie trzeba wprowadzić gdyż coraz więcej innego pokarmu mały będzie przyjmował a teraz ciemiączko jest dość małe więc nie trzeba...i tu mnie zbiła z tropu...bo ja sie sugerowałam tylko krzywizną...w życiu bym nie pomyślała że mogę przyśpieszyć zrost ciemiączka...ehhh głupia ja 🤔
Poza tym przeliczałam ile witaminy D3 dostaje z wszystkich porcji mleka dziennie i to nie wychodziło tyle co dawka z kapsułki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
BUZIAKI DLA MILUSIA!!!!
I dla ZUZI NA 7 MIESIECY!!!

Lenka super pupe dzwiga...nasza nie ma ochoty-jak probuje pelzac,to wyglada to,jakby plywala zabka na sucho 🥴
ale za to chce stawac!na sztywnych nozkach z pelnym podparciem stopkami!penie bedzie tak jak jej starsza siostra-tamta majac 8,5 miesiaca SZLA do chrztu 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fakt ile pediatrów tyle opinii. u nas były tez sprzeczne opinie, bo radiolog-pediatra kazała brac ze względu na odbudowę neuronów, pediatra którą wezwałąm na pywatną wizyte przestac bo ciemiączko jest ok, żeby wiecej chwytał słonca ( jeszcze lato było chyba) naturalnej dostawał, gdyz moge przedawkowac...zwłąszcza że biorę witaminy czasem co drugi trzeci dzien gdzie jest duzo wit D a stęzenie tej witaminy w mleku jest zalezne od spożycia.wiec w moim przypadku bo karmie persia i miałam dylemat to odstawiłam na tydzien i zaczęłąm dawac znowu 🙂 zwłąszcza ze trzeci pediatra kazał dawac hahahhaa wiec miałąm dwa do jednego. ale gdybym podawała mm czesciowo to dawałabym co drugi dzien, jesli tylko mm to bym raczej zrezygnowała chyba ze lekarze kazaliby dawac.. a słoneczka juz nie takie intensywne tak samo dzieciaczki juz zakryte budkami to tego słonca mało chwytają... Iwonka nie wiem jak lekarze mówią zebys nie brała to lepiej sie zastosowac, oni jak bedzie trzeba wznowic to Ci powiedzą.ciesze sie ze ze słuchem ok!!!!
u mnie kolejna nocka nieprzespana z milionem pobudek, nasiliło sie znowu bo z pobudek co dwie godziny jest centralnie co godzine i od 1ej juz musiał spac z nami bo nie chciał zasnac. albo bedzie chory albo to skok bo napiecie sie wzmogło. obstawiam to drugie. zabki nie bo nie trze za bardzo.i luknęłam na wykres skoków i kurna pasowałoby, zaczeło sie koło 28ego listopada i teraz mamy ostatni tydzien skoku...mam taką nadzieję...bo inaczej wykituje. w nocy juz mleczarnie wykitowały,było mleka ale mało i zreszta miałam dosc, butlą sie nie dał oszukac 😞 dzis z rana mu zrobilam kaszke bo chciałam by mi cyce odpoczeły. powiem wam żę 3 tygodnie podawałam kleik z moim lub potem kakszke mleczno ryzową i mały tak sie upasł normalnie buzka wyglada jak na sterydach..miałam juz nie dawac do jakiegos czasu,bo taki wygdląd mi sie za bardzo nei podoba, ale dzis nie dam rady, cycki mnie bolą..
Agatka buziaki dla Miłoszka z okazji Pół roczku!!!! jak on wydoroslał i tak jak mówisz poważny na fotce 🙂 no co w koncu mu zdjecie pstrykają to trzeba popozowac 🙂 choinka fajna ale fajniejsze prezenty hihihihihih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
LEnka w natarciu noramalnie jak osmiomiesieczniak! ja tyu czekam na pełzanie a Lenka juz raczkuje 😮
my mamy w tym roku malutka choinkę bo włąsnie czekam na to pełzanie, pokój nie za duzy wiec nie chce mi sie skłądac choinke szybko jak by tak zaczał, wiec mamy malutką ale oprocz niej mamay swiatełka porozwieszane po pokoju 🙂 mały ma frajde. ale i tak najbardziej mu sie podobał mikołaj z tektury kolorowa zawieszona w osrodku normalnie piski krzyki az sie ludzie smaili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
fakt ile pediatrów tyle opinii. u nas były tez sprzeczne opinie, bo radiolog-pediatra kazała brac ze względu na odbudowę neuronów, pediatra którą wezwałąm na pywatną wizyte przestac bo ciemiączko jest ok, żeby wiecej chwytał słonca ( jeszcze lato było chyba) naturalnej dostawał, gdyz moge przedawkowac...zwłąszcza że biorę witaminy czasem co drugi trzeci dzien gdzie jest duzo wit D a stęzenie tej witaminy w mleku jest zalezne od spożycia.wiec w moim przypadku bo karmie persia i miałam dylemat to odstawiłam na tydzien i zaczęłąm dawac znowu 🙂 zwłąszcza ze trzeci pediatra kazał dawac hahahhaa wiec miałąm dwa do jednego. ale gdybym podawała mm czesciowo to dawałabym co drugi dzien, jesli tylko mm to bym raczej zrezygnowała chyba ze lekarze kazaliby dawac.. a słoneczka juz nie takie intensywne tak samo dzieciaczki juz zakryte budkami to tego słonca mało chwytają... Iwonka nie wiem jak lekarze mówią zebys nie brała to lepiej sie zastosowac, oni jak bedzie trzeba wznowic to Ci powiedzą.ciesze sie ze ze słuchem ok!!!!
u mnie kolejna nocka nieprzespana z milionem pobudek, nasiliło sie znowu bo z pobudek co dwie godziny jest centralnie co godzine i od 1ej juz musiał spac z nami bo nie chciał zasnac. albo bedzie chory albo to skok bo napiecie sie wzmogło. obstawiam to drugie. zabki nie bo nie trze za bardzo.i luknęłam na wykres skoków i kurna pasowałoby, zaczeło sie koło 28ego listopada i teraz mamy ostatni tydzien skoku...mam taką nadzieję...bo inaczej wykituje. w nocy juz mleczarnie wykitowały,było mleka ale mało i zreszta miałam dosc, butlą sie nie dał oszukac 😞 dzis z rana mu zrobilam kaszke bo chciałam by mi cyce odpoczeły. powiem wam żę 3 tygodnie podawałam kleik z moim lub potem kakszke mleczno ryzową i mały tak sie upasł normalnie buzka wyglada jak na sterydach..miałam juz nie dawac do jakiegos czasu,bo taki wygdląd mi sie za bardzo nei podoba, ale dzis nie dam rady, cycki mnie bolą..
Agatka buziaki dla Miłoszka z okazji Pół roczku!!!! jak on wydoroslał i tak jak mówisz poważny na fotce 🙂 no co w koncu mu zdjecie pstrykają to trzeba popozowac 🙂 choinka fajna ale fajniejsze prezenty hihihihihih


Moja pediatra ośrodkowa powiedziała żeby podawać wit D w kapsułkach twist off i w CebionMulti 😮 Jak dla mnie to przesada. Dlatego podaję tylko CebionMulti 5 kropelek. Pomimo iż podaję MM prywatny pediatra powiedział, że przez okres zimowy żeby podawać.

Moja Lenka dziś miała tylko jedną pobudkę, której nie można nazwać pobudką 😮 Ja się obudziłam o 3:40 i słyszę, a Lenka mlaska rękę... Zrobiłam MM i podałam, wciągnęła wszystko tj 130ml i śpi dalej... Wstała dopiero o 8:30. A jak weszłam do pokoju to leżała i bawiła się pieluchą tetrową zawieszoną na łóżeczku...
A do niedawna miałam tak jak Ty, pobudkę co 1h lub częściej... ze stękaniem, jęczeniem i płaczem przez sen 🤪
Ciekawe czy to tylko tak z dobroci serca bo wczoraj się urobiłam na maxa!! 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasienkaks napisał(a):
Eh piekna choinka, a Miłoszek piękny chłopczyk.
Lenka ma fajny dywanik, musimy taki sprawic naszej małej bo po kocu ciezko jej pełzać a po łóżku już próbuje raczkować bo tam łatwiej jej się odpychać.
Kąpiel i lulu.


Właśnie moja niunia zawsze na kocyku a na nim mata i to wszystko razem jeździło i ją denerwowało 😮 Postanowiłam, że kupie jakiś taki kolorowy dywanik na teraz żeby się mogła uczyć pełzać i który pomoże jej w próbach czworakowania. I się nie pomyliłam... Od kiedy rozłożylam jej dywanik to szaleje ile się da i aż tak się nie złości 😁
Kupiłam tu:
http://allegro.pl/alfabet-dywan-dla-dzieci-150x200-zywe-kolory-i1987556986.html
Nie jest drogi i to nie mój docelowy zakup. Ale na teraz jest super, bo i literki ją interesują co stymuluje ją by się podnosić wyżej no bo musi zerknąć na np literkę M 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A tak na marginesie..
Dzień dobry wszystkim mamusiom i dzidziusiom 🙂

Jestem tak wyspana, że aż niewyspana 😁 Dosłownie nie wiem jak się czuję bo od na prawdę dość długiego czasu nie przespałam tyle czasu w nocy!!!!
Cieszę się, że podoba się Wam moja Lenka i jej wyczyny..
Coraz bardziej mnie zaskakuje... czasem nie mogę się nadziwić a poza tym wiecie co? Ona lubi te umiejętności ukrywać 😁
Bo często muszę ją "podglądać" gdyż kiedy jestem w pokoju to wiecie, bawi się ale ciągle zerka czy jestem i czy patrzę i jakoś wtedy nie ma ochoty na nic... bo pewnie wie, że jak zapłacze to podejdę i jej coś podam czy zabiorę. A jak mnie nie ma w pokoju (no i oczywiście się nie drze tylko bawi 🤪 ) to zaczyna szaleć, pełza tak szybko, że szok... wstaje na kolanka i rusza nogami... ręce jeszcze nie są kompatybilne z nogami i pupą 😁 😁 ale Lenka nad tym ćwiczy 😁
Powiem Wam tylko jedno.... Już czuję ten ból kiedy wrócę do pracy i Lenka zostanie z moją mamą...
Wczoraj Lenka płakała będąc z T w pokoju a mnie nie było.... Kiedy weszłam, cisza.
Będzie wesoło 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny! Boże, moje mieszkanie ostatnio tak lśniło przed porodem, jak chciałam przyspieszyć 😉
Lenka faktycznie jest niemozliwa! Super wygląda!Po kim ona ma te oczy?! Dosłownie prawie przezroczyste!
Wczoraj nie podałam kleiku na noc Pawełkowi i proszę bardzo- przespane jednym ciągiem do 6 i bez żadnego prężenia i bólu brzuszka. A więc to był chyba powód! Odczekam jeszcze parę dni i kleik ląduje w koszu.
Gorące uściski dla ślicznego Miłoszka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Pawełek jeszcze nie do końca jarzy, do czego służy stół... 😉
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/265/1004681w.jpg/][IMG]http://img265.imageshack.us/img265/6408/1004681w.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack



Kochana, jak to nie wie jak wie! 🤨 No przecież do JEDZENIA 😁 😁 😁

Nie mam pojęcia po kim Lenka ma oczy, ja mam zielone a T piwne. Więc albo listonoszu albo jej się zmienią 😁
U Nas też kleik czy kaszka powodowały bóle brzuszka w nocy. Poza tym Lenka jest na tyle cwana, że pluje butelką jak jej daję kaszke lub kleik. Zrobię zwykłe MM i wtrąbi 230ml na raz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi!dlugo by tlumaczyc z tym kolorem oczu,ale dziedziczenie jest b.proste!
ogolnie:ciemne oczy cecha dominujaca,jasne recesywna.
ciemnookiego rodzica oznaczasz jako Aa ,jasnookiego jako aa,po czym laczysz liniami kazda literke jednego z drugim.wychodza 4 kombinacje:Aa,Aa,aa,aa.czyli w waszym przypadku 50% szans na jasne oczy u potomstwa(aa)zielone i szare to tez jasne!
w przypadku rodzicow jasnookich NIE ma mozliwosci by dziecko mialo oczka ciemne,brak genu dominujacego A.w przypadku ciemnookich jest mozliwe 25% szany na oczy jasne,w przypadku,gdy rodzice maja gen recesywny" a "po dziadkach....no mam nadzieje,ze nie pogmatwalam....zasady dziedziczenia jak u groszku Mendla-jedne z prostszych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
andzia0304 napisał(a):
Ivi!dlugo by tlumaczyc z tym kolorem oczu,ale dziedziczenie jest b.proste!
ogolnie:ciemne oczy cecha dominujaca,jasne recesywna.
ciemnookiego rodzica oznaczasz jako Aa ,jasnookiego jako aa,po czym laczysz liniami kazda literke jednego z drugim.wychodza 4 kombinacje:Aa,Aa,aa,aa.czyli w waszym przypadku 50% szans na jasne oczy u potomstwa(aa)zielone i szare to tez jasne!
w przypadku rodzicow jasnookich NIE ma mozliwosci by dziecko mialo oczka ciemne,brak genu dominujacego A.w przypadku ciemnookich jest mozliwe 25% szany na oczy jasne,w przypadku,gdy rodzice maja gen recesywny" a "po dziadkach....no mam nadzieje,ze nie pogmatwalam....zasady dziedziczenia jak u groszku Mendla-jedne z prostszych...


W LO byłam na profilu biol-chem więc co nieco pamiętam i jak dla mnie nie było zagmatwane 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja byłam na historyczno-prawnym i nie pamiętałam, że też pamiętam! 🙂)

Dziewczyny, dalej Wam wypadają włosy, czy już się skończyło?? Moja mama ostatnio dała mi świetna odżywkę i po tym zastopowało trochę. I nei wiem, czy po prostu wypadło co miało wypaść czy to ten specyfik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
A ja byłam na historyczno-prawnym i nie pamiętałam, że też pamiętam! 🙂)

Dziewczyny, dalej Wam wypadają włosy, czy już się skończyło?? Moja mama ostatnio dała mi świetna odżywkę i po tym zastopowało trochę. I nei wiem, czy po prostu wypadło co miało wypaść czy to ten specyfik...



Ja od jakiś dwóch miesięcy używałam szamponu z czarnej rzepy z Joanny (2w1). I już mi nie wypadają od miesiąca. Ale sama nie wiem czy tak przestały same z siebie czy od tego szamponu 😁
Jak widzisz, nie rozwiałam Twoich wątpliwości bo również je mam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...