Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Eva to urodziłaś dokładnie tego samego dnia co ja 🤪 Tylko ja siłami natury. A mała ważyła 3250 a mierzyła 55cm 😉 Zresztą pod moimi suwaczkami jest tabelka w której opisane są wszystkie forumowe dzieciaczki także możesz sobie zaglądnąć heheh 😜
My narazie nie podajemy Emi nic oprócz mleczka. No i muszę się wam pochwalić bo mała wypiła dziś jednym duszkiem 60ml Nutramigenu 🤪 🤪 🤪 Najpierw troszkę marudziła ale wkońcu zaciągnęła 😉 A potem dopchała cycusiem heheh 😉 Uffff mam nadzieję, że nie wyskoczy jej po tym żadna alergia i stopniowo zaczniemy przechodzić z cycusia na butlę 😉
Kama no no no to widzę, że przygotowania pełną parą 🙂 Kurcze wiem ile to załatwiania, ale dasz radę. Sukienkę na bank znajdziesz wymarzoną 🙂 A biustem się nie przejmuj bo to twój wieeeeelki atut 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama no to juz sporo macie zalatwione jeszcze tylko nauki w kosciele 🥴 🥴

Edytko no prosze jaka masz dzielna coreczke 😉 na pewno da sobie rade i bedzie jadla mleczko a mamusi da zjesc cos wiecej niz dzem 😜

Eva no to slicznie spi twoja córcia, a powiedz czemu przeszkas na mleko modyfikowane ??

mnie dziewxczyny z naszego forum wciaz motywuja ze mimo alergii i innych dolegliwosci wciaz karmia piersia kurcze nawet nie wiecie jak mnie mobilizujecie DZIEKUJĘ :****

hehe jeszcze jakbyscie mnie tak zmobilizowaly do jakis cwiczen 😜 bylo by suuuuuuuuper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo fajna ta tabelka 😉 w lipcu coś o niej słyszałam z waszych wypowiedzi i zastanawiałam się gdzie jest umieszczona ale że nie byłam zarejestrowana to jej nie widziałam 😜 a na rejestracje zawsze jakoś brakowało mi czasu a i tak regularnie nie mogłam was czytać bo nie łatwo znosiłam ciążę - przez uporczywe wymioty.Na szczęście z tego powodu mam to już za sobą bo ostatni raz zwymiotowałam godzinę po porodzie.
kama teraz jest taki wielki wybór sukien że na pewno nie będziesz miała z tym żadnego problemu.
Edyta my też póki co mleczko nan i przepajam ją jeszcze herbatką z hipp na lepsze trawienie bo z tymi kupkami u niej bywa różnie a jak karmie ją mlekiem modyfikowanym to przepajać trzeba.
A z tą główką co do wcześniejszego waszego tematu moja też miała skłonności do odkręcania się na lewą stronę ale zastosowaliśmy metodę zmiany pozycji łóżeczka, kładzenia ją w kierunku światła, naszych głosów no i niekiedy podkładałam wałek zrobiony z pieluch tetrowych i już jest znacznie lepiej a raczej bym powiedziała że jej to minęło. ortopeda nam mówił że dziecko w czasie ciąży musiało się tak ułożyć w brzuchu i tak przywykła do tego- mojej siostry dzieci też tak miały ale wszystko z czasem też wróciło do normy i bez wałków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justiprzeszłam na modyfikowane bo we wrześniu dostałam zapalenia nerki i musiałam brać dosyć silne antybiotyki i miałam bardzo wysoką gorączkę. Mała też często marudziła bo okazało się że miałam za mało i za chude mleko. Jak jej dałam za pierwszym razem butelkę z mlekiem wypiła całe 90ml jednym tchem i od razu się uspokoiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi, mnie tez by się przydały jakies ćwiczenia....a niestety to, co zrzuciłam po porodzie te 15 kg, to reszty nie dałam rady zrzucić, a wręcz przeciwnie, przytyłam 5 kg 😞 😞 😞 Aż tak bardzo nie widać, nadal mieszczę sie w spodnie z przed ciąży, tylko są bardziej opięte, cos ala leginsy 😉 😁
I tak cosik myślę, że zostanie juz ze mnie tłusta krowa 😞

To jest bardzo ważne żeby dziecko glówkę trzymało po równo na lewej jak i na prawej, oraz na wznak, bo ex Roberta niedopilnowała i Karol ma ściętą głowę z jednej strony. Wygląda to koszmarnie, bo ładny chłopczyk a ma zdeformowana głowę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boże, mojego głodomora to na drugi dzień po porodzie pielęgniarki zaczęły dokarmiac bo się moim nie najadał...a teraz po cycu potrafi wrąbać 180 ml. i jak skończy to czasem mu mało. Ale nie jest już taki grubaśny, zaczął chyba bardziej spalać bo jest bardziej aktywny a poza tym chyba na wzrost mu się przekłada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eva to suoer , ze mimo twoich problemow ze zdrowkem mam nadzieje,ze teraz juz wszystko w porzadku Kinga dobrze zniosla zmiane na mleczko modyfikowane wlasciwie z dnia na dzien 🙂 co dosc rzadko sie zdarza i i rosnie jak na drozdzach twoj aniolek

Lusiu
nie przesadzaj juz z ta krowa , a pozatym zobaczysz jak Franek zacznie biegac, a ty za nim heheh to szybko zgubisz te nasze zbedne kg . . . . mi moze nie o te nadmiar kg chodzi bo za bardzo ich nie mam,ale moja skor jest miekka jakas taka sflaczałą na tylku i brzuchu ehh 🥴 🥴 blee

cholera wczoraj moj mezus wciaz zagadywal o córeczce 🥴 na ktora na pewno nie jestem gotowa w kazdym razie nie teraz . . . . hehe i stwierdzialam,ze musze mu dac wiecej obowiazkow przy Wojtusiu to mu sie chwilowo odechce 😉
bo jak to stwierdzil u niego mówisz i masz ehhh ale ja poki co chce sie nacieszyc swoim skarbem 🙂 a moze za jakis czas sie zdecyduje na kolejne dziecko tzn na pewno sie zdecyduje ale ne wiem kiedy 🙃 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My niedawno wrocilismy od pediatry i kacper dostal znowu antybiotyk tym razem doustny,bo nadal kaszle jak niewiem 😞Ja sie wykoncze chyba bo to juz trzeci z kolei,ale jak mus to mus oby tylko jak najpredzej wyzdrowial!!!Pytalam sie o te soczki i deserki to powiedziala mi ze dopiero mozna dawac po czwartym miesiacu jak dziecko wejdzie w piaty miesiac i dziwila sie ze,inni lekarze pozwalaja na szybciej,kazdy lekarz mowi inaczej normalnie oglupiec mozna,no ale jak tak kazala to zaczniemy dopiero za 3 tyg!!!
Mi by tez sie jakies cwiczenia przydaly,ale nie na zgubienie kg bo tych juz mam 3 mniej niz przed ciaza,ale na brzuszek bo taki maly tluszczyk mi zostal,a to mnie drzazni jak niewiem,ale skad wziasc na to motywacje,mialam zaczac chodzic z kolezanka tez po ciazy na aerobik,ale kacper zachorowal i tak jakos wyszlo,ze nie poszlam!!!
Lusiu nie martw sie napewno zgubisz te kg jak Franio zacznie biegac,a nawet szybciej!!!
Kama zobaczysz jak ci czas zleci,nawet sie nie obejrzysz,a juz bedzie sierpien,a sukienke napewno znajdziesz,i nie bedziesz mogla sie zdecydowac,tyle ich bedzie,ja tak mialam,w koncu po dlugich poszukiwaniach ktore trwaly kilka miesiecy wybralam jedna i taka sama mi uszyli!!!musze w koncu ja wystawic na allegro,bo juz sie na to zbieram drugi rok,ehhh...ale kiedy ja na to znajde czas 😞 😞
Edytko ciesze sie ze Emi zaczela pic Nutramigen,z dnia nadzien bedzie lepiej zobaczysz,i w koncu calkowicie przejdziecie na butelke 🙂
Eva mi na poczatku polozna kazala dawac nan bo maly byl nerwowy przy cycusiu,i po tym dostal strasznego zatwardzenia,i ten sam przypadek ma teraz moja siora tylko raz podala i kupy niema....,a my powoli wychodzimy na prosta kupa jest po 2,3 dniach,ale troszke to trwalo!!!Tak,ze sie ciesze,ze Kingunia go zaakceptowala i nic jej po nim nie jest 🙂
Ale sie rozpisalam masakra,,,,,uciekam,,,,pa buzka do jutra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Irka, biedny twój Kacperek. Ale to chyba przesada z tymi antybiotykami....lekarzom najłatwiej jest jr przepisać nie zagłębiając się w przyczyny...a może syrop by wystarczył? Normalnie ci lekarze to są jacyś dziwni moim zdaniem...no ale i tak jesteśmy na nich skazani 😞 Niech Kacperek zdrowieje!!

Ja nie jestem taka optymistką jesli chodzi o gubienie kg....już nawet mi one tak bardzo nie przeszkadzają, ale ten cellulit 🤪 😲 Uwierzcie!!! Żadna z was nie ma takiego jak ja!!!!!!!!!!!!!!! Wyglądam jak starzejąca się kobieta z tym cellulitem 😞 Ale niestety od zawsze miałam takie skłonności. Nawet latem chodzę w długich spodniach, ewentualnie w rybaczkach ale i tak takich dłuższych 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie przeczytałam opinię o maści Tormentiol, że nie [powinno się jej stosować u niemowląt bo ma kwas borowy który odkłada sie w orfganizmie i może powodowac zatrucie, a jak bylismy w szpitalu i Franek miał odparzoną pupe po b. częstych kupach po antybiotyku, to pielęgniarka dała nam właśnie tormentiol....co prawda skuteczny jest, ale zgroza!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biedny Kacperek kolejne lekarstwa musi łykać. Oby pomogły i żeby szybko maluszek wrócił do zdrowia!!
Justi, mi też przeszkadza ta wiotka skóra na brzuchu i pośladkach...normalnie w szoku jestem co się z nią zrobiło 😮 a do ćwiczeń jakoś nie mogę się zmobilizować, żeby coś z tym zrobić. Jak już wyleczę do końca dłoń to wybiorę się na basen. Dziś zaczęłam rehabilitację - mam nadzieję że będzie już tylko lepiej.
Kama, fajnie Ci że będziesz miała ślub i weselicho 🙂 ja swoje baardzo miło wspominam. Są to niezapomniane chwile 🙃

Ostatnio pozwoliłam sobie na zjedzenie kawałka ciasta a nawet kawałek batona czekoladowego. Nie zauważyłam u Tymka reakcji alergicznej więc może ta skaza białkowa już mu powoli przechodzi 🤪 Oby!!! Będę teraz powoli wprowadzać jakieś mleczne lub jajeczne produkty i zobaczymy co będzie dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu,wydaje mi sie ze w przypadku Kacpra antybiotyk jest onieczny bo kaszle strasznie no i ta przekleta bakteria w moczu a ja sie leczy tylko antybiotykiem... 😞A co do termientiolu to tez nam go polecala pediatra,ale mam jeszcze tyle tych roznych kremow na odparzenia ze musze je wszystkie zuzyc!!!
Elli ja tez zaczelam jesc wiecej nabialu i tez nie widze u Kacpra zadnych reakcji alergicznych od czasu do czasu wyskoczy jakas chrosteczka,ale tak ogolnie jest ok,i lekarka powiedziala ze z wiekie sie wyrasta z tej skazy i prawdopodobnie tak bedzie w przypadku Kacpra 🙂Czyli moze u Tymusia tez tak bedzie,trzymam za niego kciukasy,zeby mu przeszly te wszystkie wstretne alergie,zreszta nie tylko jemu,a wszystkim naszym dzieciaczkom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂

u nas nocka suuuuuuuuper ☺️ ☺️ ☺️
pobudka o 24,1,3,4, i o 5 juz po spaniu pozniej znow sen o 7 i tak do godziny 9 pospalismy
ehhh jest jeden problem tych czestych pobudek pociumkanie cycka przez 5/6 minut i sen ehh nie wiem jak to zmienic 😞

Irciu
jejku znow antybiotyk oby to byl juz ostatni i skuteczny az osiagniecia pelnoletnosci 😜 by Kacperek nie chorował 😆
Ellie no prosze wiec moze juz Tymek wyrosl z tej skazy i pozwoli mamusi zajadac sie nabialem ) w koncu to najstarszy mezyczyzna wsrod naszych dzieci 😆 😆 😆
Lusiu najwazniejsze, ze twojemu Robertowi sie podobasz wiec na pewno nie masz sie czym przejmowac masz przy sobie dwoch kochajacych cie mezczyzn i zaden celilut dodatkowe kilogramy tego nie zmieni 🙂
Elunia no to witamy kolejnego Aniolka na naszym forum 🙂 disabelek wypedzony z Lenki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 My dotychczas szczepiliśmy wg schematu:
1) 5w1 + żółtaczka + rotawirusy
2) 5w1 + rotawirusy
Lekarka poleciłam nam 5w1 a nie 6w1 ze względu na żółtaczkę, która bardzo boli - przy schemacie 5w1 i żółtaczka osobno wystarczy jej o jedną dawkę mniej niż w 6w1. Co do rota, powiedziała, że warto szczepić jeśli dziecko ma styczność ze starszymi dziećmi (w wieku żłobka, przedszkola), jeśli nie ma takiej styczności to nie warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie chodzi Ci oto czy wybraliśmy szczepienie bezpłatne czy nie.. to jeśli chodzi o mnie to płaciłam za tą 6 w jednym jak do tej pory na razie nie mam zastrzeżeń chociaż niedawno słyszałam że wcale ona nie jest lepsza od tych bezpłatnych i przyznam się sama miałam z tym mętlik w głowie ale nasza pediatra ją polecała i mówiła że u nich w przechodni już tylko 1%rodziców decyduje się na bezpłatną zw. na sytuacje finansową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, ciekawa jestem, jakie zabawki lubią Wasze maluchy. My nie mamy ich zbyt dużo i myślimy żeby coś dokupić, ale chcielibyśmy z głową, więc szukamy dobrych pomysłów.
Na razie Stasiek szaleje na macie edukacyjnej i jego ukochaną zabawką jest lewek z tej maty, nie ruszamy się już bez niego nigdzie, jak również bez kaczki z tej samej maty. Jakiś czas temu dostał taką tradycyjną grzechotkę na trzonku i też jest nią zachwycony, potrafi już ją sam wziąć do ręki i sporo czasu się nią bawić. Ma też taki zestaw trzech zabawek - grzechotek w postaci figur geometrycznych z głowami zwierzątek - to też uwielbia, wsadza łapy do środka, gryzie, ogląda. Nie rusza go natomiast grzechotka w postaci takiej spirali, którą dostał ostatnio, w ogóle się nią nie interesuje. Mamy jeszcze schowane dwa żelowe gryzaki i kilka plastikowych na czas kryzysu ząbkowego i chyba na poźniej jeszcze tzw. interaktywną biedronkę - taką wibrującą, z lusterkiem w nodze itp.
Właściwie to wszystkie te zabawki podostawaliśmy od kogoś, uświadomiliśmy sobie, że Stasiek nie dostał jeszcze żadnej zabawki od własnych rodziców 😉 Coś tam mu chcemy dokupić, bo to co ma, szybko mu się nudzi. Macie jakiś fajny pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeśli chodzi też o sytuacje po szczepieniu to nie gorączkowała nam ani nie marudziła wręcz przeciwnie zaraz po powrocie z przechodni przespała pół dnia i obudziła się radosna jakby w ogóle nie było sytuacji ze szczepieniem. Co do szczepionki 6 w 1 dopowiem że mieliśmy ją opóźnioną o 2tygodnie później niż była planowana ponieważ przy tej szczepionce trzeba mieć dość dobrą hemoglobinę by nie zadziałać w przeciwną stronę. I przez ten okres podawałam jej dodatkowe kropelki i to pomogło. Za tydzień mamy dopiero drugie szczepienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Wam,ze nasza mala bawi sie tylko na macie edukacyjnej,tez nawija do lewka 😉
A tak to tylko jakies misie ale sa w szafie bo jeszcze jest za mala i sie nie interesuje.
Czasem jej wkladam do lapki takiego misia z raczka,zlapie go ale tak jakby nieswiadomie,nie bawi sie nim.
A wasze maluchy kiedy zaczely tak bawic sie czyms?bo nie wiem czy mam sie martwic.

A mam pytanie,wasze bomble tez sie tak osrywaja po sama szyje?Mala robi kupe co dwa dni a jak juz usazi to cala okupana z tylu.ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...