Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ola - ja się decyduję na taką zabawkę, bo moja Nikola bardzo dużo bawi się lalkami, wozi w wózku, kołysze w kołysce usypia, karmi. Bawi się kuchnią, gotuje, wlewa w filiżanki, podaje misom. Kuchnia i inne "domowe" zabawki na długo potrafią ją zainteresować - a też myślałam, że jest za mała na takie zabawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Ola - ja się decyduję na taką zabawkę, bo moja Nikola bardzo dużo bawi się lalkami, wozi w wózku, kołysze w kołysce usypia, karmi. Bawi się kuchnią, gotuje, wlewa w filiżanki, podaje misom. Kuchnia i inne \"domowe\" zabawki na długo potrafią ją zainteresować - a też myślałam, że jest za mała na takie zabawki.

W sumie to może masz i rację bo jak pomyślę to Lena też wiecznie coś miesza w klocku łyżeczką plastikową - ma taki jeden duży i wiecznie mówi że robi mniam mniam.. Hmm no już sama nie wiem.. Może kupię jej na razie na próbę w Ikei bo widziałam że są tam takie małe zestawy - talerzyki filiżanki etc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Ola - ja się decyduję na taką zabawkę, bo moja Nikola bardzo dużo bawi się lalkami, wozi w wózku, kołysze w kołysce usypia, karmi. Bawi się kuchnią, gotuje, wlewa w filiżanki, podaje misom. Kuchnia i inne \\\\\\\\\"domowe\\\\\\\\\" zabawki na długo potrafią ją zainteresować - a też myślałam, że jest za mała na takie zabawki.


u mnie jest dokładnie to samo.... Mało tego.... przewija dosłownie lalki.... wyciera lalce pupę chusteczkami nawilżonymi, zawija pampersa, bierze na ręce i kołysze...
Filiżanki, talerzyki i inne takie też uwielbia... Kupiłam jej już 3 różne zestawy kuchenne i cały czas się tym bawi, więc ja też na pewno takie zabawki kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Ja Ali juz kupilam prezent mikołajkowy i juz nim sie bawi.
Nie mamy za wiele funduszy wiec dostala wozek dla lalek spacerowka ktora teraz w carefour kosztuje 21zl a identyczny w smyku jest za 49zl.
do tego tablice znikopis i tez widze trafione prezenty.
Co do opieki przewijania lalek itp to ma to samo ale gotowac jakos na razie nie gotuje ;/
A pod choinke to mysle bardziej nie tyle o prezencie dla Ali zabawce bo niemamy w tym roku kasy a sa inne wydatki tylko o zestaiwe krzeselko i stolik z ikei dla Ali do pokoju. Zabawek ma bardzo duzo i po 5 minutach zazwychaj rzuca w kąt z reszta zabawki dostaje zawsze tez od babci i chcrzestnej takze w tym roku musi tyle wystarczyc.

Andzia wspolczuje znowu stresow nerwow i bolu ale na pewno blizej niz dalej 😉 Jeszcze troche i bedzie po krzyku pewnie. Ja nadal Ci wroze ta swoja 13ke 😁 a co do yterminu to sie nie martw. okreslenie fachowe w medycynie w terminie to jest jak sie dziecko urodzi miedzy 38-42 tyg, wyliczaja sobie srednia 40tydz w ktorym najczesciej dzieci sie rodza. Mialas termin na 3go takze do 17go jest w terminie wiec sie nie martw. U nas tez jest tak ze jak babka nie urodzi w terminie to ma sie sglosic tydzien po dopiero i tam oceniaja co robic dalej. Jezeli lozysko jest stare lub sa zle przeplywy lub inne problemy to robia cesarki ale jeseli wszystko jest super a po oksytocynie porod nie postepuje do kladza na patologie ciazy i obserwacje i dopiero na dniach patrza czy sam porod bedzie postepowac czy decydowac sie na cesarke.

Klaudia dla mojej malej tez sens zycia to chyba jedzenie. Ona jak jej nie dam jesc np przez godzine to idze wlazi na stol i ze stolu cos sciaga alebo otwiera sobie szuflady w kuchni i sama otwiera opakowanie i wcina batona chrupke chlebek ryzowy czy co tam jej w reke wpadnie-no chwila nieuwagi i glodomor juz cos musi jesc.... stad tez miedzy innymi pytalam o te obwody brzuszkow Waszych maluchow bo mnie martwi czy ona za gruba sie nie robi....

Cos jeszcze mialam pisac ale niepamietam....

Nie ma to jak scyzoryk viktorinex 🙂 mialam gowno nie firmowe to przy probie otworzenia kapsla sie wygial a teraz zgubilam iotwieracz do puszek w rpzeprowadzce a zachcialo mi sie tunczyka ktorego wlasnie wcinam i pieknie sobie puszke scyzorykiem otworzylam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wiem przypomnialo mi sie co chcialm jeszcze napisac a raczej spytac....

Dagi mam pytanie, pisałas o cenach zlobka dla Neli ale czy te ceny czyli 38Ł na dzien to jest panstwowy zlobek? Przepraszam jezeli juz pisalas ale nie doczytalam wiec pytam. I jeszcze jedna istotne pytanie jezeli wolno spytac. Ile wynoszi minimum krajowe u Was? bo to tez wazne przy porownywaniu cen zlobka itp.

Ja tez myslalam zeby wrocic do pracy na etat i dac Ale do zlobka, ale jak policzylam wszystkie koszty ceny zlobka z jedzeniem komitetami itp o ktorym pisaly dziewczyny plus koszt i czas dojazdu zeby dziecko zawiezdz do zlobka, wrocic i pojechac do pracy, po pracy pojechac odebrac i znow wrocic do domu to wychodzilo ze na to strace ok 700zl i wyszlo mi ze jak od moich zarobkow odejme te 700zl to mi daa tyle samo albo niewiele (ok 100zl) wiecej niz gdybym w tej samej pracy pracowala na pol etatu a dziecko wymienialo sie z mezem w domu bylo. Widze same plusy. Dziecko w domu, ja 4-5 godz w pracy a nie 8-9 a kasa na reke zostaje taka sama i do tego wiecej czasu dla sieie bo jak wroce po 4-5 to jeszcze mam czas na do i na to zeby sie nacieszyc Ala a nie tak jak niestaty Ty masz czego Ci wspolczuje ze caly dzien w pracy a jak wracasz to siusiu paciorek i spac i nie ma czasu na nic zwlaszcza na zabawe z wlasnym dzieckiem 😞 Przykre to...
ale pocieszylo mnie to ze (wprowadzili juz czy uchwalili czy jeszcze nie??? ) ma byc roczny platny macierzynski i nawet na umowach-zleceniu mozna bedzie isc na wychowawczy nieplatny ale skladki bedzie zus za matki placil przez ten czas 🙂 Ciekawe jak policza ten czas wstecz czyli za nasze "nieskladkowe"? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja tam nie zamierzam pracować - nigdy 😉 😁 🤨 ☺️ 😜
nie mam dobrego rozwiązania z tej sytuacji i tyle , tak jak Alice pisze o tym zawożeniu, odwożeniu, odbieraniu itp to skóra nie warta wyprawki czy jak to tam było
wiadomo chciałabym żeby LENA miała kontakt z innymi dziećmi ale nie stać nas na to skoro i tak siedzę w domu i nic nie robię
z pracą też nie jest łatwo ale myślę że gdybym się mocno zaparła coś coś w sklepie albo jakiś przedstawiciel czegoś, coś bym znalazła , albo w dawnej "firmie " ale to są nienormowane godziny pracy tak jak u P. wiec co jeśli żadne z nas nie mogłoby odebrać lub zawieść LENIA do żłobka ???
wtedy dodatkowo jakaś opiekunka emerytka , albo w ogóle opiekunka dostępna 24 h na dobę ale to też nie nie opłaca nawet biorąc pod uwagę niskie stawki w naszym kochanym Przemyślu
podsumowując
ja się do pracy nie spieszę , wystarczy mi to co mam i to co mogę dać mojemu dziecku 🙂 ( wiadomo nie mowa o finansach i drogich prezentach bo nie na tym to wszystko polega )
wiadomo że fajnie by było gdybyśmy sobie obydwoje pracowali od 7.00 do 15.00, podwójna pensja - sielanka , ale tak się nie da i już
jedyne wyjście teraz to moja ciąża bo i tak siedzę w domu , za dwa lata moja mama może w końcu pójdzie na emeryturę i ja zajmę się sobą
a i w związku z tą ustawą to się wczoraj śmialiśmy że jakbym urodziła to P. pójdzie na macierzyński płatny 100% a ja do pracy 😁, tylko że po tym macierzyńskim to on nie miałby do czego wracać 😮
no nie wiem pożyjemy zobaczymy , na razie na ciążę nic nie wskazuje 😉
ale za to w grudniu na czas owulacji będziemy już razem cały czas a jak wtedy nie wyjdzie to idę na monitoring bo nie wiem czy ja w ogóle owuluję 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze ze w weekend to ja tylko wieczory sama przed kompem spedzam kiedy wszyscy spia 😞

Matylda gdzie jestes??

To ja WAm w wolnej chwili wstawie dziśiejsze rezultaty i bierzący etap z budowy jeżeli kogoś to interesuje 🙂
Tu na 1szym foto pokazane jakościowo jak to wygląda robione w dzien przed weekendem a drugie foto pod wieczor dzisiaj robione z telefonu -zrobione juz 1/3 calego domu 🙂 (widok od strony ogrodu na Ali pokoj i okno w kuchni 🙂 )

....
....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice - jestem poniżej 😠
a fotki fajne efekty widać , serio , ale wiesz co pisałam o drewnie i ( Broń Boze nie chcę wywołać kolejnej awantury 😉 ) ja po prostu ma drewna dość
ja bym sobie taki domek zrobiła na biało ☺️
ale to ja
a ostatnio P. wypalił z pomysłem żeby sobie taki domek postawić u jego babci na działce ( która kiedyś będzie jego ) nota bene na przeciwko jego domu rodzinnego 😁
to go normalnie wyśmiałam 🤪
ale jak sobie pomyślalam o tym że TU nic nie należy do mnie a ja w ciągłym konflikcie z siostrą , to nie byłby taki zły pomysł
a Alice tak z ciekawosci ile WAS kosztowało to co do tej pory zrobiliście?????? , bo na pewno to wiesz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
Alice - jestem poniżej 😠
a fotki fajne efekty widać , serio , ale wiesz co pisałam o drewnie i ( Broń Boze nie chcę wywołać kolejnej awantury 😉 ) ja po prostu ma drewna dość
ja bym sobie taki domek zrobiła na biało ☺️
ale to ja
a ostatnio P. wypalił z pomysłem żeby sobie taki domek postawić u jego babci na działce ( która kiedyś będzie jego ) nota bene na przeciwko jego domu rodzinnego 😁
to go normalnie wyśmiałam 🤪
ale jak sobie pomyślalam o tym że TU nic nie należy do mnie a ja w ciągłym konflikcie z siostrą , to nie byłby taki zły pomysł
a Alice tak z ciekawosci ile WAS kosztowało to co do tej pory zrobiliście?????? , bo na pewno to wiesz 😉

priv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Matylda tak jak piszesz to nie jet zly pomysl jezeli Was stac na to zeby zaczac budowe to smialo tez bym zaczela sie budowac tak jak maz pisze. Moze nie takie malenstwo jak nasze no ale cos 2 razy wiekszego czyli jakies 60m2 na dole i poddasze czesciowo mieszkalne i uzytkowe to tak 🙂

Alice nie stać nas 😁
tzn nie teraz jeszcze
chodzi o to że ten jebany kredyt był niewypałem i tyle i P. dopiero teraz sie do tego przyznał
nawet bez mojej pracy i przy jego marnych zarobkach i oczywiście oszczędnym życiu może uda się nam spłacić całość za jakieś 3 lata , jeśli bank sie na to zgodzi bo teraz coś im nie pasi 😮
a domek z bali też mi się marzy ale pasuje mi jakoś do właśnie takich domów a u nas póki co takich nie ma 🤢
ale kiedyś oczywiście że będę miała swój domek
malutki , czyściutki na dole kuchnia, salon, jadalnia i wiadomo jakies tam pomieszczenia gospodarcze a na górze sypialnia, łazienka i jakieś tam ze dwie dodatkowe sypialnie 😁
no to takie tam marzenia


a teraz zejdźmy na ziemie
TV u mojej mamy na dole się zepsuł 😁
był już naprawiany po piorunie ale dano mu jakieś pół roku , a działał 15 mcy 😁
czas na nowy a mama nie ma kasy więc:
*jestem skazana na ciągłą obecność mamy u nas na górze ( nie to żeby była maniaczką telewizyjną ale co robić jak wieczory taaaaaaaaakie długie ) , w sumie i tak u nas jest do późna ale jednak znikała tak około 19.00
* jutro ciocia wychodzi ze szpitala więc, więc więc , wujek powiedział że kupi ten TV ( wiadomo nie na stałe ale chociaż na jej obecność byłby tutaj 😉 )
no nie wiem zobaczymy , na razie są ważniejsze sprawy do załatwienia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tak na szybko chciałabym coś takiego
http://projekty.muratordom.pl/projekt_bliski-sercu,2244,0,0.htm?c=29&sd_0=&sd_1=&knd_1=&pz_1=&pz_0=&pc_0=&pc_1=&k_1=&k_0=&gd_0=&gd_1=&web_0=&web_1=&knd_0=&v=1&wsk_1=&wsk_0=&p_0=&p_1=&a=&c=29&wk_1=&wk_0=&o=&q=&wef_0=&wef_1=&t=1&wo_1=&wo_0=
ale to mówię "na szybko"
zaraz poszukam projektu docelowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
ja tak na szybko chciałabym coś takiego
http://projekty.muratordom.pl/projekt_bliski-sercu,2244,0,0.htm?c=29&sd_0=&sd_1=&knd_1=&pz_1=&pz_0=&pc_0=&pc_1=&k_1=&k_0=&gd_0=&gd_1=&web_0=&web_1=&knd_0=&v=1&wsk_1=&wsk_0=&p_0=&p_1=&a=&c=29&wk_1=&wk_0=&o=&q=&wef_0=&wef_1=&t=1&wo_1=&wo_0=
ale to mówię \\\\\\\\\"na szybko\\\\\\\\\"
zaraz poszukam projektu docelowego


tak na szybko to on nie jest wcale taki maly! to jest sredni dom on ma 120m2 ! to my na 100m2 teraz mieszkalismy w 6 osob z rodzicami i kazdy mial swoj pokoj 😉 A i nie w moim stylu 😉 wole prosciejsze bryly.

Ok ide spac juz bo znow sie nie wyspie 😞
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to jest ,moje marzenie , tzn cel do osiągnięcia za 10-15 lat ☺️
tzn nawet nie o wygląd mi chodzi bo tak na szybko szukałam , bardziej rozmieszczenie
http://www.extradom.pl/projekt-domu-alabaster-BSA1595



kurde Alice pięknie to wyliczyłaś
ja tak na szybko mogę napisać ze hipoteczny na 30 lat -125 tyś, spłacamy wiecej niż półtora roku po 600 zł i 121 tyś do spłaty 😁 ( nie wiem jak w % bo już się w tym pogubiłam ) , do tego jeszcze 10 tyś wisimy P. siostrze ale to może po Nowym Roku się uda i druga siostra P. wisi mu też 10 tyś ale tego już nigdy nie odzyskamy 😞
mówię jak się żyje oszczędnie to można do czegoś dojść
a co najśmieszniejsze to właśnie mój P. ma takie podejście od dwóch lat i to on mnie tego nauczył
co mnie czasami wkurwia ale ktoś musi myśleć głową w tym związku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉
u nas jedyny plus to taki że gdyby coś się stało ( coś złego NIE DAJ BOŻE ) to można sprzedać jedno mieszkanie żeby spłacić drugie
ale to już ostateczna wersja !!!!!!!!!!!! 😮 przecież planujemy więcej dzieci to każdy kąt się liczy



a co do metrażu to mi się ciężko odzwyczaić
tu niby nic specjalnego nie ma ale jednak jest 100 metrów kw na dole i 100m kw na górze , nie licząc balkonów i piwnicy i strychu
dlatego też cieżko mi się odnaleźć w mieście na 35 m kwa ( już sama nie wiem ile tam jest coś między 32 a 42 bo zawsze mi się myli )
ja się tam czuję ja w puszce , nie wiem jak ludzie mogą tak całe życie
dlatego doceniam każdą chwilę na tej "wsi " 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo! No i poniedziałek 🙂 ale i ten poniedziałek przeżyjemy 🙂

Andzia trzymaj się biedulka, współczuję CI! Ale zobaczysz , zaraz się wszystko skończy Kochana i Synek będzie przy Tobie!


my w tym roku nie przesadzamy i dzieciom kupujemy wspólnie ciuchcię i duuuzo torów. Widze zainteresowanie więc będą miec wspólny prezent. Niech się ucza dzielić.

a na Mikołaja będziemy piec wspólnie ciasteczka w 4 i to będzie prezent 🙂 Po prostu mile spędzony czas.
Z kasa krucho więc nie mamy jak i za co.

ide gotowac obiadek, nie mam żadnego pomysłu na obiad.

i zbieram sie do agencji nieruchomości 🙂

Dziewczyny , przestańcie! Przeciez wiadomo, że nie na każdy post znamy odpowiedz lub po prostu nam sie nie chce odpowiadać. normalne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry 🙂

Za oknem mgła, szaro buro, smutno jakoś...

Ja dziś gotuję kalafiorową, może potem nasmażę naleśniczków..
I też się musimy spiąć i chyba zacisnąć pasa bo nie wiem, nie chcę krakać ale chyba przyjdzie nam to jebane wesele robić 🥴
Jeszcze będziemy walczyć ale może się nie udać...

Nawet nie chcę o tym myśleć 😠

Marina - pyszna ta sól z Pagu 😁 A Lenka jak pięknie w Twojej czapce wygląda 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry!
ja uwazam to za skandal ze oni mnie do domu wypuscili :/
ale co ja moge jak nie mam zadnych wtyczek jesli chodzi o lekarzy:/
co do tego rozejscia to nie mam na to papieru wiec oni na to tyle ze tylk owysluchali wiec musze jeszcze jechac do tego mojego gina zeby mi dal jakis papier na to ale z nim to ja sobie jeszcze pogadam i to ostro!!
jestem juz tym wszystkim wyczerpana 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andziucha napisał(a):
dzien dobry!
ja uwazam to za skandal ze oni mnie do domu wypuscili :/
ale co ja moge jak nie mam zadnych wtyczek jesli chodzi o lekarzy:/
co do tego rozejscia to nie mam na to papieru wiec oni na to tyle ze tylk owysluchali wiec musze jeszcze jechac do tego mojego gina zeby mi dal jakis papier na to ale z nim to ja sobie jeszcze pogadam i to ostro!!
jestem juz tym wszystkim wyczerpana 😞

Ale przecież musiałaś podpisać papier że zostałaś poinformowana o wszelkich zagrożeniach i ogólnie sytuacji, podpisałaś coś przy wyjściu? Jak tak to dupa blada, ja bym nie podpisała 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...