Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mozna ale nie powinno sie 😉 a te kg w 3 dni to bylo cos strasznego .......... zmizernialam strasznie :|

dziewczyny a o 8.55 kolezanka z grudniowek urodzila synka!!!! 😁 aaaaaaaaa masakra! :P jak ten czas szybko leci..... lada moment ja sie rozpakuje a zostalam tam sama z brzuchema bylysmy 3 :P bilans narazie 1 corcia i 2 synkow :P zobaczymy czy napewno bede miec synka czy moze jednak zeby bylo po rowno urodze corcie ! :P chociaz lekarz dal mi 100% i mowil ze zadko tak ladniewidac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuszki 🙂,
Co do połogu to jednocześnie jestem przerażona :dry 😞ja też nie zdawałam sobie sprawy jak to wygląda), a z drugiej strony niesamowicie rozbawiła mnie reakcja Zuziaczka- jesteś niesamowita 😁

aga33 dzielna z ciebie kobietka. Ja się dołączam do dziewczyn i dużo zerówka życzę synusiowi, a tobie wytrwałości. Oby jak najszybciej wyzdrowiał!!!

A ja wczoraj miałam wykańczający dzień, dlatego też nic do was nie pisałam 🥴 . Spałam w nocy zaledwie 6 godzin 😠 (usnęłam dopiero po północy). Z rana zerwałam się, aby zrobić mojemu mężowi kanapkę i kawkę, bo to były jego urodzinki i chciałam zrobić mu przyjemność 😆. Potem godzinka drzemki i wyprawa o okolicznych cukierniach za tortem. Byłam aż w 4rech i nigdzie ani widu, ani słychu tortu. Tylko na zamówienie, a czasu już nie miałam. Poszłam do supermarketu (czasami też tam mieli torty), ale oczywiście wczoraj nic nie było. Przy kasie prawie zemdlałam, już czułam jak odpływam 😞. Na szczęście udało mi się wydostać ze sklepu i na świeżym powietrzu było już lepiej. Cały dzień potem się męczyłam i polegiwałam, ale nie potrafiłam się przespać. Miłe było zakończenie dnia. Razem z mamą, bratem i moim solenizantem spędziliśmy miło wieczór na tarasie przy grilu 🤪.

Na szczęście udało mi się szybko zasnąć, było po 22 i spałam aż do 10 rano. Myślę, że do mojego wczorajszego samopoczucia przyczyniła się też pogoda. Dzisiaj już czuję się lepiej, słonko od rana świeci i mam pozytywne nastawienie. Zapowiada się ładny początek weekendu 😁. A jak u was z pogodą?

No nic, idę się szykować i jadę do sklepu na jakieś zakupy 🙂
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z grudniówek?? nie rozumiem..

Ja się kiepsko czuje dziś. Chciałam siękawy napić i mi się skończyła ale patze stoi jakaś stara. To wzięłam łyzeczkę zalałam wodą mleczko. Nawet lyka nie wypiłam zaledwie umoczyłam usta i wylałam. Jakaś dziwna była. chyba isę nia zatrułam bo jakoś mi niedobrze.
Dzis robię sobie wolne w takim razie. I posiedzę na brzuszku 🙂 bo jeden dzień was nie czytałam i 20 stron. Ehhh 🙂
Zuziaczek nie bój się tak tego połogu. Przecież to naturalna sprawa. Dasz radę. Jak ty będziesz małą przewijać jak własna krew cię tak obrzydza hehe 🙂 Wszystko będzxie dobrze to pewnie tylko tak brzmi. Kupisz sobie podpasko majty i będzie git hehe 🙂
CIuszki wasze ładne. Ja też wczoraj się trochę obkupiłam. Byłam w tesco i kupiłam 3 swetry, 2 czapeczki, nożyczki, 3 pary spodni, 3 sukieneczki, 3 kompleciki jakiś pajacyk 🙂 troszkę się tego uzbierało. A zapłaciłam jakieś hmm 320 zł chyba. Kupowałam też inne rzeczy ale tak mi się wydaję że koło tego za ciuszki.
Mama76 co do arabusów to ja nie wiem czemu ale ich poprostu nie lubię. Czy to Turek czy Egipcjanin dla to jedno i to samo. ISLAM to ISLAM 🙂 tak samo Pakistańce i Hindusi.. Są mili doputy wszystko jest ok a jak się z nimi pokłócisz nie daj boże to palce chcą obcinać 🙂 Wiem że to stereotypowe myślenie i nie każdy taki jest ale ich nie lubię i już:P tak jak nas za granicą nie lubią to ja też mogę 🙂
Wszystkie maluszki wracajcie do zdrówka! Tego życzę! Wiktorek mam nadzieję ma się już lepiej!
Powoli do mnie dociera że kończy się laba. tzn nie będzie już tak jak wcześniej że jak mam ochotę poleżeć to sobie leżę, jak mam ochotę iść do kina to sobię idę. Mam wątpliwości czy to mnie nie przerośnie.. boję się że będę miała depresje poporodową.
Co do wagi to ja stoje w miejscu od 2 tyg. i mam nadzieję że uda mi się jeszcze miesiąc utrzymac tą wagę bo chcę tylko 6 kg przytyć do końca co dam i wynik i tak duży bo 19 kg. Ale powiem wam że z kim nie rozmawiam- czy to koledzy czy koleżanki- to mówią że przytyły albo ich żony przytyły 20-25-30 kg. Więc chyban ie ma co się tak martwić. Niby jest napisane że zdrowy przyrost wagi to 12-16 kg ale chyba rzadko się to zdarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Kofane 🙂
No u mnie dzis pogoda calkiem niezla,tzn upału nie ma ale slonko swieci,wiec dodaje mi to energii 😉
Ja sie dzis bieore za generalne sprzatnie mieszkania,co wynajmujemy,powoli zamykam ostatnie paczki dla kuriera,ohh alez ja dzis szczesliwa 😆
Chcialabym zeby wszystkie takie happy byly jak ja 😉

Olalenka nie wiem jak u Ciebie z tortami czy sa dobre ale tu nawet jak cukiernia zrobi to sa ochydne 🤢nie ma to jak polska cukiernia 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga33, nie martw sie tak bardzo, dzieci choruja i to jest normalne. Zobaczysz, wkrotce wszystko bedzie dobrze, o ile juz nie jest. Pamietam jak raz w srodku nocy moj synek ,wtedy roczny, dostal takich drgawek, ze nie mialam czasu nawet sprawdzic jaka mial temperature. bylam sama bez samochodu na jakiejs wiosce (wynajmowalismy tam mieszkanie) i cale szczescie, ze nie wpadlam w panike. Cale szczescie tez, ze wczesniej skompletowalam apteczke dla dziecka i mialam chyba wszystko najpotrzebniejsze na rozne "okazje". Wzielam tylko panadol w czopku i pamietam, ze drgawki ustapily chyba juz po minucie. Nastepnego dnia rano maly czul sie dobrze. Do dzis nie wiem co to bylo za chorobsko ale strachu najadlam sie jak nigdy 😮
Co do pologu to go ogolnie nie wspominam najgorzej. Checi na sex moze i by byly gdyby nie jedna rzecz, ktora mi doskwierala nawet po pologu: to wredne naciecie. Polog dawno sie skonczyl a ja wciaz odczuwalam dyskomfort w tym miejscu i balam sie, ze bedzie bolalo przy wspolzyciu i ten pierwszy raz kiedy juz wreszcie do czegos doszlo to byla wewnetrzna walka i przewijajace sie pytania typu: bedzie bolalo czy nie? a jak peknie? a jak sie wcale calkiem nie zagoilo i dostane jakiejs infekcji? 🤢
Okropienstwo. Wszystko inne da sie zniesc 🙂
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZEŚĆ DZIEWCZYNKI!

U mnie dzisiaj pada deszczyk.. do pracy pojechałam na 9, bo i tak godzina poranna to godzina martwa- jeszcze maile mi nie schodzą.. itp.. wiec dzisiaj jak dobrze pojdzie to po 13 wychodzę 🙂

Zuzia- ja tez sie martwie tym połogiem.. ale nie tyle krwią co tym sexem całym 🙂 ja to jakas maniaczka jestem chyba?? mam syndrom niedopchnięcia 😁 i zboczone mysli same 🙂
pewnie sama nie bede miała ochoty na jakies tam pieski, tygryrki, króliczki i misjonarze.. ale jakoś zawsze ten sex mnie trapi 😁

aha- <ŚLICZNE CIUSZKI!!! wszystkie mi sie podobają!! Bojalubie i Maleny 🙂

Aga33- dzielna jesteś niesłychanie, najsliczniejsze masz kochanie!!! Jak coś powiesz- no to powiesz 🙂 ehh nie martw sie kobieto!
Wiktor będzie zdrowiutki jak ryba. Pomyśl sobie, że 'lepiej' jak teraz choruje, niz jak na świecie będą już bliźniaki!!! bo takie maleństwa rto szybko coś łapią.. a wytłumacz braciszkowi że nie mozna całowac i przytulać!! no nie przetłumaczysz! będzie w porządku! dzielna jesteś, zawsze podziwiam Mamusie z małym dzieckiem i w ciąży 🙂 dla mnie to nie do ogarnięcia.. ale tweż mi się to marzy 😜

Fredeczka- dopbra jesteś.. prawie 30 kg w 3,5 miesiaca 😮 ja pierdziele.. to ja 10 kg nie moglam zrzucić przez pol roku 😲

Marzenko- jak masz lezeć to leż! ja teraz też w koncu zrozumiałam że jestem w ciąży!!! 🙃 i jade do tesko namówiłas mnie 🙂 a co tam.. pencja na koncie i fruuuu mnie nie ma 😜


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama76 napisał(a):
(...), ze bedzie bolalo przy wspolzyciu i ten pierwszy raz kiedy juz wreszcie do czegos doszlo to byla wewnetrzna walka i przewijajace sie pytania typu: bedzie bolalo czy nie? a jak peknie? a jak sie wcale calkiem nie zagoilo i dostane jakiejs infekcji? 🤢
Okropienstwo. Wszystko inne da sie zniesc 🙂
Pozdrawiam


Ja słyszałam od mojej koleżanki, która była w ciąży, że ten pierwszy raz po prodzie to bardziej sie dla niej liczył jak pierwszy ten raz, kiedy traciła dziewictwo. POwiedziała, że emocje i obawy takie same jak i nie większe..
w sumie to byłby drugi "pierwszy raz" z tym samym facetem dla mnie.. 🙂 z chęcią to powtórzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochane 🙂
U mnie też pogoda do dupy dzisiaj , we środę wybraliśmy się z Moim do Mielna i tak mnie słoneczko przyprażyło że teraz piecze , brzuch miałam zasłonięty ale miałam sukienkę bez ramiączek i plecy , nogi i ręce chwyciło.
Marzenko jeśli to jakiekolwiek pocieszenie dla Ciebie to ja już mam 20 kg na plusie a gdzie koniec ciąży... Od wizyty 27 maja do wizyty 27 czerwca przytyłam równiutkie 5 kg , wyglądasz naprawdę ślicznie i kobieco , szczególnie na tych zdjęciach ślubnych więc głowa do góry , ja już to wzięłam na luz , czuję się jak jeden wielki grubas ale no cóż , mimo , że nie jadam dużo to jednak tyję , taka kolej rzeczy , po ciąży zrzucimy i zobaczysz jakie tu laski na naszym forum będą , zresztą uważam że wszystkie w ciąży wyglądamy ładnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo ja to samo co Ty 😉 JAK MOŻNA 6 TYG BEZ SEKSU PRZEŻYĆ???!!! Mój to nawet dziś specjalnie z pracy przyjechał na małe conieco 🤪 i chcę się pochwalić że weszłam w pas do pończoch (bardzo rozciągliwy na szczęście) 🙃 Z drugiej strony to tyle nimfomanek przeżyło to i my damy radę 😁 z tym syndromem (jak to ładnie nazwałaś) niedopchnięcia 😁

A pogoda u mnie taka że nosa się za drzwi nie chce wystawiać - leje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84 napisał(a):
Witam Kofane 🙂
No u mnie dzis pogoda calkiem niezla,tzn upału nie ma ale slonko swieci,wiec dodaje mi to energii 😉
Ja sie dzis bieore za generalne sprzatnie mieszkania,co wynajmujemy,powoli zamykam ostatnie paczki dla kuriera,ohh alez ja dzis szczesliwa 😆
Chcialabym zeby wszystkie takie happy byly jak ja 😉

Olalenka nie wiem jak u Ciebie z tortami czy sa dobre ale tu nawet jak cukiernia zrobi to sa ochydne 🤢nie ma to jak polska cukiernia 🙃


Ale Ci fajjjjjjjjnnie wracasz do Polski 🙂 takie pakowanie to jak dla mnie straszna męczarnia ( w ciagu 5 lat 6 razy się przeprowadzałam i nie cierpie tego) no ale w twoim przypadku to saaaama przyjemność. Powodzenia 😆

A co do tortu to masz racje u nas są najlepsze. No ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale jestem z siebie dumna 😁 w 2 godz posprzatalam caly dol 😁 zostalo mi tylko pozmywanie podlog..... ale jakosmi sie nie chce :P

pierwszy raz po porodzie byl calkiem spoko :P ogolnie jak dla mnie to po porodzie bylo najlepiej 😁 jeszcze raz taka przyjemnosc jak w ciazy 😁

cholerka u mnie tez pada..... dziecko mi chyba oszaleje w domu caly dzien :|

aaaaa a z grudniowek bo jak bylam w ciazy z corcia to na grudniowkach siedzialam i do tej pory piszemy ze soba ale juz na prywatnym forum bo sie okazalo ze szwagierka jednej z nas nas podczytywala i akurat ta dziewczyna jednego dnia napisala ze nie wie jak sobie poradzic z natretna szwagierka itd i tamta zaczela wysylac smsy z przeprosinami itd i sie okazalo ze czytala nas od dawien dawna :| niegrzeczne troche takie cos no ale nie mamy pojecia kto teraz wlasnie nas czyta 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a co sądzicie o wanienkach. Mi osobiście odoba się z Fisher price http://allegro.pl/fisher-price-wanienka-rainforest-m5656-j7813-bon-i1679380701.html.... Głównie mi chodzi o ten hamak z poduszeczką. Bo te typowe maty antypoślizgowe wydają mi się mało higieniczne (wykonane z gąbki). W dodatku nie będę miała za bardzo gdzie ją suszyć http://allegro.pl/duza-gabka-antyposlizgowa-do-wanny-kapieli-maxi-i1675197300.html.... Natomiast wanienki profilowane wydają mi się mało praktyczne, bo już wieksze dziecko tam nie wejdzie 😮
A jakie zdanie wy macie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z jednej strony zawsze się cieszę na chłodniejsze dni, bo wtedy mi lepiej...
A z drugiej, to tak jak u Fredeczki... Trudno zająć teraz czymś dziecko w domu cały dzień, jak zwykle pół dnia biega po dworze, bawi się w piaskownicy, na huśtawce itp...
Ale dziś moja Emilka radzi sobie dzielnie z pogodą 🙂
Od rana były książeczki, robienie mamie śniadania na zabawkowych naczyniach, oglądanie bajek, zabawa z kuzynami ( teściowa zajmuje się dziećmi szwagierki), a teraz Emilka usypia swoją lalę 🙂 więc nie jest najgorzej 🙂 No i wstała o 9 więc daje się mamie wyspać 😁
Tylko w nocy nieco marudna była bo popłakiwała, ale może przez to, że troszkę ją oliwką posmarowałam... - ciałko mokre pewnie się zrobiło i do tego niestety nocami mamy w pokoju duchotę mimo uchylonego okna ...
Mam nadzieję Aguś, że Wiktorek już lepiej się czuje...
Tak jak piszesz, choroba dziecka to coś najgorszego... Często trzeba czasu by było lepiej, a serce płacze jak się widzi, że nie można pomóc dziecku... Czasem też troszkę cierpliwości brak, jak stajesz na głowie, żeby było lepiej, a lepiej nie jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mówicie że będziemy miały drugi swój pierwszy raz...ciekawe 😆
No bachap...pończoszki....super...chyba też muszę wyciągnąć koszuleczkę 😉 haha
co do wanienek nie mam zdania. wiem, że przydałaby się większa ciut, aby była na dłużej. Jedno co właśnie ta gąbeczka to wydaje mi się dobrym pomysłem. ale tak an wyczucie, bo nie znam się 😉 jak an wielu sprawach.
Wczoraj pozaznaczałam na liście od Maleny co mamy i czego brak 😉 trochę jeszcze tego jest. Super będą kolejne zakupy 😜
Ja dziś też robię sobie dzień nieróbstwa 😉 właśnie kimałam po śniadaniu 😉 haha Zaraz będę jakieś jedzonko szykować na obiadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest dobry dzień na siedzenie na Brzuszku hehe 🙂 przez tą pogodę 😉
Ja od rana mam dzień objadania się 😁 żeby inaczej nie powiedzieć hehe 🙂
były pączki prawie na śniadanie hehe, bo szwagier przyniósł-jest cukiernikiem...
ale i owocowo było nektarynki, malinki i czereśnie 😁 mniammm Ja owoce mogłabym jeść non stop 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wózek znalazła ]http://tablica.pl/oferta/sprzedam-wozek-gleboko-spacerowy-jedo-fyn-4-ds-fotelik-berbero-w-idealnym-stanie-IDaJd9.html co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olalenka te wanienki sa nie praktyczne.... a te maty gabkowe na poczatku uzywalismy jakos przez miesiac zanim odwazylam sie kapac dzieciaczka tak jak pokazywal zaklinacz dzieci w dd tvn ooo tak wlasnie http://photos.nasza-klasa.pl/24287753/28/other/std/2e07f5eb3a.jpeg

a to porownanie ubranek niunia z 2tygodni i 3 miesiecy 😁 http://photos.nasza-klasa.pl/24287753/40/other/std/b1e6d10249.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...