Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Doti, szukałam i szukałam linku do tej mojej kiecki,w allegro z kupionych już mi ją wyrzucili bo iles czasu jest,potem usuwają. Ja kupilam ją na poczatku marca ale znalazlam w komentarzach i doszlam który to jest.Niestety nie ma już tych sukienek na aukcjach.Mogę Ci podać link do jego ciuchów ale przeglądnęłam i nie ma tej mojej 😞 Ale nie wiem i tak czy Ty byś się w nią wpakowała bo ta moja ma rozmiar XL a większego nie było i ta góra jest cieńsza i rozciągliwa ale ten czarny dół, jest z takiego grubszego materiału i powiem Ci że niedługo to ja się w nią nie wpakuję a Ty masz o wiele większy brzuszek. Ale może jakaś inna Ci się spodoba.
Link do jego wszystkich ciuchów
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=5174098
Link tylko do sukienek
http://allegro.pl/listing/user.php/run?category=76099&us_id=5174098
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
pati1984 napisał(a):
mnie w ogóle to irytuje potworni, że lekarze domagają się łapówek, nie dość, że płacimy te wszystkie składki od wynagrodzenia, to przecież i tak spora część z nas chodzi do lekarzy prywatnie i płacimy krocie to oni maja jeszcze czelność wołać kasę przy porodzie! absurd
mojej koleżance, która męczyła się wiele godzin i nie była w stanie urodzić jeden lekarz miał czelność powiedzieć do jej męża, że albo zapłaci i robią cesarkę albo żona będzie się męczyć i być może dziecko umrze... masakra

straszne 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Pati najlepiej bedzie jak sie Sandry zapytasz o porod na Polnej - ona chyba tam rodzila pierwszą córeczke, to bedziesz miala info z pierwszej reki.Z tego co pamietam, to ona akurat byla zadowolona 🙂

no to poczekam na Sandrę 🙂 albo może jeszcze wieczorkiem jakaś inna laseczka cos mi napisze, może maja doświadczenia
bo ja to w ogóle mam taka sytuację, że do Poznania to mam 120 km więc bałabym się że nie dojadę na czas albo ze coś po drodze sie stanie, ale też nie chce rodzić w ostrowie bo wiem jakie jest podejście jak się chodzi do lekarza z innego miasta czy szpitala a przyjeżdża się rodzić w ostrowie - ręce opadają
a ja chodzę do dr mellera - on jest z polnej właśnie, ale przyjmuje tez w kaliszu wiec na wizyte mam tylko 25 km
ale z tym porodem to mam mega dylemat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
dzien dobry 😉 wlasnie wcinam pierożki z serem polane truskaweczkami z smietana 🙂

naskrobalyscie konkretnie od rana 🙂 i pomyslec, ze w weekend taka cisza na forum byla 🙂 🙂

a ja wciagam ryz z gulaszem 🙂 tez pycha...
Mam duza ochote na truskawki, ale ostatnio kupilam, niby polskie, drogie jak cholera, a rewolucje żołądkowe po nich mialam straszne - teraz boje sie jakiekolwiek kupic 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Pati to masz troche daleko 🤨 🤨 moj M jest z Kalisza i slyszalam od teściowej, ze tamtejszy szpital jest chyba sredni...

no Kalisz jeszcze gorszy chyba niż ostrów albo podobnie, ale kalisza nie biorę pod uwagę, jedynie ostrowski szpital w ostateczności bo pod nosem mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
inirtam napisał(a):
dzien dobry 😉 wlasnie wcinam pierożki z serem polane truskaweczkami z smietana 🙂

naskrobalyscie konkretnie od rana 🙂 i pomyslec, ze w weekend taka cisza na forum byla 🙂 🙂

a ja wciagam ryz z gulaszem 🙂 tez pycha...
Mam duza ochote na truskawki, ale ostatnio kupilam, niby polskie, drogie jak cholera, a rewolucje żołądkowe po nich mialam straszne - teraz boje sie jakiekolwiek kupic 🤨


a ja właśnie kupiłam dziś truskawy, zaraz je umyję i poobieram, a teraz zabieram sie za ubijanie śmietany do nich! eh, bedzie uczta !! 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pati1984 napisał(a):
karolka84 napisał(a):
Pati najlepiej bedzie jak sie Sandry zapytasz o porod na Polnej - ona chyba tam rodzila pierwszą córeczke, to bedziesz miala info z pierwszej reki.Z tego co pamietam, to ona akurat byla zadowolona 🙂

no to poczekam na Sandrę 🙂 albo może jeszcze wieczorkiem jakaś inna laseczka cos mi napisze, może maja doświadczenia
bo ja to w ogóle mam taka sytuację, że do Poznania to mam 120 km więc bałabym się że nie dojadę na czas albo ze coś po drodze sie stanie, ale też nie chce rodzić w ostrowie bo wiem jakie jest podejście jak się chodzi do lekarza z innego miasta czy szpitala a przyjeżdża się rodzić w ostrowie - ręce opadają
a ja chodzę do dr mellera - on jest z polnej właśnie, ale przyjmuje tez w kaliszu wiec na wizyte mam tylko 25 km
ale z tym porodem to mam mega dylemat

Pati a ja mam sporo znajomych ktore rodzily w Ostrowie a sa z Kalisza i bardzo ale to bardzo sobie chwala 🙂. A jesli nie chcesz aniw Kaliszu ani w Ostrowie to polecam ci Pleszew lub Turek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia wiesz co ja biorę tylko 2 opcje pod uwage: albo ten Poznań- ul. Polna bo tam pracuje mój lekarz, albo ryzykuję Ostrów (tu zależy na kogo trafisz a znam trochę tych lekarzy, bo byłam już 2 razy na oddziale gin-położniczym)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pati1984 napisał(a):
Emilia wiesz co ja biorę tylko 2 opcje pod uwage: albo ten Poznań- ul. Polna bo tam pracuje mój lekarz, albo ryzykuję Ostrów (tu zależy na kogo trafisz a znam trochę tych lekarzy, bo byłam już 2 razy na oddziale gin-położniczym)

moze zalezy od podejcia lekarza nie mam pojecia czemu tak jest ja w Kaliszy lezalam na patologii i ginekologii razem 5 dni i dziekuje bardzo nigdy w zyciu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pati1984 napisał(a):
laski powiedzcie mi czy szpital na Polnej jest godny polecenia jeżeli chodzi o rodzenie?? jakie macie opinie o warunkach i lekarzach?


no ja napewno bede rodzic na Polnej ze wzgledu na wade serduszka Mai opinie mnie nie obchodza bo raz mowia tak raz tak....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia23ona napisał(a):
pati1984 napisał(a):
laski powiedzcie mi czy szpital na Polnej jest godny polecenia jeżeli chodzi o rodzenie?? jakie macie opinie o warunkach i lekarzach?


no ja napewno bede rodzic na Polnej ze wzgledu na wade serduszka Mai opinie mnie nie obchodza bo raz mowia tak raz tak....

Bo to zależy od tego na kogo się akurat trafi. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Tussiiaa napisał(a):
Ja mam nadzieję, że mama w drodze z pracy kupi truskawy ☺️

Wróciłam tu na chwilę, bo mam pytanie do Karolci 😁 -> znalazłaś strój ? 🤪

yyyy jeszcze nie szukalam ☺️

To ino szukaj ! Bo w tym tygodniu możnaby się przejechać na basen Kochana 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tussiiaa napisał(a):
karolka84 napisał(a):
Tussiiaa napisał(a):
Ja mam nadzieję, że mama w drodze z pracy kupi truskawy ☺️

Wróciłam tu na chwilę, bo mam pytanie do Karolci 😁 -> znalazłaś strój ? 🤪

yyyy jeszcze nie szukalam ☺️

To ino szukaj ! Bo w tym tygodniu możnaby się przejechać na basen Kochana 😁

no dobra, poszukam, pomierzę i dam znac czy sie nadaję na jakikolwiek basen 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja sie wybieram na ten basen od kilku dni i jakoś mi nie wychodzi... 😉
skończyłam właśnie placek z truskawkami... i chyba jutro jeszcze raz go zrobię bo coś szybko uciekł z lodówy 😁 w dodatku ze swoich truskaweczek! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka powiem tak, ze pacac lekarzowi za porod trzeba się liczyc z tym, ze może go przy tym porodzie zabraknąć.. jeśli ma powiedzmy 30 pacjentek, które maja jakos podobnie termin, nie ma się co dziwic, ze na kazda nie będzie czekal i ma prawo zaplanować sobie urlop….Kumpela zaplacila jednemu, a on kolege wyslal, bo go w Poznaniu akurat nie było no i niestety tak to wygląda ;//
Ja w zyciu nie zaplacilabym lekarzowi za porod. Chocby dlatego, ze uczestniczy w nim zazwyczaj 45 minut, wiec dzięki. Wydac 2000zl za tak wielkie poswiecenie czasu…Zdecydowanie jakbym miała wybierac zaplacilabym poloznej, choć z nimi tez roznie, ale przynajmniej wiesz, ze na każdy dzwonek przyjdzie do Ciebie. Bo na to żeby siedziała z Wami przy całym porodzie no to nie ma wogole takiej opcji.
Hmmmm, co do kwoty za porod. Ogolnie nie ma cennika, jest to szpital, który ma podpisany kontrakt z NFZem, wiec usługi, które swiadczy sa w zasadzie bezpłatne. Wiec wszelkie docelowe placenie lekarzom czy poloznym przy porodzie jakby nie patzec jest zwykla lapowka.
Polozne i lekarza sa rozne, jak wszędzie. Lepsze i gorsze. Takie z, którymi można się dogadać, które pomoga i zołzy.. ale takich ludzi mamy wszędzie nie tylko w szpitalach.
Co do miejs… zdarzają się sytuacje, ze pacjentki sa odsyłane,bo nie ma miejsc naet nie na salach porodowych tylko na oddziałach poporodowych…no i pacjentki z tzw. Ciaza fizjologiczna sa odsyłane do szpitali niższych referencji. Polna jest szpitalem trzeciej referencji gdzie leczone sa pacjentki w ciążach powikłanych z całego województwa wielkopolskiego. Formalnie powinny tam rodzisc same tzw. Ciężkie przypadki, ciaze wielorakie, cukrzyce, nadciśnienie.Teraz zmiejscami tragedii być nie powinno, bo jeśli dobrze kojarze powoli wchodzimy w roczniki nizowe…
Sale sa oczywiście jednoosobowe. ..
No i to chyba wsio.
Dzieci mnie wykonczyly dzisiaj. Normalnie biegają jak nakręcone…
A ja się musze wybrać dzisiaj po te cholerna spluczke… bo ciagle mi w łazience woda leci…

Teraz doczytalam, jesli nie masz problemow z ciaza nie jechalabym specjalnie do Poznania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja rodzilam Nadie na Polnej i nie narzekam.
Ale wiecie inne tez sa nasze oczekiwania... na oddziale polozniczym, wydaje mi sie, ze bylabym niezadowolona gdybym nie byla polozna...;/ i nie miala widzy...

malo mowily, pomoc w sumie bardzo mala badz rzadna.. ciezko sie o cos doprosic, tak jak patrzylam n apacjentki.. ale to nie moj charakter, ja 2h po porodzie wstalam dupe ruszylam i sie sama dzieckiem zajmowalam 🙂)

A co chcesz dokladniej wiedziec na temat tego pessara?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaklada sie go w gabinecie ginekologicznym, nie wymaga podawania zadnego znieczulenia, choc zakladanie dla niektorych kobiet moze byc troche nieprzyjemne,a le bolec nie pownno.
U niektorych kobiet obecnosc pessara prowadzi do odczuwalnego dyskomfortu.
Majac zalozony pessar, nie ma opcji odbywania stosunkow seksulanych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...