Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agata! dopiero 2 cm? ja to się boję, że wcale nie mam rozwarcia. Chyba bedę musiała dzisiaj domowymi sposobami sprawdzić to rozwarcie 😉 tzn. nie ja 😉 skoro podałyście rozmiarówkę 😜
ja właśnie przed chwilą zobaczyłam, że coś "innego" pojawiło się na wkładce... ale na pewno nie ilości ogromne, więc myślę, ze będzie po mału u mnie odchodził ten czop tak jak wspominała Sylwia. Chociaż może to jeszcze nie to....
zrobiłam sobie ostry spacerek, wieczorem skacze na piłce. bóle podbrzusza są ale tylko od czasu do czasu... czas pogonić tego mojego Maluszka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja to sie dziwie, ze tak duzo dziewczyn ma takie rozwarcie be jakis wiekszych objawow porodu , tzn wiedzialam, ze tak sie dzieje, ale nie sadzilam, ze tak dosc czesto. Ale to fajnie, lepiej 🙂 Ja to chyba w ogole inna jestem 😁 🤢 przy pierwszym p. po calym dniu boli mialam 1cm tylko 😞 nic mi sie wczesniej nie otwieralo 😞 A szkoda 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pidi napisał(a):
Agata! dopiero 2 cm? ja to się boję, że wcale nie mam rozwarcia. Chyba bedę musiała dzisiaj domowymi sposobami sprawdzić to rozwarcie 😉 tzn. nie ja 😉 skoro podałyście rozmiarówkę 😜
ja właśnie przed chwilą zobaczyłam, że coś "innego" pojawiło się na wkładce... ale na pewno nie ilości ogromne, więc myślę, ze będzie po mału u mnie odchodził ten czop tak jak wspominała Sylwia. Chociaż może to jeszcze nie to....
zrobiłam sobie ostry spacerek, wieczorem skacze na piłce. bóle podbrzusza są ale tylko od czasu do czasu... czas pogonić tego mojego Maluszka 😉


Kasiek jestem traka niecierpliwa,ze juz by moglo byc 7 cm 🤪 wiec takie 2 na mnie szalu nie robią 😜
Ja mam na wkładce takie zoltce lekko geste ale nie jak glut 🙂 wiec nie wiem 🙂
poskacz lepiej na mezu a nie na pilce hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kwietnióweczki, te rozpakowane i te w dwupaku jeszcze!!!
Macie tempo dziewczyny, 5 kwiecień i już 5 maluszków 🙂 GRATULACJE!!!!! 🤪
Tym co urodziły życzę dużo zdrówka, dla maluszków również 🙂
A tym co się szykują, szczęśliwego i szybkiego rozwiązania!!!!!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata, ale masz chociaż coś. ja szukam info jak sprawdzać to rozwarcie...
no i właśnie z tym skakaniem to poskakałam troche to poczulam ostre kłucie znowu. ale kurde ja już wychodzę z przeziębienia no ale teraz Ł. chory - no ja pierdole! 😠 no i jak tu rodzić jak Jego nie wpuszczą np na oddział - bez sensu. wiem, że te wszystkie moje działania gówno moga dać ale wiecie jak to jest - w najbardziej nieodpowiednim momencie się zacznie pewnie 😜 i ja mam tak samo z tym "wyciekiem"!! identycznie... ja mam wizytę dopiero za tydzień ;/ więc pewnie nie dowiem się jak to u mnie wygląda na chwilę obecną... szukam info o grzebaniu dalej... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zamiast rozwarcia to mam zatkane cały dzień obydwa/oba uszy 😠 😠 😠 😠 i ciśnienie w dzień 130/140 na 110-90 - co jak na mnie jest bardzo wysokim :/ i tak też się czuję szczególnie że właśnie to drugie ucho też mi się zatkało. Poza tym czuję się dobrze i innych objawów wyższego ciśnienia nie odczuwam, ale zatkane uczy to jest taaaak niesamowicie IRYTUJĄCE!

Z pozytywów to sie spakowałam 😮 i moge z Agatą na lotnisko jechać 🤪
Kasia jak znajdziesz sposób na sprawdzenie rozwarcia to podrzuć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gawinka napisał(a):
Ja zamiast rozwarcia to mam zatkane cały dzień obydwa/oba uszy 😠 😠 😠 😠 i ciśnienie w dzień 130/140 na 110-90 - co jak na mnie jest bardzo wysokim :/ i tak też się czuję szczególnie że właśnie to drugie ucho też mi się zatkało. Poza tym czuję się dobrze i innych objawów wyższego ciśnienia nie odczuwam, ale zatkane uczy to jest taaaak niesamowicie IRYTUJĄCE!

Z pozytywów to sie spakowałam 😮 i moge z Agatą na lotnisko jechać 🤪
Kasia jak znajdziesz sposób na sprawdzenie rozwarcia to podrzuć 😁

współczuje z uchem... na pewno nie jest to komfortowa sytuacja dla Ciebie no ale musisz byc dzielna 🤨 znalazłam coś takiego: http://forum.gazeta.pl/forum/w,45447,89393796,89596085,Naturalis_nie_obraz_sie_prosze_.html ale nie wiem czy może być to jakkolwiek pomocne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaski mi sie wydaje,ze te palce to jest dobry pomysl bo przeciez gin. tez uzywa paluszka swintuszka 😁
No to razem lecimy 🙂 mam nadzieje,ze niedlugo 🙂 Moja Siostra stwierdzila,ze jestem nienormalna,ze ciesze sie z 2 cm bo przeciez to oznacza,ze za rogiem jest porod 😜 i ze zamiast srac po gaciach to sie ciesze 😁 ale co bede srala ? przeciez juz niczego nie zatrzymam 🙂 zesram sie przed samym porodem bo pewnie dopiero wtedy dojdzie do mnie ta MASAKRAAAA 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie,
jestem już z Anielką w domu 🙂

Na wstępie dziękuję za forumowe i sms-owe wsparcie.

Odezwę się do Was jutro, napiszę w skrócie jak to u nas wyglądało. Jestem padnięta, głodna i niewyspana. Aktualnie mała ma pierwszeństwo realizacji swoich potrzeb i właśnie jest po pierwszej ojcowskiej kąpieli przy cycu mamuśki.
Pozdrawiamy wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale super info. lecimy z tematem ostro. 5 kwiecien a my już 6 Bobasów. szok! 😁
Agata czy to oznacza, ze teraz MY w kolejce?? 🤪 🤪
u mnie po badaniu 😜 wnioski takie: albo szyjka jest zamknięta albo jej już nie ma. dziękuję bardzo. 😁 😁 😁 Pan Doktor się znalazł 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pidi napisał(a):
ale super info. lecimy z tematem ostro. 5 kwiecien a my już 6 Bobasów. szok! 😁
Agata czy to oznacza, ze teraz MY w kolejce?? 🤪 🤪
u mnie po badaniu 😜 wnioski takie: albo szyjka jest zamknięta albo jej już nie ma. dziękuję bardzo. 😁 😁 😁 Pan Doktor się znalazł 😜


😁
Nie no laski, TRZYMAM ZA WAS KCIUKI!! 🙂
A co do Madzi, to fakt, podejrzanie cicho siedziala hehe 🙂

Kobiety teraz zdecydowanie na Was pora! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hahaha nie ma szyjki a to mi wiadomosc 😁
Ej dziewczyny mam pytanie 🙂 dziwne 😜
kapałam sie i zabralam do golenia 🙂 zabralam lusterko i postanowilam zobaczyc czy to widac ze cos sie tam poszerzyło czy jak i zobaczyłam tam coś białego nie mozna tego wyciagnac i po kapieli tez bylo 😮 tzn. ze to widac tego czopa ? wezcie zagladnijcie w cipki i mi napiszcie hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klk1509 napisał(a):
Hahaha nie ma szyjki a to mi wiadomosc 😁
Ej dziewczyny mam pytanie 🙂 dziwne 😜
kapałam sie i zabralam do golenia 🙂 zabralam lusterko i postanowilam zobaczyc czy to widac ze cos sie tam poszerzyło czy jak i zobaczyłam tam coś białego nie mozna tego wyciagnac i po kapieli tez bylo 😮 tzn. ze to widac tego czopa ? wezcie zagladnijcie w cipki i mi napiszcie hehe 😁


hmm.... 🙃 no ciekawe co to takiego 😜
dziewczyny, moze ktoras? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klk1509 napisał(a):
Hahaha nie ma szyjki a to mi wiadomosc 😁
Ej dziewczyny mam pytanie 🙂 dziwne 😜
kapałam sie i zabralam do golenia 🙂 zabralam lusterko i postanowilam zobaczyc czy to widac ze cos sie tam poszerzyło czy jak i zobaczyłam tam coś białego nie mozna tego wyciagnac i po kapieli tez bylo 😮 tzn. ze to widac tego czopa ? wezcie zagladnijcie w cipki i mi napiszcie hehe 😁

o kurde! 😁 zaglądne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kobitki, polozyc sie na plecach, ugiac nogi w kolnach (no bo gdzie inaczej 😁 ), zlazyc stopy, rece pod pupe koniecznie (!), bo tak latwiej do szyjki sie dostac, rozlozyc kolana (tez koniecznie 😁 ) no i...do dziela 😜 Moze tak im bedzie lepiek ta szyjke znalezc? 😜 No, chyba ze tak wlasnie robicie 😜

klk - czy jjuz wiesz, co to to biale? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane przez was szef mi pęknie z śmiechu, ale to dobre bo mi nastrój poprawiacie 😉

U nas kicha ja mam anemie i to silną, a mały niestety ma żółtaczkę i go naświetlają. Pokarm mam już więc jest dobrze tak więc już nie stresuje się że będą mi małego dokarmiać.

MadziuW śmigam już po korytarzach jak mały samochodzik tylko wstać jest najgorzej a reszta sama już idzie.... przeciwbólowych nie biorę bo uznałam że wytrzymam z takim bólem a faszerować się nie chce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu - no to ciesze sie, ze juz z Toba lepiej i ze juz lepiej z chodzeniem itd 🙂 Dla mnie tez wstawanie bylo zdecydowanie nagorsze, jesli chodzi o bol 🤢 A co do tabletek, to co komu bardziej odpowiada 😉 Ja bralam paracetamol i cos miedzy dozami, zeby trzymalo caly czas przez iles tam i to rowniez bylo bezpieczne dla dzidzi ,a ja widzialam roznice, jak nie wzielam albo wzielam za pozno... Ale z biegiem czasu (po tygodniu moze) nie bralam juz nic, bo najwyrazniej dawalam rade skoro o nich zapominalm regularnie 😜 i tez - juz ile mozna tego 😜
Tylko widzisz ja po cc w tym samym dniu bylam na nogach, a nastepnego dnia jechalam juz do domu i nie mialam w szpitalu oprocz tych tabletek (no i sila rzeczy w domu) nic poza tym (no i tych samo-zastrzykow przeciw zakrzepom). No kroplowke z czyms, ale to zaraz bezposrednio po narkozie (tez niedlugo), wiec tez nie najgorzej mi sie wydaje hehe 🙂

co do naswietlan, tez przechodzilismy ze starszym - niefajny widok nie? 🤨 Chcialoby sie moc Go czesciej tulic 🤨 Niestety u nas to polaczone bylo z duzym spadkim wagi i msielismy co do godziny dokarmiac, zeby znow dobil dobej wagi - ale to juz inna historia 🤢

a przy okazji Hancia - Twoj Szymus wazyl niemalze tyle samo, co moj - 3660g 🙂 Babelki hihi 🙂

A reszta dziewczyn gdzie? Cicho, bo w koncu weekend i macie w PL moze ladna pogode, czy tez cos sie zaczelo u ktorejs?? 😆
klk - obstawiam, ze Ty jestes nastepna 😉
pidi - a na Ciebie kolej, zeby wypelnic tabelkowa luke 😜
syla - jak tam rozwarcie? 😉

Ilonko - slicznie coreczke nazwalas! 🙂

Zresza w ogole fajne imiona dzieciaczkow macie tu na Kwietniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatka, co z tym Twoim białym czymś? Zidentyfikowałaś obiekt? 😁
Ja kurna nie dosięgam do tej szyjki swoimi paluchami, nie ma bata 😆 Paznokcie trzeba zapuścić 😁

No i teraz czas na pidi, tylko my z Kasią na szarym końcu 😠 Od wczoraj uskuteczniamy długie spacery, smarki dalej w gaciach, ale nic się nie dzieje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda bo my w ogóle fajne dziewczyny jesteśmy 😜 😁
ja też obstawiam Agatę następną w kolejce. ja raczej nie prędko. nic się u mnie nie dzieje. wysprzątałam właśnie całe mieszkanie sama - ale pewnie znowu nic. co z tego, że brzuch staje dęba i trochę podbrzusze boli jak to nieregularne i tak boli, że prawie wcale. poza tym Doktor Mąż powiedział, ze szyjka zamknięta albo brak więc wiecie... nuda u mnie 😉 no i brzuch raczej wcale się nie opuścił. dalej taka piłka wysoko...
jak to gdzieś wyczytałam. Jak Mały nie chce wyjść to nie wyjdzie - choćbym niewiadomo co robiła... Teraz On tu rządzi! z reszta jeszcze ma 9 dni więc spokojnie 😉 no ale niestety chyba obniże średnie tempo porodów przez to 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...