Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Natalika napisał:

99mg wczoraj przed samym snem zjadlam chrupkie pieczywo wieloziarniste i wypilam szklanke soku, byłam też na spacerze

Źle zbilansowalas posiłek bo samo chrupkie pieczywo i sok (pomijam już że przy cc soki nie są wskazane) to same węgle. Zabrakło białka i tłuszczu. Jeśli mogę Ci coś doradzić to ja przed snem jem jogurt naturalny z orzechami i czasami do tego jedna kromke chrupkiego pieczywa. 

Możesz też spróbować zjeść to pieczywko np z masłem orzechowym. A jeśli już coś chcesz wypić to wiem że na grupie na fb dużo dziewczyn praktykuje kubek gorzkiego kakao przed snem 😉 niestety ta dieta cukrzycowa na początku to seria prób i błędów i trzeba dojść do tego co najlepiej podziała na organizm 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MariKate napisał:

Źle zbilansowalas posiłek bo samo chrupkie pieczywo i sok (pomijam już że przy cc soki nie są wskazane) to same węgle. Zabrakło białka i tłuszczu. Jeśli mogę Ci coś doradzić to ja przed snem jem jogurt naturalny z orzechami i czasami do tego jedna kromke chrupkiego pieczywa. 

Możesz też spróbować zjeść to pieczywko np z masłem orzechowym. A jeśli już coś chcesz wypić to wiem że na grupie na fb dużo dziewczyn praktykuje kubek gorzkiego kakao przed snem 😉 niestety ta dieta cukrzycowa na początku to seria prób i błędów i trzeba dojść do tego co najlepiej podziała na organizm 😉

Dziękuję, poprawie dzisiaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 minut temu, Natalika napisał:

99mg wczoraj przed samym snem zjadlam chrupkie pieczywo wieloziarniste i wypilam szklanke soku, byłam też na spacerze

Tu prawie żadnych wegli. I właśnie sok- domowy, ale soki daja szybki wyrzut i potem szybki spadek bo przetworzony cukier jest łatwo przyswajalny.  

Jeśli masz wysoki cukier od głodu to raczej zjedz normalna kanapkę (chrupkie pieczywo raczej jest polecane w przekąskach, nie przy głównych posiłkach). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, MariKate napisał:

Źle zbilansowalas posiłek bo samo chrupkie pieczywo i sok (pomijam już że przy cc soki nie są wskazane) to same węgle. Zabrakło białka i tłuszczu. Jeśli mogę Ci coś doradzić to ja przed snem jem jogurt naturalny z orzechami i czasami do tego jedna kromke chrupkiego pieczywa. 

Możesz też spróbować zjeść to pieczywko np z masłem orzechowym. A jeśli już coś chcesz wypić to wiem że na grupie na fb dużo dziewczyn praktykuje kubek gorzkiego kakao przed snem 😉 niestety ta dieta cukrzycowa na początku to seria prób i błędów i trzeba dojść do tego co najlepiej podziała na organizm 😉

No trzeba niestety dojść właśnie metoda prób i błędów. U mnie kakoa właśnie wybiło rano. Dwa razy wypilam na noc i dwa razy przekroczenia i to były u mnie jedynie przekroczenia na czczo. 

Ja jem jedna kanapkę razowa z serem żółtym i papryka lub pomidorem. Ale pomidora rano nie mogę bo wybija po śniadaniu. 

Ogólnie masakra, bo każdy organizm inaczej reaguje. 

Na grupie też czytałam że grejpfrut na noc pomaga obniżyć, ale nie próbowałam, bo nienawidze jeść normalnie, a wmusic o 23 to już nie wyobrażam sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Natalika napisał:

Właśnie co dziwne to po nim zgagi nie mam 

No niemniej MaryKate ma rację. Trzeba dorzucic jakiś tłuszcz i białko. U mnie sprawdza się koronka chleba żytniego pełnoziarnistego z cienką warstwą masła orzechowego albo chuda wędlina. Można dorzucić warzywo, ale ja po całym dniu przeważnie nie ma już na to ochoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, AnnaT napisał:

No trzeba niestety dojść właśnie metoda prób i błędów. U mnie kakoa właśnie wybiło rano. Dwa razy wypilam na noc i dwa razy przekroczenia i to były u mnie jedynie przekroczenia na czczo. 

Ja jem jedna kanapkę razowa z serem żółtym i papryka lub pomidorem. Ale pomidora rano nie mogę bo wybija po śniadaniu. 

Ogólnie masakra, bo każdy organizm inaczej reaguje. 

Na grupie też czytałam że grejpfrut na noc pomaga obniżyć, ale nie próbowałam, bo nienawidze jeść normalnie, a wmusic o 23 to już nie wyobrażam sobie

No i to są uroki cc że na każdą działa co innego 🙈 ja jak probowalam zjeść kromkę o 23 to rano cukier zawyzony. Sera żółtego nie mogę bo też mi po nim wybija, a grapefruita jadłam przez jakieś 5 dni i ani razu mi nie obniżył cukru 😅🙈 

Jedynie ten jogurt z orzechami na mnie działa 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MariKate napisał:

No i to są uroki cc że na każdą działa co innego 🙈 ja jak probowalam zjeść kromkę o 23 to rano cukier zawyzony. Sera żółtego nie mogę bo też mi po nim wybija, a grapefruita jadłam przez jakieś 5 dni i ani razu mi nie obniżył cukru 😅🙈 

Jedynie ten jogurt z orzechami na mnie działa 😁

No więc myślę, że nie ma.co eksperymentować tylko się tego trzymać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Dziewczyny a dżem taki specjalny dla diabetyków słodzony ksylitolem jest ok czy na cenzurowanym? Jak myślicie?  Moja diabetolog by pewnie uznała że niewskazany, bo ona neguje wszystkie owoce rozdrobnione. Co myślicie? 

Uważam, że jak najbardziej łyżeczkę możesz sobie wystosować na kanapkę takiego dżemu. Ja ostatnio posmakowało w czymś alla Nutella słodzonej tagatoza. Dziś zresztą narobiłam sobie zakupów różnych bezcukrowych drobiazgów. W tym właśnie kremy białkowe bez cukru i nie ukrywam ciasteczka...Przydadzą się też po porodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Emi_ja napisał:

Uważam, że jak najbardziej łyżeczkę możesz sobie wystosować na kanapkę takiego dżemu. Ja ostatnio posmakowało w czymś alla Nutella słodzonej tagatoza. Dziś zresztą narobiłam sobie zakupów różnych bezcukrowych drobiazgów. W tym właśnie kremy białkowe bez cukru i nie ukrywam ciasteczka...Przydadzą się też po porodzie

No właśnie wypróbowałam go dziś teraz na drugie śniadanie na dwóch małych kanapkach, za 10 min. Zmierze cukier zobaczymy.😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
21 minut temu, Emi_ja napisał:

Uważam, że jak najbardziej łyżeczkę możesz sobie wystosować na kanapkę takiego dżemu. Ja ostatnio posmakowało w czymś alla Nutella słodzonej tagatoza. Dziś zresztą narobiłam sobie zakupów różnych bezcukrowych drobiazgów. W tym właśnie kremy białkowe bez cukru i nie ukrywam ciasteczka...Przydadzą się też po porodzie

Dwie małe kromki z tym dżemem plus jedna pomarańcza. Cukier po godz. 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, AgaIGaja napisał:

Dziewczyny a powiedzcie mi czy któraś z was ma problemy z bezsennością? Ja mam straszne... Zasypiam ok 3 mimo, że nie ucinam już drzemki... 

U mnie odwrotnie, ale może dlatego , że wcześnie wstaje i wieczorem męczę się ze sobą, aby nie usnąć do ostatniego cukrzycowego posiłku.Jak tylko się kładę to od razu usypiam.W nocy przebudzam się kilka razy, jak się przekładam z boku na bok i w sumie raz do toalety.

 

@Natalika dziewczyny mają racje- żadebn sok, nawet ten robiony z domowych owoców, warzyw i napewno od serca 🙂

Ja wcześniej lubiłam pić koktajle z kiwi, natki pietruszki i selera naciowego, i diabetologa powiedziała, że każdy przetworzony składnik podniesie cukier 😞 Ja ostatnio jem skyr z otrębami + ogórek kiszony i zazwyczaj kilka migdałów.Z grejpfrutem próbowałam, ale ich nie znoszę i w sumie nie chce się męczyć a zresztą dwa dni cukier na czczo był ok, na trzeci już nie, więc stwierdziłam, że nie będę się męczyć grejpfrutem.

 

 

@Tylko_ONA jakie waga była pierwszego dziecka?Moje USG z 31+5 waga szacowana 1860kg, a lekarz powiedział, że jest idealnie.A ja i tak mam w głowie, że to waga tylko z pomiaru i różnie jest potem przy porodzie.Powiedział, że dziecko nie będzie ważyć więcej niż 3700..Niestety nie mam jak porównać z wagą moich dziewczynek z tamtego okresu ciąży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, AgaIGaja napisał:

Dziewczyny a powiedzcie mi czy któraś z was ma problemy z bezsennością? Ja mam straszne... Zasypiam ok 3 mimo, że nie ucinam już drzemki... 

Aga, ja wprawdzie zasypiam błyskawicznie, ale ciągle się budzę i nie mogę dobić nawet do 6.30, więc jest to jak najbardziej bezsenność. Jestem wykończona tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...