Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry

Sandra straszne to, o czym piszesz i smutne 😞 Takie małe dzieciaczki muszą się tyle nacierpieć 😞

Moja Majka zasnęła wczoraj po 19. Obudziła się o 22 pomarudziła godzinę, zjadła i dalej poszła spać do 4 i tu pobudka na całego do 6:30 😮 Oczywiście teraz sobie odsypia, jest na drugiej drzemce a ja niestety nie mogę. Wykorzystuję jej spanie do odśnieżania 🤢 Mój M w delegacji a ja muszę jechać na wywiadówkę do szkoły z Mają, bo nie mam jej nawet z kim zostawić. Z chęcią bym nie poszła ale niestety muszę. Jeszcze nie byłam na ani jednej w tym roku szkolnym ☺️ A córka w ostatniej klasie gimnazjalnej..... Tak więc prawie dwie godziny zeszło na odśnieżenie posesji i samego samochodu 🤢 Nie wiem tylko, czy wyjadę do głownej drogi 🤔

No i obserwuję, czy oby opryszczką się nie zaraziła, spędza mi to sen z powiek 🤨

Na dodatek córka zawiozła moje nowe spodnie do krawcowej aby je skróciła, zapłaciła z góry i zgubiła pokwitowanie 😠 Nie wiem czy mi wyda teraz moje spodnie i czy nie będę musiała znowu płacić 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć laseczki,

nie było mnie na forum kilka dni, bo końcówka zeszłego tygodnia miałam trochę latania, no a od soboty Gabrysię pierwszy raz niestety dopadło jakieś choróbsko

zaczęło sie od kataru w sobotę, ale z każdą godziną było co raz gorzej, doszedł kaszel, ale wydawało nam się że ona kaszle bo katar jej spływa go gardła
niestety na wieczór było juz słychać, że coś jej rzęzi w klatce piersiowej i kaszel nie jest tylko od spływającego do gardła kataru; biedna nie mogła za bardzo oddychać, i tym sposobem nockę mieliśmy z głowy, bo cały czas kaszlała i kichała
w niedzielę rano po śniadaniu pojechaliśmy na dyżur lekarski w przychodni przyszpitalnej, okazało się że akurat dyżur miała nasaz pani doktor, mała została osłuchana, niby oskrzela czyste, ale w czwartek mamy przyjść do niej na kontrolę czy nic więcej się nie rozwinęło, dostała listę leków i siedzimy w domu, wczoraj była masakra, pół żywa ta moja córcia, cała zapłakana, leciało ze wszystkich otworów, bo i cały czas łzy od kataru, gile z nosa (których nie chce sobie już dać wyciągnąć), kicha, kaszle i od tych leków chyba trochę ją przeczyściło bo wczoraj były 4 kupy, a normalnie to zrobi raz na 5-7 dni 😮
nie wiem czy to ten niby antybiotyk czy może acidolac tak działa, który podaje się osłonowo przy antybiotykoterapii?, pewnie za dużo tych "dobrych bakterii" na raz w jelitach się zgromadziło po tym acidolacu

a najgorsze, że ten kaszel jednak wydaje się co raz gorszy i mam obawy, że jednak ma to zapalenie oskrzeli 😞

inirtam, tak był sukces w czwartek - zjadła całą marchewkę, którą jej ugotowałam! 🙂
no i w piątek była pierwsza konkretna kupa, do tej pory cały czas miała żółte rzadziochy, a teraz po marchewce pierwsza plastelina... juz wiem teraz o czym mówiłyście, że można po zapachu odjechać 😁
no ale teraz z racji choroby nic jej nie daje, tylko cyc znowu, bo po pierwsze osłabiona jest i nie chce jej męczyć łyżeczką, a po drugie to straszna przylepa się z niej zrobiła, cały czas chce być na rękach, jak odkładam to się budzi i płacz... jestem wypompowana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
duzo zdrowka dla Gabrysi biedna sie meczy 😞

moje dziecko to ma wyczucie czasu,tylko weszlam na forum a ona sie obudzila 😜 i spryciula odrazu glowe podnosila zeby ja posadzic, i nauczyla sie wyciagac rece zeby ja brac i tylko ja posadzilam a ona wyciaga do mnie rece zeby sie poprzytulac 🙂 i jak siedzi sobie to podskakuje na tylkuu co wyglada bardzo smiesznie 😁 😁 no i z lezaczka bedzie trzeba zrezygnowac niedlugo, bo tak kopie i sie wykreca ze niedlugo ten lezaczek razem z nia sie przekreci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
staram się nadrobić forumowe zaległości

karolka, spóźnione ale szczere życzenia dla Was i dla Uli, torcik śliczny, szkoda tylko tych zdjęć z imprezy, ale ja miałam to samo na chrzcinach, dałam szwagrowi aparat żeby porobił a on za szybko dusił spust aparatu i wszystkie zdjęcia są okropnie zamazane - wywołałam tylko kilka które w miarę się nadawały, tez byłam wściekła, bo to w końcu raz w życiu ma się chrzest 😠

agn, mam nadzieję, że Maja nie złapie tej opryszczki, faceci naprawdę mają pstro w głowie

isa, łóżeczko śliczne! 🙂 ja mam pościel z firmy feretti, bardzo dobra jakość, może nie najtańsza, ale warto było kupić, nic się nie spiera, nie gniecie się bardzo
o taką dokładnie:
http://www.feretti.pl/kolekcje/33-kolekcje/kolekcja-2012/560-tropical-island-2012.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilka86 napisał(a):
widze że co napisze to nawet nikt nie zauważa...trudno nie będe brała tej nospy a to chyba jajnik mnie boli i promieniuje na całe plecy ;/


możesz brać... jak karmiłam piersią to na bóle brałam właśnie nospę... 😉

dobrze że M kończy terapię, i oby znalazł pracę i więcej do tego nałogu nie wracał ;/ trzymam kciuki !!

i ładna spacerówka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No wiem wiem, każda chce cos wtrącic i cięzko nadążyć 😉
Isa dzięki 🙂 mam nadzieje że to nic poważnego bo nie chce mi sie latać po lekarzach.
Szymus twój jest taki słodki! a łóżeczko śliczne taki ciemny brąż my mamy białe też ładne 😜
Karolka mam pytanie...jakiego programu używasz do przeróbki zdjęć?? świetna sa te ramki mozna kilka zdjęć wstawic na raz 🙂))
Sandra przykre jest że takie malutkie dzieci muszą tak cierpieć i ich rodzice masakra 😞 aż strach pomyśleć...a taka głupia Kaska z mojego miasta udusiła swoja córeczke i gdzie tu jest sprawiedliwośc??

Ostatnio mam taki okres że wybucham...duzo rzeczy mi sie nagromadziło przez zimę i teraz wszytko wyrzucam z siebie....to chyba tak na wiosnę 😁 wczoraj się z siostrą pokłóccilam az jej musialam przyfasolić ze jej spinka zleciala 😁 😁 no poprostu nerwy mi pusciły... 😞 a dzisiaj juz ok 🙂 kochane siostry hehe 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co za pogoda! 😲 Nawet wynoszenie śmieci sobie odpuściłam, bo wieje i pada jak na biegunie 🤢
My od dzisiaj zaczynamy regulowanie dziennego karmienia Małej. Tak jak Karolka, muszę ją i swoje cycki też przyzwyczaić, że od 7 rano do 14 nie będzie cyca. Dziś z piersi dostała o 6, o 9.00 150 ml kleiku, o 13 obiadek, a potem wracamy do cycka 🙂 Na noc dam jej kaszkę z butli. Nie powinno się podawać kaszki z butli, ale jak ona jest wieczorem zmęczona to mi z łyżeczki za nic w świecie nie zje. A tak possie butlę, potem cycka i pójdzie spać. Może w końcu pośpi całą nockę.
Natalia, dobre wiadomości 🙂 Buziak dla Majeczki. A tak w ogóle, jakie ona ma obłędne rzęsy!!! 😁
Doti, ja z chęcią do Krakówka bym się przeniosła 😁 Szkoda tylko, że tu mnie i M trzyma praca i mieszkanie. Gdybym coś znalazła dla siebie i M w Krakowie, to z chęcią 🙂 Zresztą Kraków (obok Wrocławia) jako miejsce do mieszkania od dawna mi się marzy 🙂 A co do rejestracji jako dawca, przed ciążą o tym myślałam. Potem w ciąży odpuściłam sobie oczywiście, ale teraz zaczynam się znowu zastanawiać. Szczytna idea. Chyba też skorzystam z tych linków do rejestracji 🙂 Powodzenia na szczepieniu 🙂
Sandra, haha, ale się uśmiałam z Titi 😁 Wygląda jakby na siłowni ćwiczyła 😁 Moja ma dupę za ciężką i leń z niej śmierdzący, więc pewnie zacznie się podnosić latem 😁 😁 😁
Trzymam kciuki za synka koleżanki. Oby jak najszybciej znalazł się w Warszawie, bo faktycznie warunki pogodowe paskudne.
Isa, jaki śliczny kącik dla Szymka 🙂
Madzia, fajny ten wózek Quinny 🙂 Aczkolwiek ja wolałabym cztery kółka 🙂
Malgosia, moja nosi 74. Ale rajstopki ma już 80-86 😉
Pati, zdrówka dla Gabrysi życzę 🙂
Wanilka, możesz brać nospę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilka to ostra kobitka z ciebie 😉

Ja w temacie nospy tez nic nie pomoge...

A moje dziecko nauczylo sie sciagac skarpetki i wcina stopy a jak wyciaga z buzi to mowi "ble" agentka mala. A po obiadku mowie do niej ze mamusia dobry obiadek ugotowala a ona głosno "nie" az z M wybuchnelismy smiechem 😁

Tez u eas tak sypie ze konca nie widac...

Pati zdrowka dla Gabi znow nachodzi fala ze wszystkie forumowe dzieciaczki po kolei poprzeziebiane 😞 biedactwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
namoczyłam pieluchę i polałam kroplami do inchalacji u małego w pokoju, już się mięta roznosi... może mu się będzie łatwiej oddychalo w czasie drzemki, bo planuję go o 14:45 położyc żeby miał tą ostatnią dłuższą drzemkę, zobaczymy ile pośpi jakby spał 1,5h jak rano
to by się plan ziścił, dwóch dłuższych drzemek do wieczora. 🙂

A co do wózka, to ja mam spacerówkę Graco Symbio 4 kołowa, a teraz dla odmiany chciałam malutką i 3 kołowa... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ehh, wanilka, dzięki Tobie odżyły wspomnienia jak to z siostrą lałyśmy się regularnie, jak byłyśmy nastolatkami i miałyśmy w dodatku wspólny pokój, było czasem ze codziennie kłótnia o coś,
a pamiętam jak był jakiś czas spokój to nawet same stwierdziłyśmy, że dawno się nie biłyśmy i jedna do drugiej: to może trochę się dziś pobijemy bo tak nudno jakoś? 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pati1984 napisał(a):
inirtam, z tego co pamiętam nosiłaś się z zamiarem zakupu kozaków dla Tymka na przyszły rok, jaki rozmiar ostatecznie wybrałaś?


22... najwyżej trochę za duże będą 😉 wolałam wziąć większe, bo młody ma raczej dużą stopę 😮

dziewczyny, macie jakieś sprawdzone sposoby na wysypkę u malucha poza kąpielą w krochmalu? tak mi małego wysypało, że szok 😞 cała szyja, brzuszek, plecki... krostki wyglądają jak potówki trochę, może jak liszaj 🤨 co prawda nieco się już przysuszyły, ale utrzymują się już około tygodnia... wydaje mi się, że to po orzeszkach w czekoladzie, którymi się uraczyłam 🤢 ale nie mogę jednoznacznie stwierdzić, bo głupol w jednym czasie zmieniłam mu też płyn do kąpieli i oliwkę 😠 dałam sobie czas do czwartku, jeśli nic się nie zmieni lub jeśli krostki się nasilą, to pójdziemy do lekarza... sama piję wapno, bo sobie wymyśliłam, że sprzedam je z mlekiem małemu 😜
a czy jemu mogę jakoś pomóc?

jest druga drzemka 😉 mam nadzieję, że tym razem trochę dłużej pośpi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pati1984 napisał(a):
ehh, wanilka, dzięki Tobie odżyły wspomnienia jak to z siostrą lałyśmy się regularnie, jak byłyśmy nastolatkami i miałyśmy w dodatku wspólny pokój, było czasem ze codziennie kłótnia o coś,
a pamiętam jak był jakiś czas spokój to nawet same stwierdziłyśmy, że dawno się nie biłyśmy i jedna do drugiej: to może trochę się dziś pobijemy bo tak nudno jakoś? 😁 😁 😁


no widzisz...ja pamiętam że moje siostry sie kłóćiły między sobą ( 2 lata różnicy) nawet o ostatnia porcje bigosu 😁 a ja najmłodsza wszytko nagrywałam na kasete magnetofonowa i jak mama przyszla z pracy to jej puszczałam 😁 taki był ze mnie kabel 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...