Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
tynka83 napisał(a):
Ola o Tobie to wiem 😉

Wszędzie czytam właśnie, że od 12 można. ?Spróbowałabym go kaszą manną nakarmić bo o 5 mam pobudkę na jedzenie, mimo, że wczoraj o 22 kaszę zjadł 🥴


dziewczyny, ja to już mówiłam kilka razy. Ale właśnie tak mnie chyba "słuchacie"... 😮
W żłobku dzieciom od 1 roku życia jest OBOWIĄZEK podawania zup mlecznych dla dzieci, które oczywiście nie są na nie uczulone. Są to zupy w różnej postaci. Kasza na mleku, budynie, kasze manny, płatki śniadaniowe na mleku itd.... Także moja Majka i miliony innych dzieci w tym wieku jedzą mleko krowie normalnie....!


dzięki Madzia, to jak G. od września wybiera się do żłobka to tym bardziej powinnam zacząć mu wprowadzać. A Maja je jeszcze modyfikowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Tynka ja używam tych normalnych, jeszcze nie miałam okazji kupić tych nowych.
A co do mleka to dzieci w żłobkach jedzą normalnie mleko, Nikola od września też zacznie.

Wczoraj byliśmy w zoo, matko nie było gdzie samochodu postawić - tyle ludzi, kilometr musieliśmy dojść.
Maja fajne fotki - odważny kolor włosów 😎

a w ogóle bry...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie bry w ogóle ☺️

Magda chyba zapomniałaś mi filmik wysłać..

Magda z P. dzięki za odpowiedź 🙂

Maja właśnie miałam pisać co za czerwień, cały czas masz taki kolor włosów?

Ola na którą idziesz z Lenką do lekarza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry 🙂

No to całe szczęście że moja Lenka do żłobka nie chodzi 🙂
Wczoraj zjadła troszkę twarogu i już ma nieprzyjemny zapach z ust - ewidentnie ma alergię na mleko, zresztą zaraz ma zmiany na skórze ...

Maja - postaram się coś podesłać, nie obiecuję wiele - popatrzę za jakimś pajacem na allegro, poszukam żeby był nowy... Może w przyszłym miesiącu coś jeszcze się da zrobić 🙂

Tynka - idę na 18-tą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Ja tak na szybko.
własnie mała padla wiec ma chwile.

Ze złych wiadomosci-czeka mnie operacja kolana -dostalam skierownie- potem min 3tyg zapobiegawczo chodzenia z kula z usztywnionym kolanem (mam nadzije ze bez gipsu). A do tego nie platne tygodnie w pracy takze zajebiaszcczo! 😠

Z dobrych wiesci-tesciowie sie nad nami zlitowali i zgodzili sie nam pozyczyc spora czesc pieniazkow na skonczenie domu takze jak maz bedzie zageszczal ruchy to za 3 miesiace bedziemy w sowim domku! 🤪

No i w zwiazku z tym mam dylemat kiedy isc na ta operacje bo jak sie okaze ze miesiac czy 2 mce L4 to musze isc max do konca sierpnia bo potem konczy mi sie umowa w pracy i inne tam bzdury z tym zwiazane typu ubezpieczenie za operacje itp. ale z kolei jak ja sobie dam rade sama z dzieckiem kiedy maz bedzie musial zaiwaniac w ekspresowym tempie z domem?

Coo do mleka krowiego to ja juz dawno daje w kaszy mannie itp ale rozcienczone z woda zeby nie obciazalo nerek dziecku z powody wielkiej ilosci bialka. Modyfikowane tez kupuje ale nie chce pic, moze sporadycznie wypije raz na 2 dni przed snem. Poza tym jeszcze daje cycka raz dzinnie rano po nocy. Z nabialu je tez wszystko inne czyli serki jogurty itp. mysle ze tyle wystarczy. Zauwazylam ze moje dziecko to wielbiciel miesa 😜

Z innych nowosci to Ala umie juz sama zakladac i zapinac buty! Az mnie zatkalo jak raz i drugi patrze a ona sama sobie zalozyla sandlaka albo kapcia i zapiela szlufka przez oczko na rzepa. Jak mi sie uda nagrac cos sensownego i bede miec chcile to moze wstawie ale nie obiecuje bo niemam czasu na komputer ostatnio wogole z reszta patrzac na nasze frekfencje tutaj to znajac zycie jak wstawie filmik i bede chciala go usunac po paru godzinach to nikt nie zdazy zobaczyc albo max 2 osoby na krzyz.

Co ja jeszcze mialam napisac....
Jestem zla bo dostalam okres wczoraj i to tydzien za wczesnie 😠 to 4ty okres od porodu i 1szy nieregularny
Wczesniej bylo 27,29,28 dni a teraz 22 😠
leje sie ze mnie ze co pol godziny musze do kibla biec a tu mnie tydzien pracy czeka Wrrrr 😠 😠 😠 😠

Aha no wiem co mialam napisac 🙂

Maja fajne fotki-wydajesz sie sympatyczna mam nadzieje ze jak fala deszczow pojdzie to moze uda nam sie spotkac gdzies na spacerze? na kozanowie mam tesciowa wiem moze jak bede miec tydzien 1szych zmian to sie uda 🙂 zobaczymy ale nie obiecuje bo u mnie z czasem to deficyt jest 🤢
Co do pomocy z ciuszkami to bardzo chetnie ale obecnie moze mam z 3 bluzki i bluze i tyle. Reszte zostawilam sobie dla nastepnego bobasa ktorego planuje predzej czy pozniej a czesc oddalam na bierzaco w rodzinie i znajomych. Mam kolezanka ktora tez ma 3ke dzieci, dostaje alimenty po 200zl na dzieko i tyle i mieszkaja na 15m2 w kawalerce w 6 osob (ona, matka i 3ka dzieci) wiec co moge i jej sie przyda bo ma 5 miesiecy mlodszego synka od mojej Ali to jej daje.
A przepraszam ze spytam jezeli wolno ale co z ojcem dziecka/dzieci? gdzie alimenty? Lachy nie robi facet ze musi dac na utrzymanie dzieciaczkow! Wspolczuje sytuacji. Dobre i to ze ma swoja kawalerke-to tez bezcenne jest. Bo tak pewnie by wyladowala w domu samotnej matki 😞

Jak cos mi sie przypomni i bede miec chwile to dam jeszcze znac a tymczasme uciekam szykowac obiad, myc gary, szykowac sie i klamoty rozne do pracy, rozwieszac ciuchy i wykonac pare telefonow w sprawie budowlanych rzeczy.

Buziaki i zdrowka dla WSZYSTKICH 😘
Milego Dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Mój nie je mleka krowiego, do żłobka nie idzie także nie będzie musiał 😉
Aneta jakie dokumenty były Ci potrzebne do wyrobienia paszportu małej?


Asia pozwole sobie odpowiedziec bo tez malej wyrabialam: tylko akt urodzenia i notarialna zgode drugiego rodzica, chyba, ze oboje rodzicow moze stawic sie do urzedu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Mój nie je mleka krowiego, do żłobka nie idzie także nie będzie musiał 😉
Aneta jakie dokumenty były Ci potrzebne do wyrobienia paszportu małej?


Asia pozwole sobie odpowiedziec bo tez malej wyrabialam: tylko akt urodzenia i notarialna zgode drugiego rodzica, chyba, ze oboje rodzicow moze stawic sie do urzedu 🙂

Na jaki czas wyrabiają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania - jest szansa że uda nam się spotkać wcześniej, wszystko zależy od dobrej woli i humoru S. - będę się musiała postarać w środę wieczorem 😁 żeby przekonać go do samodzielnej kąpieli dziecka, karmienia i usypiania 🙂
Ale to i tak nie wyjdę wcześniej jak przed 18-tą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
tynka83 napisał(a):
tynka83 napisał(a):
Ola jakoś teraz pod koniec lipca chyba przepisy się zmieniają i na 5 lat ma być, a do tej pory było na rok.



od 11. 08 dokładnie będzie można wyrobić już na 5 lat

Tnx za info 🙂


łeeee to my mamy na rok tylko.... 🤔
a wiecie co będzie z czasem oczekiwania? bo my na tymczasowy czekałyśmy niecały tydzień, bardzo szybko się uwinęli.

Ola super jakbyś mogła się wcześniej wyrwać, ale jakby co to nie rób nic na siłę, i tak mam trochę \'spraw\' do załatwienia 😜 Dajcie mi tylko znać z Kasią gdzie się spotkamy żebym sobie wygodny plan dotarcia na miejsce ułożyła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
tynka83 napisał(a):
tynka83 napisał(a):
Ola jakoś teraz pod koniec lipca chyba przepisy się zmieniają i na 5 lat ma być, a do tej pory było na rok.



od 11. 08 dokładnie będzie można wyrobić już na 5 lat

Tnx za info 🙂


łeeee to my mamy na rok tylko.... 🤔
a wiecie co będzie z czasem oczekiwania? bo my na tymczasowy czekałyśmy niecały tydzień, bardzo szybko się uwinęli.

Ola super jakbyś mogła się wcześniej wyrwać, ale jakby co to nie rób nic na siłę, i tak mam trochę \'spraw\' do załatwienia 😜 Dajcie mi tylko znać z Kasią gdzie się spotkamy żebym sobie wygodny plan dotarcia na miejsce ułożyła 😁

Zadzwonię dzisiaj do Kasi i uzgodnimy miejsce spotkania 🙂 Zawsze możesz do mnie wpaść jakbyś się nie miała gdzie podziać, zobaczysz mojego urwisa 🙂 Ode mnie pojedziemy w miasto to nie pobłądzisz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziewczyny pisałam dziś z Kasią Aisak i pytałam co u Mili Kmatus
no i Kasia pisała że czeka na wieści bo Mila po szczepieniu MMR zemdlała i trafiła do szpitala na badania,
mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze 🤨
Pomyślałam, że chciałybyście wiedzieć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o matko 😞 Biedna Milenka 😞 Mam nadzieję, że to nic poważnego... 😞

A pro po jeszcze mleka w żłobku - jeśli dziecko jest uczulone na mleko, bądź przetwory to oczywiście nie podaje mu się tego. Natomiast mówię o dzieciach w zupełności bezdietowych, które mogą je jeść.
Mleko w żłobku jest słodzone!!!! od września wprowadzą pół porcji cukru niż do tej pory (przynajmniej w łódzkich żłobkach) - a z czasem ma być 0 cukru...

Ja w domu , jak robię Majce płatki na śniadanie, to biorę normalne mleko, które ja pijam (najczęściej Łaciate 2 %)

Maja mleko modyfikowane pija CZASAMI na noc... ale to już sporadycznie...

Tynka - wysłałam 🙂
Sorka, bo faktycznie zapomniałam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Klauduś!
U mnie wszystko po staremu, czyli nuda i browar 😜 Jak tam Kacperkos???

Ola ja mam już hostel zabukowany 😉 Pisałam Ci gdzie, to jest w sumie niedaleko dworca centralnego.

Jeeju, biedna Milenka... Trzymam kciuki żeby wszystko ok było ...

Ja jeszcze mleka krowiego nie dawałam małej, bo po prostu nie mam w domu, no ale różne przetwory mleczne je. I ostatnio jest mięsożercą- uwielbia parówki tak jak chleb, czyli bardziej niż mlesio, a dzisiaj schabowego wsuwała aż się uszy trzęsły. Z owoców to wisienki koniecznie z krzaczka przez nią zerwane i niemyte, czasami z pestkami, czasem je wypluje, no i jeszcze niedojrzałe jabłka zimówki z ziemi, podpatrzyła u Aksla jak wsuwa i ona też je. A kwaśne i twarde , tylko do ciast się nadają... Truskawek już nie ma, ale też łaziła na grządki zbierała i jadła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice współczuje, że operacja Cię jednak czeka. Na pewno będzie to trudno pogodzić z wychowaniem malca ale trzymam kciuki żeby było dobrze. Zazdroszczę Wam swojego domku 🙂 Włosy już mam trochę bardziej stonowane, czyli taki buraczkowy świeżo po farbowaniu i stopniowo wypłukuje się do rudo-blondu zależy ile minie czasu od farbowania 🙂 Tamten czerwony był fajny, lubiłam go, ale praktycznie po trzech czterech myciach wypłukiwał się do różowego 🙂 Z tymi czerwieniami tak niestety jest, ładne ale szybko schodzą 😞 Co do ojca dzieci mojej siostry to cóż. Nie przyznaje się do dzieci, nie pracuje, nie utrzymuje z nią kontaktu żadnego. Sąd wydał skierowanie na badanie DNA ale oczywiście on się nie zjawił, dostała drugi termin badania i zobaczymy. Pewnie znowu się nie zjawi bo po co? Nic tylko nakopać do dupy.
Powiem Wam, że szkoda mi tych dzieciaczków (na razie jednego dzieciaczka a drugiego w brzuszku), bo przez taką sytuację one są po prostu zaniedbane. Jak zobaczyłam kiedyś jak moja siostra karmiła Lenkę wtedy czteromiesięczną zwykłym mlekiem z kartonu to złapałam się za głowę. Mówię do niej, dziewczyno co ty robisz, przecież mała się pochoruje. A ona do mnie, że co ma zrobić jak jej nie stać na mleko modyfikowane (piersią nie karmiła bo nie miała w ogóle pokarmu). Od tej pory trudno wydaje swoją kasę ale kupuje jej mleko bo co mam zrobić? Teraz mała ma prawie 2 latka to już takiego problemu nie ma ale wtedy masakra.
Mój Mateusz chyba będzie chory, albo ząbki mu idą bo robi strasznie zieloną kupkę. W ogóle jakiś taki niespokojny, cały czas by chciał na ręce. Zasnąć nie może, jeść nie chce, już sama nie wiem o co chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...