Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
madziek sexi laska z ciebie. Brzuszek superasty 🙃
Z tym pakowaniem to mam tak, że chyba myślę że jak się nie zacznę pakować to znaczy że jeszcze daleko do porodu. Choć tak jak dziś (źle się czuje cały czas, brzuch mnie boli) to mam świadomość że mogę urodzić szybciej zanim się obejrzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

To dziewczynki jest trudny czas... Bo i często kg doskwierają a i dyskomfort przez trudności z oddychaniem, zadyszki.. Częste bóle w dole brzucha czy kości łonowej.. Bóle głowy..
Wszystko po kolei i po trochu składa się na nasze samopoczucie... Nie mówiąc już o naszym otoczeniu, które ma ogromny wpływ na nas.. 😉
Pomyślmy, że już bliżej jak dalej 🙂
Teraz to już na pewno najwyższy czas zacząć przygotowania 🙂
Muszę się w końcu zabrać za pranie i prasowanie i kupić co nieco 😉 I torbę do szpitala też spakować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):
carpioo napisał(a):
Boże,
torba spakowana to we mnie poród samoistnie wywoła 😲..

brrrrrrrr 😮


Carpioo co masz spakowane do torby? Bo ja narazie gacie, wkładki laktacyjne, 2 ręczniki i na tym koniec. Nie wiem co ze sobą wziąśc!!


nie jeszcze nie mam.. ale jak ty napisałaś że trzeba to właśnie pomyslałam, że ona we mnie poród wywoła

Madziek ale brzunio! a taki był malutki, a tak wystrzelił 🙂 hihihihih slicznusi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O rany.. jak tak piszecie o tych porodach szpitalach torbach praniach..naprawde ten porod jest już tuż tuż.. ciężko w to uwierzyć,, ja nadal mam wrażenie że jestem w jakimś snie i czasem mnie olśni o kurde będę miała dzidzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodałam temat do szpitala byśmy się nie zgubiły każde miasto ma inne ja na poznań zamieściłąm
co do torby mam już 2 koszule, kapcie ciepłe, klapki, szlafrok, wkładki laktacyjne
a siarka mi leci po kropelce ale mina mojego bezcenna jak to zobaczył 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny za kącik mnie nie zabił 🙂 Podobało mu sie ale tam gdzie są motylki to pośrodku zamieszcze jedno ze swoich zdjec z sesji z brzuszkiem w dużym formacie 🙂
Mam takąjuż wizje jak zrobie to sie pochwale 🙂
Madziek wkońcu zdjecie 🙂 Super wygladasz napewno przydało Ci sie to 5kg bo dalej szczuplutka jestes ale widze brzusio slicznie rośnie 🙂
Kokosanka ciesze sie ze wszystko wporzadku widocznie twoje maleństwo nie chce być grubaskiem 🙂 Co do torby to ja mam wszystko naszykowane w jednej szufladzie ale jeszcze do torby nie pakuje bo jak nie miałam piżamy do szpitala do bylo ok jak tylko kupiłam to na drugi dzien w szpitalu wylądowałam wtedy co miałam te skurcz..
Wiec z torba sie jeszcze wstrzymam jak by co to tylko wyciagnie moj z szuflady i schowa do torby a tam wszystko jest 🙂
Ja jutro jade na wyniki rano a pojutrze do lekarza zobaczyc niunie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bajka1202
i się nie dziwię bo kącik śliczny zrobiłaś dla niuni 😉
a jak zamieścisz tam zdjęcie tak jak mówisz to już w ogóle będzie bajka ;D
Koniecznie daj znać jak wrócisz od lekarza żeby się pochwalić malutka się pięknie rozwija 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam, dzidzia ma się dobrze , stopy miała przy buzi więc ja nie wiem co te moje dziecko ćwiczy. 😉 Mała waży ok 1,5kg lekarka powiedziała, że jak sie urodzi to bedzie miala ok 3kg a wiec dla mnie to lepiej a ważne , że jest zdrowa. Na następnej wizycie będę miała brany posiew, żeby sprawdzić czy nie mam paciorkowca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Wszystkie Brzuchatki a szczególnie te już "doświadczone"
Widzę że zaczynacie myśleć o pakowaniu torby do szpitala. Zamieszczę tutaj moją listę (nie przeraźcie się ale ja chyba muszę się spakować w walizkę hahaha). Wszystko to zgromadziłam po przeczytaniu listy ze szpitala co mi dali tutaj plus rady mam z innych for co może mi się przydać. Może Wam coś pomoże (tym nie doświadczonym) a może mamy bardziej doświadczone wybiją mi coś z głowy i doradzą czego nie pakować-bo bez sensu. Także proszę o rady Kochane Mamuśki 🙂
Oto lista:
Hospital Bag
Ja:
-2 koszule rozpinane
-1 koszula na poród jakaś starsza lub długi t-shirt
-szlafrok
-2 biustonosze do karmienia
-5 majtek bawełnianych
-3 majtki z siateczki poporodowe
-2 ręczniki (mały i duży)
-kapcie
-japonki gumowe pod prysznic
Ponadto pakuję (nie wiem czy w PL można ale tutaj po porodzie przebierac się można w swoje ubrania-zależnei od samopoczucia oczywiście) więc myślę o:
-dresy
-getry
-długa bluza rozpinana
-poduszeczka „jasiek”

Kosmetyki:
-pasta do zębów
-szczoteczka
-żel do twarzy
-szampon i odżywka
-mydełko
-krem do twarzy
-krem na bolące sutki Purelan 100
-pomadka ochronna (bo niby bardzo pierzchna usta w szpitalu i z wysiłku)
-woda do twarzy w sprayu
-chusteczki odkażające do przetarcia np. przewijaka dla dziecka w szpitalu itp.
-antyperspirant
-wkładki laktacyjne
-ręcznik papierowy w rolce
-3 opakowania podkładów/podpasek
-make-up (hehe tak tak! kazali zabrać aby nie straszyć wyglądem po porodzie 😉
(wiem że ta ilość może przerażać ale kupiłam wszystko w wersji mini jak na podróż i zajmuje mi małą kosmetyczke)

Inne:
-karta ciąży
-drobne na automat
-telefon i ładowarka
-1 wysterylizowana butelka ( w razie co)
-nakładki silikonowe
-tantum rosa plus butelka a’la bidon do podmywania się „po”
-kubek, talerzyk, sztućce
-worki na śmieci małe (na poplamione ubrania lub ręczniki do oddania mężowi, aby nie zaginęły w szpitalnej pralni)
-flanelowa pieluszka do przecierania / zwilżania twarzy podczas porodu
Jedzenie:
-soczki jabłkowe w kartonikach
-woda niegazowana
-herbatniki
-landrynki do ssania (polecają podczas porodu aby mieć więcej energii)
-1 napój energetyzujący aby napić się zaraz po porodzie (tak mi tu kazała położna kupić)

Dla męża który będzie przy porodzie:

-przygotować kanapki, przekąski, wodę
-kapcie, t-shirt na zmianę

Dla dzidziusia:
-1 opakowanie Pampersów New Baby
-bawełniane waciki do przemycia dziecka
-1 opakowanie chusteczek nawilżonych
-4 pajacyki
-4 body
-2 śpiochy
-kocyk
-2 rękawiczki niedrapki
-3 skarpetki
-bepanthen/sudecream
-ręczniczek z kapturkiem
-3 pieluszki tetrowe
-2 pieluszki flanelowe
-szczoteczka do włosów
-obcinacz do paznokietek
-rożek
-2 lekkie czapeczki
+przygotować ubranko na wyjście, fotelik samochodowy.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia
Będziesz miała małą akrobatkę najwidoczniej ;D
No to dużaaa dziewczynka i super że zdrowiutka kruszynka !!! 😆
Mi też lekarz powiedział że będe miał posiew pobrany na następnej wizycie a mam ja na 31 sierpnia jeszcze kupa czasu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak z ciekawostek:
dzisiaj spotkałam się ze znajomą z pracy-przyszła odwiedzić nas, 2 tyg temu odeszła na macierzyńskie-w tamtą środę urodziła (naturalnie bez znieczulenia), przyszła z płaskim idealnie brzuszkiem i jeszcze biegała po korytarzu, hehe, wczoraj urodziła inna znajoma-poród w wodzie 3 godziny, bez znieczulenia....obie pierworódki! ech jak to słyszę to myślę że i my damy radę i mam większe nadzieje że skoro inne mają lekko to i ja może będę, hehe 🙂
Buziaki Brzuszki idę się położyć bo padam po pracy xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uuu jest tego trochę ja zacznę już szykować w tym tygodniu tak żeby potem mój mi czasami w razie w nie przywiózł nie wiadomo czego ;p
jak mnie zobaczą z tą moją torbą to gały wywala już tam co nieco zapakowałam i coraz mniej miejsca a gdzie jeszcze reszta uff... ;D

Co do porodu to mam nadzieje że mi szybko to wszystko zleci ;p
No i wam dziewczynki też tego życzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.

U nas byla burza, grad, ulewa..... masakra!!

kolezanka przywiozla mi torbe ubranek na 68-74cm 🙂 fajnie, przydadza sie 🙂 jeszcze po 20stym druga kolezanka cos ma dac no i bratowa mojego Grzeska jeszcze sie nie wziela za przejrzenie tych ubranek no ale najwazniejsze ze mam w co malego ubierac no :P

a do szpitala za duzo rzeczy brac nie bede bo u nas duzo dają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla mnie
-szlafrok
-2 ręczniki (mały i duży)
-kapcie
-japonki gumowe pod prysznic
- 2 biustonosze
-1 koszula tak na wszelki wypadek chociaz raczej bede korzystac ze szpitalnych

kosmetyczka:
pasta
szczoteczka
krem do twarzy
bezzapachowy antyperspirant nieprzenikajacy do pokarmu
szczotka/grzebien
wkladki laktacyjne
make up
szampon, odzywka
plyn do higieny intymnej
może krem do sutków

Inne:
wszystkie dokumenty i wyniki badan
telefon i ladowarka
kubek, sztucce
PAPIER TOALETOWY ( u mnie w szpitalu daja ten szorstki szary )

Jedzenie:
Woda ( duuuuuuzo wody !)
herbatniki

Dla dzidziusia :
chusteczki do pupci x2 ( po porodzie maluch robi taka gesta kupe jak kisiel i pelno chusteczek idzie zeby to wytrzec)
2-3x pielucha flanelowa ( sa milutkie w dotyku a tetra jest szorstka i jej nie lubie) do wylozenia na przewijak
2x lapki niedrapki ( kupcie te najmniejsze bo niektore sa takie duze jak dla polroczengo dziecka! :| )
2x bawelniana czapeczka


MDOUNDI OMG!!! JAK MOZNA POWIEDZIEC KOBIECIE,ŻEBY WYPIŁA NAPÓJ ENERGETYZUJĄCY? :| NO CHYBA ZE NIE CHCESZ KARMIC PIERSIA.... PRZECIEŻ TO JEST GAZOWANE ( DZIECIATKO NAPEWNO REAGUJE NA TO) NO I NA KAZDYM OPAKOWANIU MASZ NAPISANE,ŻE KOBIETY W CIĄŻY I KARMIĄCE PIERSIĄ NIE POWINNY PIĆ NAPOJÓW ENERGETYZUJĄCYCH. NIEOSZUKUJMY SIE ALE TO JEST JEDNO Z NAJGORSZYCH GÓWIEN. CHOCIAŻBY MI ZAPŁACILI TO BYM TEGO PO PORODZIE NIE WYPIŁA, JUŻ PRĘDZEJ ŁYKNĘŁABYM TERAZ - BĘDĄC W CIĄŻY ALE NIE, NIE ! DZIĘKUJĘ BARDZO....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fredeczkaa napisał(a):
Dla mnie


bezzapachowy antyperspirant nieprzenikajacy do pokarmu


OOO? A JAKI TO? MASZ NA MYSLI TAKI KRYSZTAL Z APTEKI MOZE? W SUMIE NIE ZASTANAWIALAM SIE NAD TYM ALE CHYBA TEZ TAKI BYM SOBIE KUPILA...




MDOUNDI OMG!!! JAK MOZNA POWIEDZIEC KOBIECIE,ŻEBY WYPIŁA NAPÓJ ENERGETYZUJĄCY? :| NO CHYBA ZE NIE CHCESZ KARMIC PIERSIA.... PRZECIEŻ TO JEST GAZOWANE ( DZIECIATKO NAPEWNO REAGUJE NA TO) NO I NA KAZDYM OPAKOWANIU MASZ NAPISANE,ŻE KOBIETY W CIĄŻY I KARMIĄCE PIERSIĄ NIE POWINNY PIĆ NAPOJÓW ENERGETYZUJĄCYCH. NIEOSZUKUJMY SIE ALE TO JEST JEDNO Z NAJGORSZYCH GÓWIEN. CHOCIAŻBY MI ZAPŁACILI TO BYM TEGO PO PORODZIE NIE WYPIŁA, JUŻ PRĘDZEJ ŁYKNĘŁABYM TERAZ - BĘDĄC W CIĄŻY ALE NIE, NIE ! DZIĘKUJĘ BARDZO....



JASNE ZE CHCE KARMIC PIERSIA! MAJA U NAS TAKI NIEGAZOWANY ENERGETYZUJACY NAPOJ I TEN KAZALI PIC, MOJE ZNAJOME TEZ PILY BO W NIEKTORYCH SZPITALACH NAWET JE DAJA I NIE MUSISZ BRAC ZE SOBA, DLA MNIE TO TEZ TROCHE DZIWNE, JA TAKICH NAPOJOW NIE PIJE I NIE PILAM NAWET JAK W CIAZY NIE BYLAM, ALE CO ? -NIEDOSWIADCZONA BABA TO ZROBI CO JEJ KAŻĄ 😉 NO ALE CO SIE DZIWIC JAK W TYM KRAJU W 3 GODZINY PO PORODZIE IDZIESZ DO DOMU ( O ILE JEST OK OCZYWISCIE)...


ECH...JA SPAĆ NIE MOGE, Z BOKU NA BOK SIĘ PRZEKRĘCAM I SIKU LATAM CO 15 MINUT....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia7986 napisał(a):
Wróciłam, dzidzia ma się dobrze , stopy miała przy buzi więc ja nie wiem co te moje dziecko ćwiczy. 😉 Mała waży ok 1,5kg lekarka powiedziała, że jak sie urodzi to bedzie miala ok 3kg a wiec dla mnie to lepiej a ważne , że jest zdrowa. Na następnej wizycie będę miała brany posiew, żeby sprawdzić czy nie mam paciorkowca.

myślę, że obgryzała paznokcie u stóp 😁

carpioo napisał(a):

Marzenko, Zuziaczek, Bachap- gdyby padał deszcz to zmienimy miejce na jakis lokal.. jeszcze nie wiem jaki.. ale moze cukiernia.. no nie mam pojecia.. damy sobie jakos rade 🙂

OK 🙂
Do zobaczenia !!! 😆

madziek84 napisał(a):

ja mysle zaczac w ta srode 😉no ale musze jeszcze załatwic pozowolenie od lekarza ze moge cwiczyc 😉

o cholera, dzięki, że mi przypomniałaś ! Ja też w środę zaczynam zajęcia a na śmierć zapomniałam, że muszę mieć papier od gina z pozwoleniem ! 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam 🙂
przez sezon urlopowy jestem zmuszona zmienic lekarza...coraz czesciej sie boje, ze cos moze byc nie tak...glupie mysli...
powoli zaczynam cwiczyc - przerozne cwiczenia oddechowe, cwiczenia miesni kegla i rozciagajace, mam nadzieje, ze to cos pomoze 🙂
pozdrawiam wszystkie pracujace i odpoczywajace 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 🙂

Widzę że już temat pakowania torby na tapecie... Boże ja jeszcze nic nie mam! Ale spokojnie, mam czas niby do końca października więc mam nadzieję, że niebawem się wreszcie za to zabiorę. Wczoraj miałam ciężki dzień, prawie cały przespałam, wieczorem Mąż wyciągnął mnie na zakupy i przechadzkę żeby poprawić mi trochę nastrój. Dzisiaj już jest zdecydowanie lepiej, krzątam się od rana bo trzeba chałupę ogarnąć i trochę zająć się sobą 🙂 W czwartek jestem umówiona z moimi koleżankami z pracy, jedna w ciąży dwa tygodnie z mną 🙂 właśnie poszła na zwolnienie więc będziemy cały dzień paplały 🙂 Cieszę się na to spotkanie bardzo.

Pozdrawiam Was słonecznie 🙂 U mnie dzisiaj przepiękna pogoda od rana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki,

ja się dzisiaj wybieram do swojej pracy zawieźc zwolnienie i po podbicie książeczki. Już się stresuję, bo jak mam oglądac co niektóre osoby to mnie krew zalewa. Za niektórymi też tęsknię. Zdam Wam później relację ( o ile przeżyję hihi 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...