Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Marzenko, w pierwszej ciąży też miałam tak, że dość często długo czekałam na ruchy Córeczki, czasem wystarczy ruszyć mocniej brzuchem łapiąc po bokach i Maluszek powinien się ruszyć-ale tak naprawdę mocno.
Albo zjeść coś ..
Czasem nasze Pociechy w dzień po prostu śpią i stąd ich mała aktywność.
Ja do tej pory czuję od czasu do czasu takie bąbelki, kiedy indziej mocniejsze ruchy.
Kartę ruchów w pierwszej ciąży miałam, teraz gin jeszcze nic o niej nie mówił.

A wiecie co wczoraj zrobiłam... hihi ? poszłam na koncert kolegi ze studiów 🙂 Adaś tak wierzgał, że hoho 😁 Chyba mu się podobało... A muzyka od rocka przez pop i szanty do poezji śpiewanej 🙂 (grał covery, ale ma swoje utwory, linka do jednego ostatnio zamieszczałam tutaj)
Dla mnie to były takie wspominki imprez gitarowych z akademika 🙂 Miło było 🙂 I Adaś ma pierwszy koncert za sobą. Do domu wróciłam o 00.30.. i spałam do 10 🙂 hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZESC DZIEWCZYNY!
OStatnio nie mialam czasu na czynny udzial w naszym forum co nei znaczy, ze Was nie poczytywalam. POCZYTYWalam i wiem o wszystkim 😁 choc po tak dlugim czasie nie zdolam skomentowac wszystkoego co bym chciala. WIEC wybaczcie jesli ktoras z Was pomine.
Carpio, fajniem, ze jestes, bo dziewczyny wariowaly juz z powodu Twoejej nieobecnosci. PISZesz, ze myslisz o jakims tancu. A co z tancem arabskim na rurze? 😉
Mdoundi, nie pracuj tyle!!!
Bajka1202 , sliczne zdjecia 🙂
Aga33, przykro mi z powodu tej baby, ktora wcisnela Ci ta trefna posciel 😞 Ze tez tacy ludzie chodza po tym swiecie. A \tak poza tym to jeszcze raz powiem, ze szalenie milo bylo mi sie z Toba spotkac i poznac ie i TWOJEGO SYnka osobiscie 😆 I GRATULUJE TEZ Warszawiankom udanego spotkanie. MOZe za rok uda nam sie wszystkim spotkac???
BOJALUBIE, wspolczuje glupiej lekarki 😞 MAM nadzieje, ze juz wiecej na taka nie trafisz.
MINONA, od Ciebie powinnam byla zaczac. Gratuluje coreczki i zycze Wam obu zdrowka i szybkiego powrotu do domu 🙂
A i w ogole widze nowe zdjecia. Brzuszki rosna a ich posiadaczki pieknieja w oczach 😆
JA bylam ostatnio bardzo zajeta, bo i te 400 kg (wciaz kilka kartonow zalega nierozpakowanych w firmie meza), i porzadkowanie piwnicy i poszukiwania starych ciuszkow po moim starszym synku. FAJNIE, ZE JA JE MIALAM nieposegregowane, wiec byly razem i ciuszki dla noworodka i dla 6 latka. P\OZA TYM WSZYSTKIE METKI POODCINANE, BO GO UWIERALY I NA OKO TRZEBA BYLO PATRZEC, ktore maja gora 68 rozmiar, bo takie mnie w tej chwili interesuja. POTEM podwojne pranie, bo po 10 latach wole miec pewnosc, ze sa 100% czyste. Jutro czeka mnie ostatnie pranie w delikatnym proszku i prasowanie. DODATKOWO TRZEBA BYLO ZAKUPIC inne rzeczy, by wyprawka byla gotowa. BRAKUJE Mi juz bardz malo, m.in. wozka, bo stary sie do niczego nie nadawal. ALE Nie kupuje, bo rodzice maja do mnie przyjechac i mi przywiezc z polski. W MIEDZYCZASIE KUPILISMY Z MEZEM GARDEROBE ITP WIEC my to mieszkanie jakkgbyby meblowalismy od poczatku. W ZESZLYM TYGODNIU TEZ SIE PRZEZ CALY JEDEN DZIEN zle czulam, bo mi sie maly tak jakos dziwnie i slamazarnie wiercil (zwykle to maly pilkarz i akrobata) i takie pozy przyjmowal, ze myslalam, ze z nim cos nie tak. NO, I Bolalo mnie to i prawie nie moglam chodzic. ALE NEXT DAY BYLO WSZYZSTKO ok. W TYM CZASIE ZDAZYLISMY TEZ WYBRAC IMIE DLA DZIECKA, AGA juz zna to imie, maz tez 😁 he he. A BYL TO WLASCIWIE wybor mojej starszej pociechy. A TERAZ UWAGA, PODAJE IMIE> DAMIANEK 😘 NA DROGIE BEDZIE ALEXANDER. A BYLO TO TAK. Na mnie to imie jakos specjalnie nei dzialalo wczesniej, ale mojemu synkowi sie podobalo i wszyzstkim oznajmial, ze bedzie D\amian. POTEM PCOZYTALAM SOBIE O IMIENIU, ZNAczenie mi sie spodobalo, jest miedzynarodowe jakmialo byc a przy okazji spodobalo sie to imie pewnej bliskiej mi osobie, ktora niedawno odeszla 😞. W syrii byla mi jak matka. bardzo kochala mojego synka i cieszyla sie, ze drugi w droDze. W ogole w grudniu mial sie jej urodzic jej pierwszy wnuk. TO byla kochana osoba, mimo, iz byla tylko sasiadka dbala o nas jak o swoja rodzine, gotowala nam bardzo czesto, pomagala w chwilach kryzysu i w ogole troszczyla sie o 4 swoich dzieci mimo iz to juz dorosle chlopy i baby (najstarsza 43 lata!). BIEDNA, NIKT nie przypuszczal, ze tak szybko odejdzie, choc mi jej zawsze bylo zal, b otak ciezko pracowala w dom ui nikt wlasciwie jej nie pomagal 😞 PLUS STRASZNE UPALY W Syrii i problemy polityczne w ostatnich czasach i do tej pory nie moge uwierzyc, ze mojej przyszywanej mamy juz nie ma wsrod nas i nigdy nie pozna mojego drugiego synka 😞 Ale takie jest zycie. Jedni umieraja drudzy sie rodza. SZkoda tylko, ze dobrzy ludzie zyja tak krotko...
Wogole mamy tez problem z tutejszym odpowiednikiem ZUSU bo chca zwrot rodzinnego i renty dla mojego starszego dzecka za 3 lata pobytu w Syrii a to ogromne pieniadze 😞 same problemy,
jutro ide do przychodni na badania i zobacze jak tam moje wyniki i jak tam sie maluszek trzyma. Szkoda tylko, ze nie obejrzy nas lekarz i ze nie bede juz miala zadnego Usg. C\OZ, UROKI MIESZKANIA w Szwecji...
nasmucilam troche, ale takie jest zycie. ZARAZ WRACAM DO kontynuacji prasowania prania z przedwczoraj 😮 NIE LUBIE prasowania 🤢
pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja własnie wczoraj dostałam taka karte ruchów i musze 3 razy dziennie zapisywac przez godzine policzone ruchy i jak jest ich mniej niz 4 to liczyc nastepna i jesli jest ich mniej niz 10 musze sie zglosic do lekarza ale moja tak wierzga ze nie trudno mi liczyc nawet sie klasc nie musze 🙂 Marzenko faktycznie skocz d przychodni to chwila czasu a ty bedziesz spokojniejsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kokosanko jaki uroczy brzuszek masz 🙂 już zrobiłam porządek z zaległościami..możesz czytać 🙂
Mama76 miło że się odezwałaś....no przykro jest jak wartościowi, dobrzy ludzie odchodzą za szybko 😞 Mam nadzieję, że wyjaśni wam się sprawa z pieniążkami i nic nie będzie trzeba oddawać.
Marzenko pewnie jak masz wątpliwości i możesz zahaczyć o przychodnię to zrób tak 🙂 po co się stresować.
Ja na razie nie słyszałam od lekarza o liczeniu ruchów, ale naczytałam się i sama kontroluję to....ale w sumie nie mam co, mała tak skacze że cały brzuch mi faluje 😉bywają dni spokojniejsze, ale wiadomo jak się nawierci to i odpocząć musi 😉 Takie odczuwanie pękających bąbelków nadal też mam, zwłaszcza jak położę się na chwilkę na prawym boku, to daje mi znać chyba, że jej nie wygodnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka, ta pogoda mnie dobija. Jutro mamy w końcu przepis mieszkanka 🙂 mam nadzieję, że obędzie sie bez problemów
A tak w ogóle to AGUSKA jak sie miewają Wasze sprawy mieszkaniowe? Dawno nic nie pisałaś.
Wczoraj znalazłam fajny leżaczek na Tablicy za 80 zl,o taki http://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-z-wibracjami-m7344-i1752169610.html uzywany przez 4 miesiace na zdjeciach wygladal idelanie zobaczymy jak to bedzie wygladac jak przyniesie listonosz.Mam nadzieję, że nie wszyscy są tacy jak ta Pani co Adze przywizła ta pościel. Z przesyłka wyszło 100 zl więc myśle , że dobry interes zrobiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka!!!

Mama76 dobrze że się odezwałaś.. 🙂
Damianek ładne imię 😉 a jak Synkowi sie podoba i tak dumnie to ogłaszał to chyba jeszcze lepiej 🙂
Przykrop mi z powodu Twojej sąsiadki, i tej całej akcji z kasą..
Jak znam życie my- dobre wróżki zrobimy tak, abyś nie musiała płacić. Chociaż Szwecja to Szwecja.. i niby tak jest wszytko pięknie ładnie, ale jak przyjdzie co do czego to są bezwzględni.

Asia- co u Ciebie dawno nie pisałaś..

Koyotko, ale twoje zdjęcia są zawsze takie radosne..co na Ciebie patrzę to mi tak orzyjemniej i cieplej się robi 😉 czekam na zdjęcie z lodami, bo one mnie cieszą najbardziej, bo wtedy mam usprawiedliwienie dla siebie 😜 i też sobie wcinam.

Kobitki ważyłam się i przez 2 tyg przytyłam 1 kg 🤪 ufff czyli nie popłynęłam jak ostatnio, że 4 kg w ciągu tygodnia 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ćwiczenia na piłce podczas porodu
http://www.mamazone.pl/tv/film,4628,cwiczenia-na-pilce-podczas-porodu.aspx
Początek porodu
Jakie są zwiastuny porodu?
Ile czasu mija od pierwszego skurczu do urodzenia dziecka?
Skąd wiadomo, że zaczął się poród?
http://www.mamazone.pl/tv/film,4502,poczatek-porodu.aspx

DRUGA FAZA PORODU:

pozycje porodowe i inne (krzyk w trakcie porodu)
http://www.mamazone.pl/artykuly/bede-mama/porod-i-polog/porod-naturalny/2009/druga-faza-porodu.aspx

Skurcze porodowe
Jak często pojawiają się skurcze porodowe?
Jak prawidłowo oddychać w czasie skurczów porodowych?
http://www.mamazone.pl/artykuly/bede-mama/porod-i-polog/porod-naturalny/2009/druga-faza-porodu.aspx

Ból w czasie porodu

Magdalena Witkiewicz, położna, odpowiada na pytania dotyczące bólu towarzyszącemu porodowi:
Jakie są farmakologiczne sposoby na zmniejszenie bólu porodowego?
Jakie są wady farmakologicznego sposobu na zmniejszenie bólu porodowego?
Jakie są naturalne sposoby na zmniejszenie bólu porodowego?
http://www.mamazone.pl/tv/film,4437,bol-w-czasie-porodu.aspx

Poród rodzinny:
Kto może towarzyszyć kobiecie w czasie porodu?
Ile osób może towarzyszyć kobiecie w czasie porodu?
Czy warto namawiać partnera na poród rodzinny?
Czy warto zdecydować się na poród rodzinny?
http://www.mamazone.pl/tv/film,4598,porod-rodzinny.aspx

Torba porodowa
Jakie rzeczy dla mamy włożyć do torby porodowej?
Jakie rzeczy dla dziecka włożyć do torby porodowej?
Jakie rzeczy dla taty włożyć do torby porodowej?
Jakie dokumenty włożyć do torby porodowej?
Jakie rzeczy dla podniesienia komfortu rodzącej wlożyć do torby porodowej?
http://www.mamazone.pl/tv/film,4522,torba-porodowa.aspx

i wiele innych w zakładce porod naturalny w mamazone.pl

polecam 😉
własnie sobie robię seans filmowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
Kurcze karta ruchów dziecka? Moja Helenka się bardzo mało rusza od kilku dni. Poowiem szczerzę że czasami się orientję że cały dzień jej nie czułam, potem pocuje tak jakby babelki jak w 20 tyg i znów nic. Do tego pobolewa mnie brzuch i kiepsko się czuć zaczynam... ehhh... martwię się więc chyba podskoczę dzis do przychodni...



hej marzenka- i co byłaś u lekarza? ja miałam to samo w tamtym tygodniu, wzięli mnie na badania i spoko -tyle że kazali wypoczywać więcej - posłuchałam i dzidzi zaczęło się ruszać bo też prawie nie czułam. mam nadzieję że u Ciebie tez ok jest i to tylko zmęczenie! pozdrowienia x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):
Właśnie sobie uświadomiłam, że u mnie zaczął się 30tydzień hihi 🙂
Czyli 'jeszcze' tylko 10tygodni 🙂

Dobrej nocy Brzuszki...
Zero trosk, słodkich snów 🙂


Akneri- śliczniutki brzuszek 🙂 tak jak napisałaś, jeszcze 10 tyg (albo i mniej) i Adaś pozna już nasz, nie zawsze piękny i miły, świat..
Ja się czasem zastanawiam jakim ojcem będzie mój mąż i raczej widzę go takiego z dystansem i zdaje mi się, że w ogóle nie będzie do Małej podchodził na początku a jak coś się bedzie działo to mnie będzie wołał, ale może czasem pozory mylą..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też jestem ciekawa, jakim tatą będzie mój Miś...
Czy pierdołowatym czy weźmie się w garść i pokaże, że potrafi się o dziecko zatroszczyć 🙂

Dziś mnie nie było cały dzień, bo klimę w samochodzie naprawiałam, w 2 warsztatach 🙂
Ale się udało i znów wieje chłodna bryza 😉

Potem byłam u gina w przychodni, po zaświadczenie do szkoły rodzenia, oraz znowu po skierowanie na darmową morfologię (ostatnia próbka skrzepła i nie dało się zbadać jej), przy okazji kazał zrobić bad. moczu i wyprosiłam badanie toxoplazmozy 😉 na wszelki wypadek.
Posiew - powiedział, że dopiero w 36 tygodniu mam zrobić.
Co to jest ten posiew i jak sie go robi i po co ?
Wiecie może ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdoundi napisał(a):
marzenka napisał(a):
Kurcze karta ruchów dziecka? Moja Helenka się bardzo mało rusza od kilku dni. Poowiem szczerzę że czasami się orientję że cały dzień jej nie czułam, potem pocuje tak jakby babelki jak w 20 tyg i znów nic. Do tego pobolewa mnie brzuch i kiepsko się czuć zaczynam... ehhh... martwię się więc chyba podskoczę dzis do przychodni...



hej marzenka- i co byłaś u lekarza? ja miałam to samo w tamtym tygodniu, wzięli mnie na badania i spoko -tyle że kazali wypoczywać więcej - posłuchałam i dzidzi zaczęło się ruszać bo też prawie nie czułam. mam nadzieję że u Ciebie tez ok jest i to tylko zmęczenie! pozdrowienia x


widze, ze nie tylko ja mam ten problem. nieraz ruchy czuje bardzo slabo, a nieraz nie moge przez nie spac...karta Cardiff wg mnie jest ulomna, bo mierzy ruchy plodu w okreslonych godzinach, a moj maly szaleje najbardziej ok. 7, czyli 2 godziny przed tym, jak mozna to na niej zarejestrowac...abstrakcja.
tez mnie cos pobolewa brzuch, ide dzisiaj do lekarza, czuje sie jakby dziecko wbijalo mi nogi w zoladek lub inne organy. generalnie jestem cala obolala... no zobaczymy co dzis przyniesie dzien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane Brzuszki, jak sie spało?

Ja wczoraj zabalowałam z Tymkiem u koleżanki 🙂 Byłoooo superowo! Popołudniu szybko jakieś zakupy, po fotelik sam. do starego wózka do mamy (w poniedziałek sprzedajemy) no i spanko bo bardzo zmęczeni byliśmy. Mikołaj się stęsknił za mamusią więc wczorajszy wieczór spędziliśmy w sypialni w trójkę na tuleniu 🙂 Ale było miło 🙂

A dzisiaj u nas od rana pakowanie bo śmigamy znów w górki. Tym razem na 4 dni!!! Więc mamy mini wakacje, poza tym przyjeżdża moja siostra z Gdyni z chłopakiem więc sę wreszcie spotkamy i nagadamy. Już się nie mogę doczekać. Mam nadzieję, że dopisze pogoda i może jakieś ognisko zrobimy 🙂

Waga mi stanęła na 80 kg więc się bardzo ciesze po ostatnich skokach, Tymcio wywija w brzuchu na całego, ma swoje stałe pory snu i aktywności i budzimy sie razem co rano, co za uczucie 🙂 Już go sobie wyobrażam z nami w łóżku takiego małego 🙂 🙂 🙂

A wczoraj dodatkowo się rozczuliłam, bo mój kolega z pracy wczoraj został tatusiem i dzwonił zaraz po urodzeniu się Adasia z dobrymi wiadomościami !!! 🙂 za tydzień termin ma moje kumpela, z którą siedziałyśmy biurko w biurko, 10 września drugi kolega z mojego Wydziału a potem Ja i koleżanka w listopadzie. Urodzaj u nas w tym roku! Co miesiąc dzidzia 🙂 Ale były emocje! Co dopiero będzie tutaj się działo cały październik 🙂 🙂 🙂

Zmykam Brzuchatki się pakować, ściskam Was i życzę Wam udanego długiego weekendu!!!! dobrego samopoczucia dla Was i dla Maluchów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
Iris udanego wyjazdu-ale wam fajnie, że w górki tak jeździcie 🙂
Zuziaczku ale posiew właśnie czego?
Kokosanko zobaczysz jak twój facet zobaczy dzidziusia to się tak zakocha, że sama się zdziwisz, że można tak szaleć 😉 Już nie jedna koleżanka opowiadała jak to tatuś świra dostaje po urodzeniu bobaska-oczywiście świra na punkcie potomka. Po prostu on może jeszcze nie czuje, że będą zmiany. widzi że "rośniesz" 😉 ale nie czuje tego 😉
Szuwartyno wiem co czujesz...ja wczoraj miałam taki zły dzień, że się poryczałam. kocham moje maleństwo, uwielbiam jak sie rusza ale nie raz już chciałabym październik. Jak dla mnie II trymestr był najlepszy- spokojnie i bez szaleństw 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POSIEW Z POCHWY
chodzi o to, że jeśli Mama Maluszka ma zakażenie to podczas porodu można zarazić Dziecko np gronkowcem.
Wtedy musimy leżeć dłużej w szpitalu-około tygodnia, Maluszek musi mieć podawany antybiotyk... A to niepotrzebne...
Więc lepiej się zbadać 🙂)
http://www.naobcasach.pl/a.4693.Posiew_z_pochwy_w_ciazy.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TATUSIOWIE
Moja skromna rada, Mamuśki .. od początku angażujcie TATUSIÓW w opiekę nad Maluszkami...
Niech nie ściemniają, że się boją, że nie wiedzą co i jak... Bo My też przecież wszystkiego musimy się nauczyć! Wierzę, że na pewno po części mężczyźni boją się tego CUDU, którym jest NOWE ŻYCIE. Ale podobnie jak My od początku powinni mieć swój udział we wszystkim. Od utulenia, przez ubieranie, kąpanie, przewijanie itp.
🙂
ja byłam Zosią Samosią i to mojemu Mężowi pasowało, pomagał kiedy potrzebowałam, ale sam się zbytnio do tego nie wyrywał. Do wielu czynności musiał dorosnąć. Za bardzo nie chciał przewijać Córci, a jeszcze bardziej bronił się przed jej kąpaniem 🙂 (do około pół roku)

Więc... Od początku dajcie Tatusiom odczuć, że ich rola w wychowaniu Potomstwa jest znacząca i bardzo ważna! Uważam, że warto 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane Brzuszki, wydaje mi się, że teraz po prostu jesteśmy już zmęczone...
I te nasze nastroje przez to są takie ...różne! Ale już naprawdę blisko do rozwiązania, więc...
Damy radę! Bo kto jak nie My!!! 😁
Głowy do góry, Brzuszki do przodu i... byle do października 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Dzisiaj rano bylam w przychodni i zbadala mnie polozna. TA, KTORA MI WYZNACZONO JEST WLASNEI NA URLOPIE wiec przyjela mnie szalenie mila zastepcza polozna, zapewnila, ze wszystko w porzadku i maluch zdrowo rosnie. CUKIER MAM W NORMIE, CISNIENIE tez, wielkosc brzucha ok, moja waga tez idzie normalnie w gore (57,4 kg), serduszko ladnie bije jak powinno choc ciezko bylo zmierzzyc bo maluch jest bardzo ruchliwy, he he 😁. JAK TAKI BEDZIE PO PORODZIE TO JAK ja dam rade 🙃 juz nie te lata, ha ha. SPYTALAM O USG I ONA STWIERDZILA, ZE ROBIA TYLKO z powodow medycznych a nie, ze np chce znac wage dziecka (a chcialam 😞). POWIEDZIALA, ZE NA TYM ETAPIE synus MOZE WAZYC NAWET 1800 GRAM a jak urodze o czasie to bedzie najpewniej miedzy 3000 a 3500 gram wiec jest wszystko dobrze. UFFF. CZYli wracam do ostatecznego prania ciuszkow mojego DAMIANKA. potem poprasuje i wreszcie bede mogla je poukladac na polce i sie nimi delektowac do porodu, bo potem juz nie bedzie czasu na delektowanie 🙃.
pozdrawiam wszystkie brzuchatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):
POSIEW Z POCHWY
chodzi o to, że jeśli Mama Maluszka ma zakażenie to podczas porodu można zarazić Dziecko np gronkowcem.
Wtedy musimy leżeć dłużej w szpitalu-około tygodnia, Maluszek musi mieć podawany antybiotyk... A to niepotrzebne...
Więc lepiej się zbadać 🙂)
http://www.naobcasach.pl/a.4693.Posiew_z_pochwy_w_ciazy.html


o, chyba o to chodziło, ale tu jest gronkowiec, a tam paciorkowiec, ale to i tak prawie to samo 😉
Iris napisał(a):
za tydzień termin ma moje kumpela, z którą siedziałyśmy biurko w biurko, 10 września drugi kolega z mojego Wydziału a potem Ja i koleżanka w listopadzie. Urodzaj u nas w tym roku! Co miesiąc dzidzia 🙂

oj, to szef pewnie nie za szczęśliwy 😉

szuwartyna napisał(a):
Zuziaczek napisał(a):

Co to jest ten posiew i jak sie go robi i po co ?
Wiecie może ?

czego posiew? moczu?

nie wiem czego, któraś z Was pisała o paciorkowcu, nie wiem, czy on się w moczu znajduje czy gdzie, ale można ustalić czy jest czy go nie ma właśnie przy badaniu posiewu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri zgadzam się z tobą w 100%. Bo to nie tylko nasze dziecko i nasze obowiązki 😉 a jak się odpuści na początku to będzie lipa.

Coś tu ostatnio jakieś pustki...chyba zaczynają się ostre przygotowywania do przywitania nowych członków rodziny 😉 😁 no i weekend już prawie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Dziewczynki!

Iris- cudownego wyjazdu i pogody (słonecznej ale bez specjalnych upałów, żebyś mogla pośmigać na dworze.. 🙂 )

Koyotko, Kokosanko, Zuziaczku... - ja sobie myślę że nasi faceci będą wspaniałymi ojcami, ale.-. to jak zwykle u facetów bywa- potrwa to trochę.
my musiałyśmy stać się Mamusiami w momencie, kiedy dowiedziałyśmy się, że jesteśmy w ciąży. Juz od tamtych dni (a niektóre wcześniej, jak sie starały o Bobo) dojrzewamy do Mamusiowania.. Dbamy o Maleństwa itd.
a Facet? pogłaszcze brzuch, pogada trochę, kupi mamusine zachcianki... poznosi humory, które także miałyśmy przed ciąża 😜 Więc kiedy on ma się poczuć Tatusiem? Jak zobaczy Dzieciątko.. 😜
wiec tez dojrzeje w ciągu 10 mies. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...