Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Iris x-lander 1 klasa, wygląda jak nówka-sztuka. I jednak XQ, ja się jeszcze zatanawiam czy XA czy XQ, ciężki wybór...
Bajko cieszę ię że Maleństwo zdrowo rośnie, już kawał kobietki z niej 😉

Też dziś miałam wizytę u lek., wszytko jet ok ale niestety nie podejrzałam maleństwa. Dopiero na następnej wizycie będzie usg. Powiedziałą, że jak nic się nie dzieje to lepiej nie robić za często tego badania. No cóż muszę czekać do 7 września.

I dzięki za namiary na promocje w Lidl, przejdę się 18 zobaczyć ten kocyk czy jest mieciutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bajko super, że z maleńką wszystko w porządku 🙂 No i ułożenie oznacza, że pomału szykujecie się do rozwiązania 🙂 Super 🙂 Ja nadal czuję, że Tymuś jest ułożony pośladkowo, a więc u nas bez zmian 🙂

Edytak, dziękuję, miło mi, że wózio Ci się spodobał. Ja jestem zachwycona i już się nie mogę doczekać 🙂

Jutro spędzam cały dzień u koleżanki z pracy, która tez oczekuje syncia, więc pewnie odezwę się do Was dopiero wieczorem. Spokojnej nocy Kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta84 napisał(a):
Iris x-lander 1 klasa, wygląda jak nówka-sztuka. I jednak XQ, ja się jeszcze zatanawiam czy XA czy XQ, ciężki wybór...
Bajko/b] cieszę ię że Maleństwo zdrowo rośnie, już kawał kobietki z niej 😉

Też dziś miałam wizytę u lek., wszytko jet ok ale niestety nie podejrzałam maleństwa. Dopiero na następnej wizycie będzie usg. Powiedziałą, że jak nic się nie dzieje to lepiej nie robić za często tego badania. No cóż muszę czekać do 7 września.

I dzięki za namiary na promocje w Lidl, przejdę się 18 zobaczyć ten kocyk czy jest mieciutki


Zdecydowałam sie na xq bo po pierwsze ciut lżejszy od xa, ponad to mniejszy tzn węższy, no i jest możliwość zamontowania spacerówki przodem i tyłem do kierunku jazdy 🙂 Wózek był używany tylko 6 m-cy a dzisiaj rozmawiałam z właścicielem i powiedział, że tak w sumie do kupy to by się uzbierało pewnie 3 miesiące. Ma drobną żonę i ona ie miała siły go nosić więc już teraz przerzucili się na parasolkę. Ja tam nie wnikam, nasze maluchy w wieku 1 roku będą zimowe, więc sądzę że na przyszłoroczną zimę porządna spacerówka też będzie przydatna. No ale jeden rezygnuje, a drugi korzysta. Jest w świetnym stanie, teraz tylko dokupimy fotelik, sprzedamy 15 sierpnia nasz wózek Graco Quattro i wyjdzie nas cała inwestycja około 1000 zł za fotelik, praktycznie nowy wózek spacerowy z gondolką. Przyzwoicie... : 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki
Muszę się Wam wyżalić , bo jestem dziś tak wqrzona, że aż popłakałam się już 😞
W sumie ciągle jesteśmy w fazie remontu, tzn z bałaganu największego wyszliśmy już, ale ciągle nie jest moja garderoba umeblowana, czekam na to z niecierpliwoscią, bo chcę, zeby zwolniła sie komoda i zebym mogła tam poukładać już powoli wyprane i wyprasowane ciuszki dla Adasia. Wczoraj mój mąż ustawił jedną szafeczkę tam i miałam nadzieje że dziś będzie robił dalej, bo musimy jeszcze oprócz tego kupić płyty meblowe na szafę w tejże garderobie. Nie chce układać nic póki co na półkach, bo zamierzam większosc bluzek powiesić w szafie na wieszakach.
Ale o co chodzi.... otóż dziś mąż wrócił z pracy troche później, bo zwykle wracamy razem, i był już mega zły, bo jego tata (72lata) zaczął murować jakąs ściane na dworze i on teraz musi mu pomóc, żeby nie nosił ciężkich kamieni, bo ma przepukline. No i oczywiscie nie ma czasu na dalsze meblowanie garderoby i zajmowanie się takimi "przyziemnymi" sprawami jak nasze życie.
Jestem tak wqrzona na tego mojego niemyślacego teścia , że nie umiem tego opisać (znów się nakręcam).
Że też nie mógł poczekac jeszcze z tydzień, dwa. Nie kurcze, nie mógł. To niewazne że za 2 miesiace bede rodzić, że za chwile nie bede umiała sie unieść. To nie ważne, bede zapierd... w październiku z porządkami i praniem dla małego .
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa chyba znów sie poryczę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
atagusia
kochana nie denerwuj się bo tego to ci w tym momencie najmniej potrzeba 🥴
nie martw się zdążycie z garderobą doskonale cię rozumiem bo już byś chciała mieć z tym święty spokój ale niestety nie znasz dnia ani godziny jak coś komuś nagłego wyskoczy uwiną się szybko z robota i dalej będziecie działać z garderobą głowa do góry ;*
Nie płacz !!!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nasiusiaj o 7 czy 8 rano, przed wizytą. To znaczy jak rano wstaniesz. Tylko pamiętaj, żeby łapać środkowy strumień. Nie pierwszy sik i nie resztki, tylko środek.

Atagusia, wyluzuj, przejdzie Ci do jutra. Takie życie, że zawsze wszystko pod górkę, a najbardziej teraz, jak potrzebujemy czyjejś pomocy.

Od 19 do 21.00 byliśmy dziś z Moim na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia !
🤪
Było super !
Bardzo mi się podobało, godzina gadania i godzina ćwiczeń.
Ale się zmachałam he he.
Ale już trochę umiem oddychać i ćwiczyć co nieco 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):

Wózek był używany tylko 6 m-cy a dzisiaj rozmawiałam z właścicielem i powiedział, że tak w sumie do kupy to by się uzbierało pewnie 3 miesiące. Ma drobną żonę i ona ie miała siły go nosić więc już teraz przerzucili się na parasolkę.

super, że Wam się udało okazję upolować !
I wózek boski ! Faktycznie jak nowy wygląda !!! 🤪
Mój też w zasadzie jest jak nowy, nawet ma opony całe w igiełkach 😉
Używany był do pół roku, później córeczka Tych Państwa już się nie mieściła (Pan i Pani mają po ok. 2 m wzrostu ;/ )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka dziewuchy,
nie denerwujcie sie tak! widze, ze hormony szaleja! 🙂 u mnie to samo - wkurzam sie na wszystko, ale to chyba zmeczenie materialu....
btw. jakie cwiczenia wykonujecie? jakie oddechowe? jakie rozciagajace?
ja cwicze oddychanie przeponą, rozne cwiczenia na miesnie kegla, rozciagam miesnie ud. jak sobie tak pocwicze, to potem mam chod, jakbym z konia zeszla lol mam nadzieje, ze to cos pomoze.
co sadzicie o masowaniu krocza? masujecie? jakich kremow/masci uzywacie? slyszalam ze masc z vit. A jest dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
ja właśnie wróciłam z badań (krew, mocz, wr i antyciała)pewnie w moczu znów coś wyjdzie 😉jak zwykle już mi to różnicy nie robi 😉 ale będę zaskoczona jak nic nie wyjdzie 🤪
Iris super, że udała się taka okazja.
Zuziaczku wiedziałam że ci się szkoła rodzenia spodoba. Świadomość o pewnych sprawach będziesz miała na bank większą! 😆
Szuwartyna ja na razie tylko ćwiczenia oddechowe robię i kegla, na więcej nie mogę sobie pozwolić. Może jeszcze będę mogła...oby!
Bajko normalnie szok, że nasze bobaski już takie duże. ładnie córcia rośnie. 🙃 🙃oby tak dalej 🙂 a co do zapalenia to ja właśnie walczę z jednym grzybem...mam nadzieję, że będzie wyleczony do porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zalogowałam się wczoraj na forum prywatne o do dzisiaj nie otrzymałam potwierdzenia od administratora o aktywacji konta. Wy też tak miałyście?

Ja wczoraj robiłam imprezkę dla dziewczyn, dzisiaj jak wstałam to czułam się, jakbym wypiła pół litra wódki, taka spuchnięta byłam..Nie wiem nawet po czym 🙂 Na szczęscie wszystko doszło do siebie 🙂

Bajka gratuluję zdrowej córeczki. że też Tobie lekarz podał, ile mała mierzy. Mój twierdzi, że nie da się już dziecka zmierzyc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko 🙂 Administratorem prv forum jest Koyotka 😉

Iris fajny wózeczek, ja tez na początku chciałam Xlanderka 🙂 ale mi sie odwidziało..
wiesz jak to jest z humorkami? 😜
My juz po pierdołowatych zajęciach remontowych - powieszenie zegara, naklejenie filcowych podkładek i nakładek na wszystko co sie da...
Mój juz był w sklepie.. miałam świeże bułeczki..
dzisiaj chce jechać po zakupy kosmetyczne (ale takie normalne) i do apteki po krem likwidujący (powstałe już) rozstępy- póki mam świeże na dupie to sobie je zalecze.. 😞 mam nadzieje ze to pomoże 🤢
macie jakiś godny polecenia?? myslicie że dobrze robię jak juz je teraz bede zaleczała?

tak sie smarowałam tymi zapobiegającymi rozstępom i naprawdę działają, tylko ja głupia nie smarowałam tyłka!!! 😞 NO I MASZ BABO PLACEK 🤨 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko ja tez byłam w szoku ze podał mi wymiar dziecka ale zmierzyl głowke tułów nozki dodał to do siebie i stwierdzil ze ok 43cm ma 😉
Carpioo ja tez sie smarowałam kremami na rozstepy wszedzie wlasnie oprocz pupy i tez mam tylko rozstepy na tyłku i bede teraz chodzic taka w paski;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokosanko-Twój brzuszek rośnie w oczach, piękna piłeczka 🙂

Carpioo- najlepiej walczyć ze świezymi rozstępami, wtedy szybko bledną. Ja własnie smaruję sie 2 razy dziennie od ud do piersi dlatego 1 tubka starcza mi na około 10 dni.

Dziś pojechałam zawieźć zwolnienei do pracy i przy okazji wstąpiłam do tesco po drodze. Wyjeższając z parkingu wjechałabym na faceta... aż mnie wytrąbił, ale wstyd. Boze... coraz gorzej ze mną 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale paskudna pogoda, czuje sie okropnie, coraz cieżej sie oddycha, jeszcze ok 2 miesiecy a ja już bym chciała mieć to za sobą,

Co do karty, ja jeszcze nie dostałam, ale czytałam własnie, ze teraz w 3 trymestrze przynajmniej ze 3 razy dziennie powinnyśmy liczyć ruchy maleńsw, jak będzie się mało ruszać i w przeciągu godziny nie ruszy się ok 10 razy należy zgłosić to położnej, może to nic nie znaczyć oczywiście, ale zawsze lepiej dmuchać na zimne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko mówiłas o małym brzusiu. Znów taki najmniejszy nie jest. jest ok 🙂 Mój tez niewielki, ale zauważyłam że zaczyna się powiększać. Wysadizło mi nawet pępek troche, chociaż u innych już dawno temu 🙂

Jak będę miała wenę to zrobie sobie dziś nowe foto, ale ja jestem tak strasznie niefotogeniczna, że nigdy nie ma z czego wybrać ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze karta ruchów dziecka? Moja Helenka się bardzo mało rusza od kilku dni. Poowiem szczerzę że czasami się orientję że cały dzień jej nie czułam, potem pocuje tak jakby babelki jak w 20 tyg i znów nic. Do tego pobolewa mnie brzuch i kiepsko się czuć zaczynam... ehhh... martwię się więc chyba podskoczę dzis do przychodni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko, mi kiedyś caly dzien sie nie ruszała.. i lekarka powiedziala ze jak jest gorąco, albo jest 'złe' cisnienie to tak moze byc...
dla pewnosci idz, niech ci tetno sprawdzą, to 5 minut jest, a ty bedziesz sie lepiej czuła..
opiernicz tez czekoladę albo napij sie coca-coli. mi zawsze po tym Jagoda sie wierci... moze tobie tez pomoze??

mi wczoraj tak harcowała że az mi sie płakać z bólu chciało ;(
tak mnie mocno pokopała.. wnocy tak samo.. 😞
ale wiem ze jej ruch potzrebny, a brzuszku coraz mniej miejsca ma .. wiec dla niej wytrzymam te wygibańće 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...