Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Moje dwie koleżanki zaraziły Maluszki gronkowcem przy porodzie i musiały po tygodniu siedzieć w szpitalu z Maluszkami... a Maleństwa musiały być na antybiotykach 😞
A do tego obie miały w domku drugie Maluszki ponad roczne... Więc Masakra jak trzeba tak długo zostać... z jednej strony serca się cieszyły z Nowego Życia, a z drugiej płakało za Pociechami w domku...
Więc lepiej się zbadać i mieć pewność, że nic niepożądanego się nie zdarzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Pamiętam, że mój Mąż przy pierwszym kąpaniu Córci, w szpitalu był taki zestresowany, że pielęgniarka się śmiała, że to on ma depresję poporodową a nie ja 😉
Był spanikowany i przerażony 🙂 Pewnie odchodziły z niego jeszcze emocje z porodu 🙂
Ale i teraz mój Mężczyzna będzie ze mną! z resztą nie wyobrażam sobie, żeby mogło go nie być 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześc dziewczyny 🙂
wczoraj byliśmy z mężem na drugich zajeciach w szkole rodzenia i z całego serca polecam te zajęcia dla przyszłych mam. Można się dużo dowiedzieć. Wczoraj był temtat dotyczący problemów z karmieniem piersią i dowiedziałam się, że nawet jak mamusia chora to może karmić dzidziusia bo w przypadku przeziębienia można na gorączkę brać np apap i inne leki paracetamolowate, a też większość antybiotyków nie przeszkadza podczas karmienia piersią.

teraz moja kolej na wizyte u gina - idę we wtorek, to bedzie 30 tydzien i 2 dzień, kurcze to tylko 10 tygodni zostanie.

Mimo tego, że czuje mojego brzdąca bardzo wyraźnie to i tak ciągle nie umiem uwierzyć ,że spotkało mnie takie ogromne szczęście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pewnie, zwłaszcza, że wykonanie posiewu nie boli i jest szybkie (w sumie to można porównać to do badania cytologii) a przynajmniej ma się pewność, że jest wszystko ok. Ja już miałam robione to badanie dwa razy, bo jestem z tych kobiet co wiecznie mają jakieś zapalenie. Co wkurza bardzo, bo dbam o siebie-znaczy się o higienę i to jeszcze bardziej niż wcześniej 🤢 no ale cóż... byle bobasek był zdrowy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez sie martwie jakim tatusiem bedzie moj mąz bo on napewno jeszcze nie odczuwa tego samego co ja. Przecierz ja nosze w brzuszku dziecko czuje je cały czas a inaczej odczuwaja to mezczyzni widze po moim ze on jeszcze nie dokonca dowierza ze bedzie tata i ze to bedzie juz nie dlugo... Bede sie starała od poczatku zeby sie angazował bo nie chce zostac z wszystkimi obowiazkami sama. Ale pewnie jak zobaczy malutka to zakocha sie w niej odrazu i mam nadzieje ze bedzie mi duzo pomagał. Czasami probuje z nim rozmawiac na ten temat ale on odpowiada ze bedzie sie bal itp wiadomo ze na początku kazdy sie boi my kobiety tez duzo rzeczy jeszcze nie wiemy i bedziemy musieli sie nauczyc wiec mezczyzni powinni tez sie uczyc od poczatku opiekowac maluszkiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pewnie bajko. w końcu my też się boimy ... i dla nas to też nowość 🙂
Atagusia ja też nie mogę uwierzyć w to że będziemy mieli dzidziusia...a u nas już jutro 32tc. czas tak szybko leci. dopiero martwiłam się aby ciążę donosić do 12tygodnia a tu już torbę trzeba pakować hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli chodzi o infekcje pochwy, to przed ciążą była to u mnie norma, co chwila coś miałam, a to zapalenie, a to grzybice. Ciągle jakieś globulki (clotrimazolum i inne) a teraz póki co "odpukać" - nic, jak ręką odjął. I oby tak pozostało do 23 października 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
atagusia to normalnie mogę tylko tobie pozazdrościć, widocznie poszło u ciebie w drugą stronę 😉

zmykam ciacho szykować na jutro, bo znajomi maja wpaść wieczorem 🙂 a robię krówkę na herbatnikach i musi postać z dobę w lodówce, wtedy jest pyszniejsza!! (pewnie wam smaka narobiłam:lol 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam wizytę na 16 tego na 10
a propo facetów mąż mnie rozbawił bo głaszcze brzuszek i mówi "Boguś a wyjdź już ...chciałbym cie już zobaczyć bo pewnie podobny jesteś do mamy a ona ma takie ładne dołki i uśmiech" 🙃 jest niesamowity bo mówi że nie czuje uczuć tacierzyńskich a z drugiej strony chce ze mną na wizytę podglądać młodego i tak mi gada :P
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/687/imgp00652.jpg/][IMG]http://img687.imageshack.us/img687/4738/imgp00652.jpg[/IMG][/URL]
a tu nowe nabytki śpiochy z polaru po 7 zeta i kombinezonik po 15
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/855/imgp0066g.jpg/][IMG]http://img855.imageshack.us/img855/4070/imgp0066g.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
nakładka na palec, pojemnik na smoczek i butelka ze smoczkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzusie 🙂
Ja tylko na chwilę , wróciłam od lekarza , mam infekcję , dostałam globulki Pimafucin , oby pomogły. Główka Małego bardzo się obniżyła , co za tym idzie szyjka jest krótsza. Lekarz zabronił cokolwiek robić , Tomkowi kazał mnie przywiązać do łóżka i mam leżeć plackiem , bo jakiekolwiek zajęcia mogą doprowadzic do porodu. Ponadto zakazał do połowy września seksu - później już można . Z Igorkiem wszystko dobrze , w ciągu 3 tygodni przybrał na wadze 720 gram i waży 2018 g , taki duży już jest 🙂 Zakrył dziś rączką buźkę i za cholerę nie chciał jej pokazać.
Przesyłam Wam buziaki i dbajcie o siebie , żebyście też nie musiały wylądować plackiem w łózku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzusie 😉

Iris
udanego weekendu życzę i ślicznej pogody przede wszystkim 😉
P.S uważaj tam na siebie!!!
co do infekcji to ja jak na razie miałam raz globulki na to cholerstwo jak byłam w szpitalu na nerki w maju to po lekach miałam jakieś świństwo i mi przepisał...
a teraz dostałam zaś te same ale na upławy 🤢

Co do tego posiewu to tez będę miała robione to badanie właśnie 31 sierpnia i mam nadzieje że będzie wszystko ok.
wczoraj byłam na pobraniu krwi wrrr... 😮 wyniki dopiero mam odebrać we wtorek i tez mam nadzieję że nie będzie żadnych niespodzianek 🥴

Koyotko
toś mi smaka narobiła na tą swoja krówkę 🤪 😁

gosia1989
odpoczywaj kochana jak najdłużej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GOSIA
ty nam jeszcze nie rodz!!! nie możesz !!
nie zostawiaj nas tutaj!
i nie zdradzaj! musimy wytrzymać do polowy września, a niektóre to polowy października!!
😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜

a ty lez plackiem.. zajadaj pyszności (ale w granicach rozsądku) i odpoczywaj, bo niedługo będziemy na pełnych obrotach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu leż jak ci kazali 🙂 wiem, że to męczące ale ważne dla maleństwa. A Igorek ładnie rośnie, duży facecik już z niego 🙂

Sama się boje kolejnej wizyty co powie lekarz...a mam iść w przyszłym tygodniu. dziś mąż odebrał moje wyniki Wr-ujemne(jupi), krew zupełnie jakbym w ciąży nie była, no ale żeby nie było za wesoło to w moczu bakterie....i znów muszę zrobić posiew(a trafia mnie bo później z posiewu nic nie wychodzi-i niech mi ktoś wytłumaczy jakim cudem??? 🤢)
edytak 3mam kciuki za twoje wyniki! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to chyba każdą prawie już dorwały jakieś infekcje.
ja dzisiaj odebrałam wyniki morfologii i siuśków no i okazuje się, że mam ostre zapalenie dróg moczowych. a najlepsze, że przechodziło bezobjawowo! siusiałam tylko trochę częściej, ale przypisywałam to ciąży i naciskaniu na pęcherz. no i dupa, bo dostałam antybiotyk. ponoć jest bardziej bezpiecznie, żebym brała antybiotyk, bo ta infekcja może być niebezpieczna dla dzidziusia. eh.
także teraz zaleczam to cholerstwo!

Gosia trzymaj się, wypoczywaj dużo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki.
A więc u mni9e jak wzykle masakra 🙂 Mam 4 ludziazwolnieniu i jeszcze siedzęw pracy. Byłam od 7 rano a zmianie 12 godzinnej a potem pojechałam na chwilkę do domu i do szpiala bo mnie mama nawiedzała. Z dzidzią wszystko ok. Rusza się. KTG wzorcowe. USG tez. mała waży koło0 1700 g. ale pani dr powiedzia mi że na dobra sprawę to tylko na oko. Cieszę się się że pojechałam bo jestem spokojniejsza. A teraz znów w pracy pomagam z męzem bi dlugi weekend i przecież ruch jak cholera w handlu alkoholowym 🙂
Jutro spię oporowo a potem znów na wieczó pomagać.
Buziaki kochane!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
Hej dziewczynki.
A więc u mni9e jak wzykle masakra 🙂 Mam 4 ludziazwolnieniu i jeszcze siedzęw pracy. Byłam od 7 rano a zmianie 12 godzinnej a potem pojechałam na chwilkę do domu i do szpiala bo mnie mama nawiedzała. Z dzidzią wszystko ok. Rusza się. KTG wzorcowe. USG tez. mała waży koło0 1700 g. ale pani dr powiedzia mi że na dobra sprawę to tylko na oko. Cieszę się się że pojechałam bo jestem spokojniejsza. A teraz znów w pracy pomagam z męzem bi dlugi weekend i przecież ruch jak cholera w handlu alkoholowym 🙂
Jutro spię oporowo a potem znów na wieczó pomagać.
Buziaki kochane!!!!



super że z dzidzią OK 🙂 wiedziałam że będzie dobrze! buziaki i dbaj o siebie!






u nas dzisiaj leje od rana ale muszę się zebrać na miasto kupić jeszcze ten nieszczęsny cienki szlafrok do szpitala (bo grube mam nawet 2...)
miłej soboty Dziewczyny x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
super Marzenko że z bobaskiem ok. Współczuje, że tak ciężko musisz pracować 😲 i normalnie podziwiam. Ja siedzę w domu i nie mogę zabrać się za pisanie mgr-już od rana mąż mnie męczy z tym tematem. usiądę dla świętego spokoju...eh...
Mdoundi udanych zakupów. fajnie, że możesz się ruszyć. Ja już tęsknie do ludzi i tłumów.
No a pogoda....eh...chyba każdy taką samą do d.. ma. Jak któraś ma słońce to zazdroszczę 🙃
Miłego dnia! 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...