Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Madzia nie przejmuj się wymiarami- tak jak dziewczyny piszą w rzeczywistości mogą być inne. Zaczęłaś już 38tydzień więc nie masz się co martwić, bo jednak oznacza to że ciąża donoszona. Na pewno w szpitalu będą chcieli Ci poprawić przepływy. Żeby więcej wartości odżywczych i tlenu dotarło do maluszka. To samo działo się u mojej siostry i jak zaczęła przyjmować leki wszystko wróciło do normy, i u Ciebie na pewno też tak będzie!!!
Doti trzymam kciuki może Laura się zdecyduje!!
dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kładę się też do spania. Jeśli będę rodzić, to mnie skurcze powinny obudzić raczej 😉 Na pewno dam Wam znać. A jak nie pojadę na porodówkę, to rano mnie tu nie będzie, bo pojadę z teściówką na zakupy i do ciotki do zwierzaków więc się proszę nie stresować 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kładę się też do spania. Jeśli będę rodzić, to mnie skurcze powinny obudzić raczej 😉 Na pewno dam Wam znać. A jak nie pojadę na porodówkę, to rano mnie tu nie będzie, bo pojadę z teściówką na zakupy i do ciotki do zwierzaków więc się proszę nie stresować 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mamy przeboje z tymi brzdącami 🙂
Dobrze im w brzuszkach i tyle .
Ja dzisiaj polatałam po sklepach myślałam ,że to troszeczkę pomoże ,że się rozkręci ,ale nici tylko mnie nogi bolą jak cholera 😮
U mnie seks chyba nic nie pomoże bo my z mężem nigdy sobie nie odmawialiśmy przez całą ciąże .
Chociaż może przy rozwarciu się ruszy ? Puki co mąż śpi więc nici dzisiaj z przyjemności. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja sie witam jako pierwsza
noc koszmarna spalam moze z 3 godziny nie dobrze mi strasznie plakac mi sie chce i do tego jakos wi.gotno mam w majtach wyrzucilam wklade bo wkldalm antybiotyk na noc i wkladka cala mokra nie wiem jak dluzej wytrzymam w tym stanie 😞 a zeby bylo malo to wlasnie odezwal sie moj krzyz 😞
pierwszy raz obudzilam sie przed 4 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
A ja sie witam jako pierwsza
noc koszmarna spalam moze z 3 godziny nie dobrze mi strasznie plakac mi sie chce i do tego jakos wi.gotno mam w majtach wyrzucilam wklade bo wkldalm antybiotyk na noc i wkladka cala mokra nie wiem jak dluzej wytrzymam w tym stanie 😞 a zeby bylo malo to wlasnie odezwal sie moj krzyz 😞
pierwszy raz obudzilam sie przed 4 😞


dzień dobry brzuszki 🙂

tak sobie myślę emi, że to wszystko co Tobie dolega w ostatnich dniach to objawy zbliżającego się porodu 🙂
pewnie niedługo akcja Ci się rozkręci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry kuleczki 🙂
ja tez się witam, choc nieco pózniej niż ostatnio 😉

Doti mam nadzieję, że na porodówce już jesteś i akcja trwa albo się skończyła pomyślnie 😉

Madzia u Ciebie ten sam problem, co u mnie... też mały brzuszek i mała główka...a wczesniej Ci dobrze dzidzius rosł? bo u nas wszystko było ok, ksiązkowe rozmiary... i w pewnym momencie przyrost znacznie spowolnił... mała waga+małe wymiary, ale przeplywy są ok... ja mam wizytę za tydzień w pon i tak mi się czas dłuży... juz chciałabym wiedziec, czy maly jeszcze rosnie... jesli rosnie to niech siedzi w brzuchu jak najdłużej, a jak nie rośnie, to go cycem dokarmię i będze chłop jak dąb 😉
mam nadzieję, że i u Ciebie i u mnie wszystko pomyślnie się skończy, a maluchy będą piękne, różowe i zdrowe!!

Emi, bidulko... spróbuj się w ciągu dnia może kimnąć... i przestan myslec o tym wszystkim choc na trochę, bo to pewnie też wszystko nakręca... a Bianka sama zdecyduje, co i jak i kiedy 🙂 pomyśl, że Doti ma regularne, bolesne skurcze... kolejny już raz...z których nic nie wynika...więc u Ciebie, nie jest jeszcze tak najgorzej 😉 głowa do góry maleńka!!

a ja dziś chyba na IP się przejadę... jakieś mam od dwóch dni małe brązowe plamki na wkładce, jak przy zaczynajacym sie lub konczacym się okresie... a co ważniejsze Tymek bardzo mizernie daje o sobie znac od niedzieli, w porównaniu z sobotą mogłabym myśleć, ze non stop śpi... a wczesniej już sobie teorię wymyśliłam, że ta waga taka niska od tego, ze maluch cały czas w ruchu i zamiast odkładać tłuszczyk, to go spala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć, Kuleczki 🙂
Ja się witam z rana i zaraz uciekam. Mam dziś sporo do zrobienia, a pogoda nad morzem troszkę lżejsza, więc muszę to wykorzystać 🙂
Emi, wytrzymaj jeszcze troszkę. Wszystko się ułoży, jak Maleństwo pojawi się na świecie 🙂 No może poza tą bezsennością 😉 A teraz, póki możesz spróbuj położyć się w ciągu dnia i choć z godzinę odespać, bo zmęczona i zestresowana mama to także zmęczone i zestresowane dziecko.
Inirtam, trzymam kciuku, na pewno na IP okaże się, że Maluch zrobił się leniwy przez te ostatnie upały 🙂
Miłego i spokojnego dnia Brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane 🙂 u mnie noc ok, standardowo 1 raz wstanie na siku a tak to spalam do 8 🙂 jednak czytanie ksiazki do pozna przed snem mi pomaga 🙂
Tylko strasznie mnie krocze boli, w nocy budze sie przy kazdej zmianie pozycji i od rana ledwo chodze, nie moge sie wyprostowac 😮 czesto mnie krocze polalo, ale teraz mam takie odczucie jakby cos mialo mnie rozerwac od wewnątrz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Udanych dzisiejszych wizyt 😁

U nas w nocy była burza i trwała nieprzerwanie 4 godziny ! od 21 do 1. Okna nie mozna było otworzyc ale na szczescie usnelismy przy wlaczonym wiatraku.Dzis tez cieplo ale chyba juz nie tak upalnie jak wczoraj.
Cos Sandry długo nie bylo na forum.

Własnie spojrzalam na mój suwaczek a tam napisane- do narodzin zostało 11 dni....Jak ten czas leci, niedawno było napisane 25 dni. Powinno być do terminu a nie do narodzin, bo tego nie wiadomo kiedy się urodzi 🙂 Kurcze zapieprza ten czas,niedługo Nikola bedzie na swiecie.Do mnie to czasem nie dociera.Trochę zaczelam dopuszczac do siebie mysl, że i mnie moze czekac CC skoro aż tyle cesarek jest na sierpniówkach. Kurde chciałabym tego uniknąć ....
Czytałam na sierpniówkach, jedna mama kupiła na kolki Sabsimplex i jak ręką odjął,od razu spokój. W razie \"W\" zamówi się z neta i po sprawie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kuleczki 🙂
U nas też w nocy burza i deszcz konkretny, teraz powietrze trochę lepsze 🙂 Idę do koleżanek z pracy, bo jedna ma imieniny, przejdę się, póki nie zrobi się duchota 🙂
Jeśli chodzi o spanie to ja spałam całą noc, ale co z tego jak chyba ze 6 razy szłam do łazienki? :P Tyle wody przeze mnie przepłynęło, a i tak jestem od rana opuchnięta 😞 Chociaż na szczęście nie tak jak wczoraj... Każdemu coś dolega, a im bliżej porodu tym jest ciężej 🥴 Ale to znaczy, ze niedługo maluchy będą z nami 😁
Właśnie Sandra się dawno nie odzywała 🤪 Albo urodziła, albo się nad jakąś wodą pluska 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia1988 napisał(a):

Napiszę wyniki z USG, może któraś z was się zna i mi podpowie, czy jest bardzo źle, czy do zniesienia... Będę wdzięczna.
TC: 37 t 1 d
waga: 2340g
BPD: 9.07 cm
HC: 31.99 cm
AC: 29.14 cm
FL: 6.67 cm

PI: 1,19 (przepływ)


Ja się nie znam, mogę jedynie napisać Ci wymiary z USG z wczorajszej wizyty to był 38tydz+2dz
Waga 3604g
BPD 10,08 cm
HC 34,68 cm
AC 35,27 cm
FL 6,86 cm
Niestety na USG przepływów nie mam podanych. Dużej różnicy nie ma, tylko ten brzuszek mniejszy, ale jak urodzisz to mały dogoni rówieśników.Nic się nie martw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam z rana.
Wczoraj kupiłam nową wanienkę i majtki poporodowe i podpaski bella. muszę jeszcze spakować kosmetyczkę i mogę wybywać hahah 😁
mała burza w nocy oczyściła powietrze i można żyć.
powiem WAm że od jakiś 3-4 dni rozpiera mnie energia, upały tak bardzo nie dokuczają, i już nie jestem taka "zamulona"... to znak że już chyba poród blisko. w czwartek po wizycie na ktg w szpitalu wszystko się wyjaśni 🙂 NARESZCIE 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobitki ja nawet wyspana tylko cos mnie za prawym okiem w glowie lupie,mam nadzieje ze przejdzie bo tak nie mozna funkcjonowac!!!
Inirtam,Madzia na pewno z waszymi maluszkami bedzie wszystko dobrze i nadrobia szybciutka,zreszta nie kazde dziecko musi byc duze moja pierwsz corcia miala 2600 i byla zdrowiutka 🙂
I faktycznie Inirtam przejdz sie na IP sprawdzic,bedziesz spokojniejsza bo tydzien do wizyty to faktycznie jeszcze sporo.
A moze sie moj sen spelnil i Sandra urodzila 😁 moze niech ktoras co ma numer skrobnie do niej sms?
A ciekawe jak tam Doti czy u cioteczki czy na porodowce,ja bym zwariowala jak bym miala tak jak ona 😮
Emi a tobie to juz ta koncowka niezle daje popalic,przykro mi kochana ale jeszcze troszke i Bianeczka bedzie z wami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
ja wróciłam po zrobieniu badań - wyniki jutro, zobaczymy jak tam hemoglobinka 😉

udało mi się po drodze kupić cieplutki chlebek razowy i z rybką został przed chwilą kawałek pochłonięty 😉 mniam 🙂))

Inirtam dobrze, że idziesz na IP - może te ślady jak pod koniec okresu to kawałki czopa?? i dzieciątko się uspokaja przed porodem?? ale zawsze lepiej sprawdzić...

współczuje Wam kobietki tych bóli wszystkich... mnie wczoraj tak plecy łupały że masarka, ale zagoniłam męża do masowania i trochę przeszło...a stopy dalej szersze jak dłuższe...masakra-dobrze, że się w me japonki mieszczą 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki!
U mnie taka burza wczoraj w południe przeszła, że dopiero teraz włączyli nam prąd 😲 A mieszkam zaledwie kilka km pod Szczecinem a tam widzę prąd dziewczyny mają 🤨
Jadę zaraz do fryzjera, bo po porodzie może nie być czasu 😁 A, chciałam jeszcze się pożalić, że mieliśmy śliczną sosnę za domem, lecz wczorajsza wichura podzieliła ją na pół 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...