Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

Frytus150 napisał(a):
No to nawet do roku dzicko w tym sie nie bedzie bujac skoro nasze dzieci waza juz ponad 5 kg;d to za pare miesiecy juz 9beda wazyc 🙂


no tak ale roczne dziecko to juz chodzi siedzi itp i ono juz moze sie hustac w najzykleszej hustawce zawieszonej w progu 🙂 taka hustawka to skarb dla tych matek które maja maluszki lubiace marudzic 🙂 wczoraj nam nie mogła usnać plakała wiec hustawke myk do sypialni 5 bujniec a Vanessa spi jak niedzwiedz do 5 nad ranem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

O matko, matko: Tynka, a ja ostatnia z życzeniami: wszystkiego dobrego !!!

Ola, tak jak pisałam wcześniej, wolę męczyć się z ewentualnym zatwardzeniem Witolda niż z kolkami: a herbatki koperkowej też nie daję bo kiedyś właśnie Pani w aptece mnie uświadomiła, że od czasu do czasu owszem ale pojenie codzienne tylko może wzmóc kolki, więc ja dopajam herbatką rumiankową. I na szczęście, nawet po niewielkiej ilości tejże godzinę później ma kupę, więc spoko.
I jeżeli faktycznie karmisz piersią to nie ma sensu dopajać, ale ja kiedy karmię MM to wyczytałam, że żeby dziecko nie miało problemów z zatwardzeniem to ok godziny po karmieniu przepoić je czymś.

A co do MM...
wypróbowałam w ciągu miesiąca trzy rodzaje takiego mleka i moje obserwacje:
-po Bebilonie moooocno ulewa
-po Nanie rzyga jak kot
-po Bebiko ma zatwardzenia..

czy istnieje mleko idealne ( proszę nie sugerowac cyca bo już tam nic nie ma 😁 😁 !! ) ??

i nie zapeszać ale Witold dzisiaj taki kochany jest, że podejrzewam że coś mi szykuje na wieczór 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
linkaa napisał(a):
moja mał na szczescie nie ma problemow z brzuszkiem 🙂
i ja jej nic innego nie daje po za moim cycusiem 🙂


to tak jak ja Twoja tez tak czesto robi kupke?


bardzo czesto niemal ze kazdy pampers jest w kupie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyminka napisał(a):
Klaudia pisałaś ze Twój maluch ma potówki zaczeły mu schodzić co stosujesz? poradz mi prosze, lekarz kazał octenisept ale ja jakos nie jestem przekonana do tej metody...


Tyminka, że się wtrącę: ale u mnie świetnie podziałała zwykła mąka ziemniaczana: przecierałam miejsca z potówkami ( głównie kark bo grubą fałdę tam ma :-/ ) i co nieco na plecach. Zeszło po dwóch dniach: do tego lżej go ubierałam.

Notabene Wicio na spacerze był dzisiaj w samych bodziakach na krótki rękaw i skarpetkach i czapce i był przeszczęśliwy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linkaa napisał(a):
tyminka napisał(a):
linkaa napisał(a):
moja mał na szczescie nie ma problemow z brzuszkiem 🙂
i ja jej nic innego nie daje po za moim cycusiem 🙂


to tak jak ja Twoja tez tak czesto robi kupke?


bardzo czesto niemal ze kazdy pampers jest w kupie 🙂


uf 🙂 bo tu większość pisze o zatwardzeniach zwątpiłam czy z moja wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam! Dawno mnie nie bylo. Wszystko przez zdrowie. Nie dość, że szpital mnie wykończył to wróciła mi alergia po podaniu mi w szpitalu krwi. Na skutek tego dawali mi sterydy plus tabletki. Nie mogłam karmić. Piersi zaczęły mieć guzy, ból niesamowity i gorączka ok.40 stopni. Nic juz nie pomagało. Zadecydowali o zasuszeniu, ale cały tydzień miałam tą potworną gorączkę!!!!!!!Dziś ostatni dzień biorę Bromergon, nie karmię 😞 I nadal biorę leki od alergii. Dziś odebrałam wyniki moczu i krwi tak do dupy jeszcze nie miałam, nerka jest w okropnym stanie. I mam wysoki poziom płytek krwi zresztą jak Jaś. Pani doktor akurat jego płytkami nie kazała mi się martwić. Dostał żelazo, bo ma słabą morfologię. A tak too wszystko z nim w porządku 🙂 Tylko kupki czasem nie może zrobić przez to mleko modyfikowane. 😞 Daje mu herbatki i Plantex.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najpierw odeszły mi wody ze 3 wiadra chyba, a potem zero skurczy!!!!!!!!!!!!! Dawali mi oxy przez cały poród tj. 8,5 godziny!Mały okręcony był 3 razy pępowiną. Nacieli mnie na 4 cm a dalej sama pękłam 😞 łącznie z jelitem. Miałam operację zaraz po zszyciu, znowu mnie rozszywali 😞 do tego jeszcze hemoroidy 😠 Matko!!!!!! tydzień na kroplówkach! W dodatku położna to Hitler!!!! to tak bez drastycznych szczegółów, których nie chce pamiętać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i w dodatku przy partych które trwały od 5 do 8 zaniknęły mi skurcze. Lekarz Małego wypchnął mi z brzucha na siłę kladąc się na mnie. Na szczęście nie połamał mi żeber bo i z tym się liczył, Małemu już tętno zanikało. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boze! ale jak to rozcieli na 4cm? i potem znów rozcieli? kur...ze niemogli zrobic cc nie kapuje, a twoje dziecie duze wiec pewnie ból nieziemski przeszłas...co ty sie wycierpiałąś dziewczyno, wspólczuje Ci bardzo. matko kochana nie pomyslałąm ze jeszcze moga byc takie porody... mnie by pewnie tez to czekało... jezu jak sie ciesze ze miałam cc. tez mi wody odeszły a skurczy brak było cały dzien pod oxy lezałam...i nic miałąm tez balonik co szyjke rozpycha przez dobe i nic, az skonczyło sie cc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
noo rzeczywiscie Natka, dobrze, ze masz juz to za soba.. wspolczuje Ci strasznie ;/ biedna co musialas przejsc 😞
ja karmie piersia, ale moje dziecko to juz 2 miesiace ma 😁 i je co okolo 2-3 godziny, w nocy co 3-4.. ale zjada mi tak szybko cyca teraz, ze wcale nie mam juz twardych 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
noo rzeczywiscie Natka, dobrze, ze masz juz to za soba.. wspolczuje Ci strasznie ;/ biedna co musialas przejsc 😞
ja karmie piersia, ale moje dziecko to juz 2 miesiace ma 😁 i je co okolo 2-3 godziny, w nocy co 3-4.. ale zjada mi tak szybko cyca teraz, ze wcale nie mam juz twardych 😮

Pytam właśnie jak jedzą takie starsze dzieciaczki 😉
Dzięki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
boze! ale jak to rozcieli na 4cm? i potem znów rozcieli? kur...ze niemogli zrobic cc nie kapuje, a twoje dziecie duze wiec pewnie ból nieziemski przeszłas...co ty sie wycierpiałąś dziewczyno, wspólczuje Ci bardzo. matko kochana nie pomyslałąm ze jeszcze moga byc takie porody... mnie by pewnie tez to czekało... jezu jak sie ciesze ze miałam cc. tez mi wody odeszły a skurczy brak było cały dzien pod oxy lezałam...i nic miałąm tez balonik co szyjke rozpycha przez dobe i nic, az skonczyło sie cc

Rozcięli na 4 cm a później to ja już sama pękłam 😞
Widzisz powinnam mieć cc, ale co w końcu święta a i lekarz prowadzący nie dał mi skierowania... bez komentarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam,
jestem i ja
dopiero teraz, bo caly dzien zajelo mi nojscie do siebie po wczorajszej klotni. Nie wiem o co chodzi, skad wziely sie te wszystkie pretensje, zle emocje, oskarzenia i niezrozumienia, a cala niedziele wydawala sie calkiem mila, mimo ze mama wyjechala. Nie wiem o co chodzi, tak sei zastanawiam, mamy przeciez zdrowe, usmiechniete, piekne dziecko, i zamiast Bogu dziekowac i usmiechac sie od rana do wieczora, my tracimy czas na klotnie, serce mi peka z tego powodu.... ale nadrobilam kilka stron widze, ze nie my jedyni mamy takie problemu.... o co chodzi??? czy ktos mi wyjasni??

ps. nela sie usmiechnela jak jej przekazalam komplement.

pss. Natka wspolczuje baaardzo takiego porodu 😞 ale z tego co widze, Synus przepiekny 🙂 gratulacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Natka -serio ci współczuje i nie zazdroszczę 😞 Ale ważne że to już za tobą - teraz żebyś tylko szybko wróciła do zdrowia a wszystko będzie ok 🙂
Ola - no niestety czasami tak jest że ta kupa nie idzie. U mojej pomogło przepojenie zwykłą wodą przegotowaną "Mama i Ja" a wtedy kupki 3 dni nie robiła.
Kasia -najwyższa pora żeby maluchy ubierać lżej bo pamiętam jak kiedyś sama pisałaś o jakieś idiotce z warzywniaka co napakowała dziecko tak że aż się z niego lało 🙂 Im mniej dzidzia ma na sobie tym szczęśliwsza.

No i chcę się wam pochwalić ☺️ ☺️ Wiem że dla was to normalka ale dla mnie to MEGA SUKCES!! Ćwiczymy z małą od piątku i w końcu widać efekty. Oto one 🤪 🤪 🤪

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/82178488625426465152.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/09073896857286396406.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/01184933393215825913.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
Witajcie Kwietniówki 🙂

Mam do Was pytanko...a właściwie do mam karmiących piersią...
Jak często jedzą Wasze dzieciaczki na tym etapie?


kochana jeśli twoje dziecko się nie najada zasypia bądź źle łapie cycka to możesz i karmić co chwile 😠 jeśli jednak nauczy się chwytać to będzie jadło co jakieś 2-4 godz to taka chyba norma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...