Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam wszystkie przyszle mamusie i zycze milego dnia. wpadlam sie tylko przywitac bo jade do poloznej i do lekarza na ktg, usg, morfologia, mocz itd. i powiem im zeby mi cos dali bo tak mnie swedzi cos ze masakra niewiem co to jest ... grzybica albo jakies cholerstwo hmm ale z czego przeciez dbam o higiene. masakra.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie Brzucholki, ładna pogoda z oknem a mnie od rana ogarnąl leń 🥴
Ale muszę zrobić pranie i pewnie już dziś prasowanie pościli która wczoraj przyszła z łóżeczkiem.
U mnie dziś rocznica, 11 lat temu postanowiliśmy z Mężem pobyć razem i tak nam zleciało tyle już lat - ależ ten czas leci, no i ostatnia rocznica we dwoje 😁 następne już w trzyosobowym gronie

Aha ostatnio czytałam o tym celulicie, jest to tak zwany celulit wodny powstaje poprzez zatrzymanie wody w organiźmie, po porodzie podobno wygląd skóry wraca do normy.
A jeśli chodzi o karmienie w miejscu publicznym, ostatnio jak byłam u ginki była kobitka z małym szkrabem który dostał czkawki, ale poszła sobie na konie korytarza gdzie nie było ludzi i szkrab mógł spokojnie się napić. A maluch z gołymi pupami na plaży tak na dobrą sprawę rodzice którzy na to pozwalają mają chyba więcej szczęścia niż rozumu. Mojemu chrześniakowi który bawił się w piasku- w kąpielówkach- pod napletek dostało się kilka ziaren piasku nie wyobrażacie sobie co te dziecko przeżyło a siusiak potroił swoją objętość i tak dziecki męczyło się chyba dwa tyg na antybiotykach oczywiście. To co będzie jak mała dziewczynka usiądzie plackiem na piachu z gołą psitką, piasek no i nie wspominając o bakteriach których na takiej plaży jest multum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie z rana 🙂 mam coraz czestsze awarie z netem niestety 😞
co do nagich dzieci na plaży to ja oprocz tych ziarenek piasku obawiam sie o ludzi.teraz tylu pedofilów że nawet nie chce myslec że jakis zboczek przychodzi na plaże poogladac dzieci. wiec wole moje ubierac. (takie az drastyczne rzeczy mi sie wymyslaja)
MAłgorzatta piękny filmik wczoraj dałaś o tym karmieniu, aż sie wzruszyłam takie malutkie ruszające sie tak fajnie dzieciaczki.
Kasienkaks karmienie piersia jest najwygodniejsze zwłaszcza w nocy 🙂 kiedy bedziesz styrana zmęczona nie bedziesz musiała isc podgrzewac wode do mleka modyfikowanego, tylko hyc cyc i gotowe, nawet nie zdazysz szeroko otworzyc oczy 🙂 zawsze mozna sobie odcignac jak chcesz zostawic dziecko mamie lub mezowi pod opieka i gdzies czmychnac.a z modyfikowanym...jedyna zaleta to to ze mozna wzystko sobie jesc itp.bo czasowo wiecej zajmuje przygotowanie a wyprawa gdziekolwiek to zestaw: woda goraca w butelce w termosiku, do tego takie pojemniczki na mleko, a jak zabraknie ci na wypadzie jakims to juz kiepsko.trzeba latac za ta woda ciepłą. no i ile pieniazków zaoszczedzonych a dzidzius szczesliwy i zdrowszy. na pewno w nocy jest łatwiej piersia karmic 🙂 zobaczysz zreszta sama przez miesiac 🙂 moze nie bedzie tak źle 🙂 mnie tylko drazni odciaganie recznym laktatorem...szkoda ze te automatyczne takie drogie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikaanka pytałas co dalej po zwolnieniu lekarskim ciazowym. rozumiem ze pracodawca musi ci przedłuzac umowe do porodu bo masz to płatne zwolnienie.i nie chc ci przedłuzyc tylko z mety koniec.nie przejmuj sie macierzynski 20 tygodni ci sie nalezy 100% tak jak teraz dostajesz tyle samo kasy. bedzie płacił ci zus mimo ze nie bedziesz juz pracowac.idz do zusu sobie wez papierki do wypełnienia by szybko zgłosic po porodzie bo sie czasem czeka.nie wiem tylko jak jest z tym dodatkowym macierzynskim, bo jest w tym roku do grudnia 2 tygodnie dodatkowego potem coraz wiecej ale nie wiem czy tylko osoby jeszcze na umowie czy tez te bez pracy moga je otrzymac.dowiem sie przed porodem 🙂 a wychowawczego juz nie dostaniesz ale i tak mało je kto dostaje bo trzeba miec bardzo niskie dochody na osobe a wychowaczne to marne grosze jak na razie.za to po macierzynskim prawdopodobnie bedziesz mogla dostac kuroniówke.nie wiem czy ciaza sie wlicza do roku pracy jedynie. jesli przed ciaza pracowalas rok to na pewno dostaniesz (pierwsze 3 miesiace koło 700-800 zł potem 3 miesiace koło 400 zł chyba ze teraz wiecej), a jak rok masz ale ze zwolnieniem to musisz popytac w urzedzie lub na jakims prawniczym forum 🙂 ja byc moze wylatuje z pracy od razu po porodzie albo po skonczeniu umowy (sama jej nie bede chciala przedłużyc) wiec dlatego sprawdzałam troche co i jak 🙂
a i na macierzynskim z zusu jak nie pracujesz to tez chyba masz ubezpiecznie i nie wiem wlasnie czy mozna sie wtedy zarejestrowac do urzedu dla bezrobotnych raczej nie dopiero po macierzynskim aby dostac kuroniowke. ale te szczegoly choc juz to czytalam i pytałam to mi wypadły z głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i jescze co do pobierania moczu do badania..ja miałam taką sytuacje ze mimo podmycia sie i wziecia próbki moczu ze srodkowego strumienia miałam leukocytów i białka w moczu tak ze mi lekarz przepisał antybiotyk.dodatkowo wyczaił infekcje w pochwie wiec drugi dopochwowo. ja jednak złapałam sie za głowe stwierdziłam ze musze to sprawdzic i zrobiłam nie biorac antybiotyków drugie badanie moczu podmywajac sie 4 razy 😁 i wynik moczu wyszedł super.lekarz powiedział że wystarczyła niewielka mikroskopijna ilosc upławu ktora dostała sie podczas robienia siusiu do pojemnika i badanie tak zle wtedy wyszlo.bo przeciez byla jedna infekcja. tak wiec szorujcie sie tam przed 😁 ja dzieki powtórnemu badaniu zaoszcedziłam dziecku jednego antybiotyku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny.
dziś tylko raz w nocy wstawałam- oj jak dobrze... Może dlatego, że wczoraj oczyściłam atmosferę w domu wyrzucając swoje bolączki mężowi 🙂

BarbaraK- nie wiem, czy o tego chodzi, ale wiem, że kilka z nas zamówiło rzeczy od gościa o nicku r_p77.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 napisał(a):
Witajcie Brzucholki, ładna pogoda z oknem a mnie od rana ogarnąl leń 🥴
Ale muszę zrobić pranie i pewnie już dziś prasowanie pościli która wczoraj przyszła z łóżeczkiem.
U mnie dziś rocznica, 11 lat temu postanowiliśmy z Mężem pobyć razem i tak nam zleciało tyle już lat - ależ ten czas leci, no i ostatnia rocznica we dwoje 😁 następne już w trzyosobowym gronie

Aha ostatnio czytałam o tym celulicie, jest to tak zwany celulit wodny powstaje poprzez zatrzymanie wody w organiźmie, po porodzie podobno wygląd skóry wraca do normy.
A jeśli chodzi o karmienie w miejscu publicznym, ostatnio jak byłam u ginki była kobitka z małym szkrabem który dostał czkawki, ale poszła sobie na konie korytarza gdzie nie było ludzi i szkrab mógł spokojnie się napić. A maluch z gołymi pupami na plaży tak na dobrą sprawę rodzice którzy na to pozwalają mają chyba więcej szczęścia niż rozumu. Mojemu chrześniakowi który bawił się w piasku- w kąpielówkach- pod napletek dostało się kilka ziaren piasku nie wyobrażacie sobie co te dziecko przeżyło a siusiak potroił swoją objętość i tak dziecki męczyło się chyba dwa tyg na antybiotykach oczywiście. To co będzie jak mała dziewczynka usiądzie plackiem na piachu z gołą psitką, piasek no i nie wspominając o bakteriach których na takiej plaży jest multum.


Dorota - co do gołych szkrabów na plaży to zgadzam się z Tobą w 100 %, że to nie odpowiedzialne. Aż strach pomyśleć co tam może być w tym piasku, fuuuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli chodzi o łóżeczko i pościel spokojnie mogę polecić sprzedającego mamo-tato_com_pl. Wczoraj otrzymałam przesyłkę z łóżeczkiem, kompletem pościeli do łóżeczka, kompletem pościeli do wózka, zapasową pościelą, prześcieradłami, przewijakiem, kocykiem i to wszystko za jedną opłatą kuriera 🙂 Wykonanie solidne a i wzory i kolory ładne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku, dziewczyny, czy Wam też jest dzisiaj tak duszno? Dosłownie nie mam czym oddychac, cała się pocę jak świnka i już nie wiem, co otworzyć, żeby przeciągu trochę było :/ aż mi słabo z tego wszystkiego i w głowie mi się kręci jak po niezłym przepiciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Ja lecę zaraz do pracy zanieść zwolnienie, oczywiście nie mam się w co ubrać a szafa pełna 🙂 nie chce mi się jak nie wiem co, zresztą zaraz mnie wszyscy tam zmacają po brzuchu, no i te tysiące pytań, jak się Pani czuje Pani Małgosiu? W piątek jadę na 2 tygodnie do Wawy posiedzieć i pomarudzić rodzicom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja również miałam smyknąć do pracy ze zwolnieniem ale przejdę się na pocztę i wyślę poleconym. Nie chce mi się odpowiadać na te pytania, mówić jak to mi jest itd.
Małgorzatta to zapytam tak trochę nieadekwatnie do sytuacji naszej: hm może jakieś piwko jak będziesz w Wawie hehehe? 😁
Ja miałam jechać już w ten piątek do moich na stałe ale bronię się rękami i nogami. Tu mi tak dobrze, sama sobie rządzę, winda itd. Z resztą szyjka się nie skraca, do porodu jeszcze hoho, więc zostaję tu ku niepocieszeniu moich rodziców i siostry.
Idę odebrać też wynik na jakieś tam allo przeciwciała. czeka mnie spacer jakieś 6km. Pogoda piękna, niby można autobusem ale żygać mi się chce teraz jak do nich wsiadam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂Weszłam się przywitac 🙂Byłam dziś mocz za nieśc i morfologię zrobic jutro odbieram wyniki ciekawe jak wyjdą zawsze dobre miałam tylko ostatnio martwi mnie ta moja opuchlizna nóżek bo od rana są spuchnięte 😞 Chociaż myślę że to może pogoda ma wpływ na opuchliznę bo jak jest chłodniej to mi nie puchną bynajmniej nie zauważyłam 🙂

Co do karmienia piersią na ulicy ja także uważam że to jest nie smaczne jakaś prywatnośc powinna byc a nie afiszowac się z cyckami 😉Wczoraj jak byłam na spacerku u mnie na rynku to w kolejce po lody stała babka z 2 dzieci w tym 1 miało chyba 3-4 miesiące a drugie 3lata i tu wywaliła cyca i karmiła a takiego flaczka miała że jedna kobieta jej uwagę zwróciła by poszła na ławkę i dała jej kasę na tego loda że kupi jej drugiemu dziecku.
Nie wiem może ja staroświecka jestem ale ja bym się wstydziła tak w miejscu publicznym cyca wystawic 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez witam 🙂
duszszszno dzis....
krociutko napisze-karmienie piersia-TAK!w miejscach publicznych-NIE!jest to po prostu "niesmaczne"a i dzidzia potrzebuje spokoju przy jedzeniu
wyjazdy z malymi dziecmi-tak,pod warunkiem,ze maluchy nie beda nikomu przeszkadzac...a niestety zaslepieni rodzice i ich pociechy potrafia zepsuc caly pobyt innym(od lotu samolotem zaczynajac)
ganianie z gola pupa po plazy,czy przy basenie-zdecydowanie nie!ze wzgledow czysto higienicznych.
pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę dziś troszkę cisza tylko 5 stron do nadrobienia miałam hihi aż się ucieszyłam 😁
Widzę że brakuje dziś Niki i Nequitii ale z tego co pamiętam to NIka ma dziś wizytę u lekarza?
Laski odezwijcie się bo się już nie pokoję 🙂 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No cisza na forum 🙂 Tak pieknie dziś znowu...siostra opala się na ogrodzie a ja wyglądam jak córka młynarza hehe Wyjdę chociaz z książką jakąś na balkon posiedziec na świeżym powietrzu.Niech się mały podotlenia troszkę 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wlasnie wrocilam od lekarza, z dzidzia wszystko ok, badania tez dobre, tylko te swedzenie to jednak grzybek dostalam go po tych antybiotykach na chlamydie.... 😞 jak nie jedno to drugie juz powoli mam dosc,ale dzidzia jest zdrowa to najwazniejsze ja tez sie wylecze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.... ja nadrabiałam kilka stron i staram się zahamować krwotok z nosa... 😞 z rana pojechałam z moim Rafałem na miasto dopiero co weszłam, wzięłam prysznic i ubrałam się w sukieneczkę bo upał jak cholera.... brzuch mi opadł jak nie wiem co i Kruszynka coś knuje.... pępek mi wypchało nagle.... i w ogóle jakieś skurcze mnie łapią.... i stwierdziłam, że brakuje mi tylko tego żeby mi wody odeszły... wczoraj byłam ostatni raz w szkole rodzenia i położna od razu do mnie, że pewno na porodówce się spotkamy za maksymalnie 2 tygodnie... a żeby jeszcze było śmieszniej to się okazało przy wręczaniu dyplomu, że babeczka zamiast Rafał to wydrukowała Michał... więc mam dyplom dla Magdaleny i Michała a nie Rafała.... oczywiście śmiech jak nic... a żeby jeszcze zabawniej było to brat Rafała ma Michał na imię 😜 miałam wycieczkę po porodówce i oddziale poporodowym i po kolei wszystko wytłumaczone co, jak i po co... fajna sprawa 😉 teraz to ja już mogę sobie spokojnie rodzić.... no i śniło mi się pierwszy raz, cały poród... od lekkich skurczy... do porodu i nawet widziałam jak łożysko rodzę.... dokładnie po kolei, więc znając mnie nie zostało mi wiele czasu 😁 bo ja mam zawsze takie bardzo dokładne prorocze sny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...