Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tusia to miłego wypoczynki i ładnej pogody życzę 🙂

Emaleth napisał(a):
No niestety drogi interes,tylko w uk jest taki program i jest to za darmo tylko że nie przechowują tej krwi dal ciebie a pomagają innym dzieciaczkom i niby w razie czego jak by twoje dziecko było chore to ma się pierwszeństwo.A z tego co czytałam to to jest bezbolesne i nie ma żadnego wpływu na poród a można życie uratować.

mi położna mówiła, że u nas też coś takiego można zrobić, tylko oczywiście trzeba to zgłosić przed porodem - jest to bezpłatne, no ale właśnie ta "nasza" krew może być wykorzystana przez każdego. ja jeszcze do końca rozpoznam sprawę i na pewno się zdecyduję, bo skoro można chociażby komuś pomóc bez żadnego wysiłku to czemu by nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tusia udanego wypoczynku ! 🙂

właśnie skończyłam robić z mamuśką konfitury ze śliwek, rwane prosto z drzewa 🤪
kilka zakosiłam i teraz pochłaniam... mega słodkie i dobree... 🙂 nie ma to jak owoce z własnego sadu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze 99 stron i pyknie 3000 🤪 Przyjechało łóżeczko, no normalnie, elegancja-francja 😁 http://allegro.pl/lozeczko-120-60-bukowe-producent-nr-4-i2492402582.html Kolor drewna śliczny, i M zdecydował, że bukowe, bo niby trwalsze od sosny..... Oby 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Ja jez jakos przeoczylam chyba ten wpis...;/ Ale trzymam kciukasy zeby wszystko bylo dobrze i na pewno tak bedzie!!!

Wlasnie wrocilysmy nogi w dupsko wchodza mi 🙂 Ale powiedzialam, ze skoro Nadia takie odleglosci potrafila pokonywac nad mrozem to nie ma w domu wozka i koniec 🙂) i chodzi pieknie i nie wymysla.. ale mi troche gorzej, bo siatek nie ma gdzie powiesic 🙂)

Wcisnelam w siebie peczek rzodkiewek i juz mam dosc 😉) hehe 🙂


Dziękujemy 🙂.Też w to wierzymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Dziś wstałam po 12.00 heh, ostatnio cudownie mi się śpi 🙂 pewnie też przez pogodę,bo chłodno.
Wczoraj przypomniało mi się cholera,że przecież miałam do spowiedzi jechać bo w niedziele te chrzciny !!!! dziś po 18.00 ruszam dupsko do kościoła na spowiedź przed mszą.
Dzisiaj wzięłam odkurzacz i stwierdziłam że muszę podłogi odkurzyć bo już mnie szlak trafiał. Nie będę się rozpisywać ile m2 ma nasze mieszkanie,plus schody....zjebałam się jak pies.Ale przynajmniej psychicznie mi ulżyło,że czysto jest.
Jak mi się nie chce w niedziele na te chrzciny...100km w jedną stronę...krzyż mi pęknie chyba w aucie. Wyjazd o 8.30 🤪
Dziś trzeba ruszyć na zakupy po spowiedzi,ale jadę z m, bo ostatnio nie mam wogóle ani siły ani już chęci dźwigać siaty z zakupami. Jutro mamy odwiedziny teściów i babci. Także będzie wesoło.hehe. Pozdrawiam brzuchatki i życzę udanej reszty piątku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusiak napisał(a):
marylu:Jasne że może........i właśnie mam nadzieję że tak będzie w przypadku Antosia......Jestem dobrej myśli....... tylko trzeba pilnowac i nadzorowac.Teraz trzeba myślec pozytywnie. Jedziemy do kliniki.Jestem ciekawa co tam powiedzą.....Dobrze że wykryto to na tym etapie.Można wiele zrobic dzięki temu.........Będzie dobrze.Wierzę w to mocno.


Mamusiak, ja dołączam się do trzymania kciuków za Ciebie i Antosia 🙂 Mentalnie jestem z Wami i wierzę, że wszystko będzie dobrze 🙂 Antoś na pewno da radę, w końcu to facet, więc na pewno ma waleczny charakter i nie da się żadnym przeciwnościom losu 😁 Buziołki dla Was obojga 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam dylemat... 🙂

Sandra, może Ty się w tym orientujesz, bo jakiś czas temu chyba Ty pisałaś o Sab Simplex jako dobrym preparacie na kolki.

Zaczęłam się rozglądać, żeby coś już zakupić, ale… z SS mam dwa problemy – po pierwsze jest niedostępny w Polsce. A nie mam nikogo, kto mógłby mi z Niemiec przywieźć lub przysłać.
Po drugie, można to zakupić przez jakieś strony www, ale jest koszmarnie drogi – 45 zł bez kosztów wysyłki. 😮
Zaczęłam więc szukać jakiegoś polskiego odpowiednika i o tym samym składzie (simeticon) i znalazłam:

Bobotic 66,66 mg simeticonu (trochę mniej mg tego składnika niż w SS), ale może być podawany od 28 dnia życia, cena niecałe 15 zł za tę samą ilość co SS

Infacol – 40 mg simeticonu (nie można podawać poniżej 1 miesiąca)

Colinox – nie znalazłam danych od kiedy można podawać, a ma 30% emulsji simeticonu.

Ale znalazłam też preparat o innym składzie – Delicol, który można podawać od 1 dnia życia. Cena trochę ponad 30 zł za 30 ml

I teraz nie wiem co kupić. Czy kupić ten Delicol i Bobotic. Czy tylko Bobotic i liczyć na to, że do 28 dnia dziecko kolki nie będzie miało, czy może wybulić kasę na SabSimplex i ewentualnie Delicol? 🥴

Może któraś z Was ma też już jakieś opinie na ten temat? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dziś właśnie robiłam zamówienie w aptece internetowej, z tym programem rabatowym "dla mamy i maleństwa" i zamówiłam infacol... kurcze nie wiedziałam, że on jest od 1 m-ca życia,
wszystko ładnie opisane w katalogu a o tym zapomnieli wspomnieć..ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pati1984 napisał(a):
ja dziś właśnie robiłam zamówienie w aptece internetowej, z tym programem rabatowym \"dla mamy i maleństwa\" i zamówiłam infacol... kurcze nie wiedziałam, że on jest od 1 m-ca życia,
wszystko ładnie opisane w katalogu a o tym zapomnieli wspomnieć..ehh


Pati, sprawdzając każdy z preparatów szukałam w necie także ulotki z przeciwskazaniami. Tu masz opis do Infacolu - link

A tu jest opis Delicolu - link2 i tu link3. Ten preparat stosuje się do 3-4 miesiąca potem powinno się go odstawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja się objadłam obiadkiem o 14 ,że aż do tej pory jestem jak balonik pełna. 😆
Właśnie przyszedł do mnie podgrzewacz do butelek i opakowanie termiczne i już mam wszystko dla swojego bobaska 🙂
Teraz tylko poprać ciuszki i będzie ok.
Jeszcze muszę dla siebie wszystko zakupić ,spakować torbę do szpitala i czekać na to co nieuniknione 🙂
Bo widzę ,że sierpniowki pękają czyli nigdy nic nie wiadomo 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira co do sab simplex i odpowiedników, to skład niby ten sam ale sab simplex lepiej działa. Doświadczenie siostry, kuzynek i koleżanek.
Jednak jak bym nie miała okazji kupić za granicą to nie zamawialabym tego z jakiś polskich stron internetowych. Nigdy nie znasz pochodzenia.
Aha i on dostępny jest nie tylko w niemczech ale też w innych krajach, np włochy. Może jeszcze uda ci sie przez jakąś rodzinę/znajomych ściągnąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja zakupy dopiero robie w nastepna sobote badz dopiero w poniedzialek 30 lipca 😮 calkiem fajnie ale co zrobic dobrze ze wy juz macie gotowe wyprawki 😁
ja dzisiaj zjadlam zestaw z longerami w kfc 😁 na obiadek ziemniaczki i golabka na kolacje tez zjem golabka 😁 a pozniej planujemy z mlodym pizze 🤪 tak do harrego pottera 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Emi ją tez jeszcze więcej muszę kupić niż mam. Ale mam nadzieję sie uporać z lista do końca lipca 🙂

ja tez max do 1 sierpnia bo to juz przegiecie jeszcze czeka mnie malowanie pokoju i sprzatanie tego syfu po skrecenia lozeczka itp wiec nudzila sie nie bede 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka24 napisał(a):
Witam.
Dziś wstałam po 12.00 heh, ostatnio cudownie mi się śpi 🙂 pewnie też przez pogodę,bo chłodno.
Wczoraj przypomniało mi się cholera,że przecież miałam do spowiedzi jechać bo w niedziele te chrzciny !!!! dziś po 18.00 ruszam dupsko do kościoła na spowiedź przed mszą.
Dzisiaj wzięłam odkurzacz i stwierdziłam że muszę podłogi odkurzyć bo już mnie szlak trafiał. Nie będę się rozpisywać ile m2 ma nasze mieszkanie,plus schody....zjebałam się jak pies.Ale przynajmniej psychicznie mi ulżyło,że czysto jest.
Jak mi się nie chce w niedziele na te chrzciny...100km w jedną stronę...krzyż mi pęknie chyba w aucie. Wyjazd o 8.30 🤪
Dziś trzeba ruszyć na zakupy po spowiedzi,ale jadę z m, bo ostatnio nie mam wogóle ani siły ani już chęci dźwigać siaty z zakupami. Jutro mamy odwiedziny teściów i babci. Także będzie wesoło.hehe. Pozdrawiam brzuchatki i życzę udanej reszty piątku 🙂


Zapowiada się Wam ciekawy wekend.Najpierw teście w odwiedzinach a póżniej chrzciny 🙂.Będą atrakcje 🙂.
Po sprzątaniu należy Ci się zasłużony wypoczynek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira napisał(a):
mamusiak napisał(a):
marylu:Jasne że może........i właśnie mam nadzieję że tak będzie w przypadku Antosia......Jestem dobrej myśli....... tylko trzeba pilnowac i nadzorowac.Teraz trzeba myślec pozytywnie. Jedziemy do kliniki.Jestem ciekawa co tam powiedzą.....Dobrze że wykryto to na tym etapie.Można wiele zrobic dzięki temu.........Będzie dobrze.Wierzę w to mocno.


Mamusiak, ja dołączam się do trzymania kciuków za Ciebie i Antosia 🙂 Mentalnie jestem z Wami i wierzę, że wszystko będzie dobrze 🙂 Antoś na pewno da radę, w końcu to facet, więc na pewno ma waleczny charakter i nie da się żadnym przeciwnościom losu 😁 Buziołki dla Was obojga 😘 😘


Dziękujemy za słowa wsparcia i za trzymanie kciuków.Musi byc dobrze i tego się trzymamy.Damy radę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ależ się najadłam.Przyniosłam z ogródka świeżą pietruszkę i zerwałam borówki.Zjadłam sporą porcję!.Dzisiejsza porcja żelaza zaspokojona 🙂.
Widzę że się zaopatrujecie w preparaty na kolki.Ja na razie nie kupuję tego typu preparatów-wierząc że mój synuś nie będzie miał tego typu problemów 😜
Jesli chodzi o wyprawkę to mam w 98 %.Brakuje mi tylko huśtawki.Czekamy jeszcze na dostawę wózka.Reszta już poprana,posegregowana,(prócz pościeli).
Musze jeszcze wyparzyc butelki,smoczki,sterylizator ale to zrobie na 2 tygodnie przed terminem porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja sis zamawiala u kuzynów w niemczech na ostatnia chwilę. Bo mały strasznie cierpiał. I jako ze szybko chciała dostać kropelki to wrzucili je do przesyłki samolotowej. Oczywiście zatrzymali na granicy bo to płyn. Więc takie małe ostrzeżenie jakby ktoś na szybko zamawial, to jednak zwykła przesyłkę lądową trzeba wybrać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Deira co do sab simplex i odpowiedników, to skład niby ten sam ale sab simplex lepiej działa. Doświadczenie siostry, kuzynek i koleżanek.
Jednak jak bym nie miała okazji kupić za granicą to nie zamawialabym tego z jakiś polskich stron internetowych. Nigdy nie znasz pochodzenia.
Aha i on dostępny jest nie tylko w niemczech ale też w innych krajach, np włochy. Może jeszcze uda ci sie przez jakąś rodzinę/znajomych ściągnąć?


Będę szukała więc kogoś, kto mi z Niemiec sprowadzi, bo tam jest najbliżej z Pomorza i może ktoś ze znajomych będzie jechał w tamtym kierunku. Rodziny w Niemczech nie mam, więc ta opcja odpada. Zastanawia mnie tylko, czy podobnie jak inne polskie odpowiedniki SabSimplex może być podawany dopiero od mniej więcej 1 mż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha, i właśnie wróciliśmy ze Ślubnym z Jyska. Spodobała mu się komoda do pokoju Małej, którą wcześniej wypatrzyłam i właśnie ją przywieźliśmy. W dodatku przeceniona z 399 zł na 225 zł, więc całkiem okazyjna cena. Przed chwilą z teściem umówił się na jutro. Będą ją skręcać 😁 Już się nie mogę doczekać, by wszystkie ubranka mojej Gwiazdeczki tam poukładać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem tak, ogolnie dzieciaki maja ZAZWYCZAJ kolki tak od 3-4 tygodnia zycia to raz. Dwa pediatrzy zapisuja te preparaty, ale np. w mniejszej dawce. Jesi podacie 22 dnia zycia nic sie nie stanie. Po prostu nikt nie robi badan na takich maluszkach...
Tak jak wiekszosc syropow jest od 3rz,bo badania na mauchach sa najdroze, a dwa nikt sie zazwyczaj na nie nie godzi...

Jakims dziwnym fenomenem jest to, zr mimo , ze SS ma tyle samo simeticonu, co inne on dziala, a te nasze polskie odpowiedniki nie.. wiec nie wiem dlaczzego..;/
Dziewczyny z czerwocwek polecaly tez bobotic, jak je tak podczytuje...

infacol dla mnie do d... , ale wiadomo ze na kazdego dziala co innego. Ja do preparatow na kolki dawalam Dicoflor 30.

Wrocilismy z zakupow kupiismy farby, a moj maz juz dzis chcial zaczac malowac... normalnie mnei zszokowal myslalam, ze sie bede prosic :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...