Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Heyka 🙂

Ja juz po badaniach... wzystko z dojazdem zajelo mi az 14 minut 🙂 Nadia ie nie zdazyla obudzic spioch, a jeszcze rozwazam, zeby do poloznych sie zarejstrowac, ale musze na królewne poczekac, a tam nie moge byc pozniej niz 9 30 😉

Sie tylko zastanawiam czy mi zrealizuja to skierowanie, co prawda nie ma na nim daty, ale jest z lutego ;//, bo znalazlam jakies stare, co chodzilam do tej ginki przy robocie 😉

Pani sie nadziwic nie mogla, ze mam taki brzuch maly. Juz mnie niech nie wkurza,bo maly nie jest, a normalny.. 🙂 Tylko cycochy wielkie 🙂)

Tez jestem neisamowicie ciekawa wynikow...

Ehhh.... paskudna sprawa z tymi lydkami, mnie w tej ciazy spotkalo to jedynie dwa razy i jakos sobie przeszlo samo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 ja tam ze wstawaniem na siusiu nie mam zbytnio problemu. ewentualnie jak mąż wstaje do pracy to ja sie przebudzam i wtedy idę...więc max. 1 ...i bardzo sie z tego ciesze bo mama wstawała pod koniec co 40 min...
Wczoraj sie wkurzyłam bo mój A. oblał prawko . 🤢 ale odpokutował bo zabrał mnie na wieeeelki deser lodowy 😁
Jak on się męczył to ja wskoczylam do lumpka i znalazłam coś ala przybornik tylko ze w kolorze pomarańczowym a moja pościel różowo-zielona... ale myślalam żeby kupić pomaranczowy przewijak i bedzie pasowalo chociaz do tego...
I łóżeczko już złożone 🙂 ale na pościel sobie jeszcze troche poczeka.
A tymczasem uciekam na miasto bo umówiłam sie z mama .. trzeba trochę spraw pozałatwiać. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki 🙂
My już na nogach... W tym artykule o objawach rozpoczynającego się porodu było, że pojawiają się kropki krwi i że to rozwarcie... no to świetnie, miałam coś takiego jak byłam w domu u mamy - upały straszne, ja musiałam latać załatwiać, do tego nerwy i 2 razy miałam takie lekkie plamienie. Minęło, więc nie szłam do gina, ciekawe co mi dziś powie na wizycie :/
Ych... Najbardziej się boję, ze M mnie zabije jak się okaże, ze coś dziecku poszkodziłam pomagając mojej rodzinie. Bo on mojej mamy i brata nie znosi 😞
Mam nadzieję, ze będzie ok i że Wojtek jest silnym bobasem 🙂

Strasznie głupawe sny mam ostatnio. Jak się budzę to nie wierzę, że mogą się takie głupoty śnić, ale na szczęście zaraz potem zapominam co mi się śniło 😁 A w nocy wstawałam 3 razy. I skurcze nóg też mam 😞 magnez w tabletkach mi nie pomaga, najlepiej mi pomaga czekolada z orzechami 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mixi zjedz cos slodiego i pokolysaj brzuchem 😁 mala sobie smacznie spi pewnie 😁 mi tak polozne kazaly zjesc cos i kolysaly mi brzuchem jak mala zasypiala podczas ktg 😁
efek z Wojtusiem na pewno wszystko ok ale trzeba pamietac ze tym bardziej plamienia nie mozna lekcewazyc ja juz na wszystko zwracam uwage nawet na delikatny bol bo pozniej wlasnie dzieje sie tak ze nie chcemy siac paniki a powinnysmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂
jwczoraj byłam na wizycie i później już tu nie zaglądałam.umówiona jestem za 2 tyg na ktg i badanie do szpitala. wtedy też ustalimy termin porodu 😁 czyli będzie cięcie. ulżyło mi 😉 przez te 2 tygodnie musze wszystko ogarnąć: wózek wyprać, kojec, przygotować torbę, kupić koszule. czyli zakupy 😁

dziś taka obolała wstałam, na szczęscie Młoda była na nocowaniu z ciociami moimi siostrami 🙂 dziś zaliczę jakiś lumpeks chyba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia tylko, że to plamienie to była dosłownie mała plamka - jakby działo się coś więcej to bym reagowała. Gdybym z czymś takim pojechała wtedy do szpitala i to jeszcze w innym mieście niż mam lekarza itp to by mnie za świra wzięli. Leżałam już w szpitalu z plamieniem, wtedy to wyglądało duużo gorzej, wolę tego nie pamiętać :/

Poprosiłam kilka dziewczyn o dodanie do znajomych, bo nie mogę Waszych zdjęć oglądać, a chciałam zobaczyć jak macie urządzone kąciki dla maluchów. Szukam natchnienia. My chyba w tą sobotę zrobimy generalne porządki i może niedługo łóżeczko skręcimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Tej nocy spałam może godzinę... Do łazienki goniłam co godzinę przez co mam brzuch tak napięty i obolały że szok. I do tego wypiłam prawie 2l wody... 😮
O 5 zwlokłam się z łóżka, bo trzeba było zebrać się do ośrodka zarejestrować ciotkę do chirurga.... Wróciliśmy godzinkę temu, Mały odsypia wczesną pobudkę a ja leżę i odpoczywam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mixi jeśli o mnie chodzi to mam się świetnie 😜
Za jakąś godzinę skończy prać się ostatnie pranie maluszkowych rzeczy, powieszę i będę robiła obiad. A później na polko z synusiem...może jakieś malinki nazbieramy albo gruszki. Zobaczymy co tam dojrzało w ogródku. Koniec oszczędzania się i leżenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Ja dzisiaj spalam dobrze, z wyjątkiem wstawania na 3 sikania...
Tak sobie czytam, co wam dolega i szczerze współczuję, a to skurcze, a to napinanie brzucha...całe szczęście mnie to nie dopada. Czasem tylko coś strzyknie 😉
Dzisiaj wzięłam się za pranie rzeczy dla Kubusia, jutro poprasuję i będzie z głowy.
Wpadnę dzisiaj do apteki dokupić kilka potrzebnych rzeczy, czyli gaziki,ocentisept itp.
Wszystko będzie gotowe, więc mogę rodzić na spokojnie 🙂 Już nie mogę się doczekać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzusie 🙂
Ja nawet wyspana i pogoda fajna wiec bedziemy w ogrodku sie dzis byczyc 😉
Wczoraj byl moj ostatni dzien w pracy i taka niespodzianke mi zrobili,wielki bukiet kwiatow i cala paka z roznymi rzeczami dla malej od pampersow po gabke i nawet dla mnie cos slodkiego 😁 az sie normalnie wzruszylam ☺️
No to teraz juz nic tylko czekam na mala 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Ja ostatni dzień antybiotyk brałam, więc więcej pobudek w nocy mnie nie czeka 🤪
Pogoda zapowiada się rewelacyjna, więc jak najszybciej muszę ogarnąć domek i iść do parku.
Jedyny problem to to że kurierzy mieli dziś przyjeżdżać a u mnie nie dzwonią żeby się umówić na godzinę. Więc jak wrócę po południu pewnie zastane karteczki, że byli i mnie nie zastali 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Ja ostatni dzień antybiotyk brałam, więc więcej pobudek w nocy mnie nie czeka 🤪
Pogoda zapowiada się rewelacyjna, więc jak najszybciej muszę ogarnąć domek i iść do parku.
Jedyny problem to to że kurierzy mieli dziś przyjeżdżać a u mnie nie dzwonią żeby się umówić na godzinę. Więc jak wrócę po południu pewnie zastane karteczki, że byli i mnie nie zastali 😠


do mnie kurierzy dzwonili jak już dojeżdżali-czy jestem w domu... ale że ja ostatnio tylko leżę to akurat udało im się mnie zastać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się.
Mata właśnie przyszła 🙂 jest super, polecam. Ma żywe extra kolory. Na aukcji napisał że jeśli zrobi się zakupy za powyżej 149zł to doda śliniczek gratis. Tak jak myślałam,nic z tego. Nie chodzi mi o te 4zł za śliniak, ale skoro pisze, to powinien dotrzymać słowa. W wątku o wyprawce dodam zdjęcie maty.
Teraz czekam za regałami i dziś sobie wszystko powkładam 🙂
Mojego M zaraz wysyłam do Tesco po zakupy bo rano rzuciłam tekst że pojedziemy a mi się jakoś nie chce teraz a on już chodzi i marudzi ,że się nastawił na jechanie. Jakoś mi ciężko dziś, więc pojedzie sam 🙂
Jak jutro wózek nie przyjdzie to się wkurzę.Wczoraj minęło 10dni roboczych, w których mieli zmieścić się, ale oczywiście są problemy bo urlopy są.
Moja mała co wieczór około 21.30 zaczyna takie harce że tego opisac się nie da. z M mamy takie śmiechy z tego że szok.Fakt,że czasami boli,bo ryje gdzieś mi po kroczu i kłuje jak cholera, ale cieszę się nawet z tego bo niedługo już nie poczuję jej w sobie a drugi raz, to nie wiem kiedy ale nie wcześnie 🙂

Aha a teraz najlepsze....Mój M zaczyna mieć sny o porodzie !!! hahaha Zdecydował się że będzie przy mnie a teraz już przeżywa jak to będzie,że on nie będzie mógł patrzeć jak cierpię.Ale miałam z niego ubaw. A co,niech się stresuje,myśli że w przyjemności zrobił to reszta wyjdzie łatwo? nie nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Ja od 5 na nogach. Na 7 jechałam na pobranie krwi i oddanie moczu. W sumie szybko to załatwiłam, więc po drodze zajechałam do sklepu po śniadanko i jeszcze M w domu zastałam, więc miał dziś na śniadanko jeszcze ciepłą drożdżóweczkę z budyniem 😉
Potem zabrałam się za prasowanie. Muszę jeszcze zadzwonić do serwisu, bo jadąc rano zauważyłam, że w samochodzie poluzowała mi się z przodu taka maskująca guma od podwozia. Jakby mi to spadło i gdzieś się wciągnęło w koła to byłoby niewesoło 🤢
Brzuch mnie dziś jakby mniej boli, wiec podejrzewam, że to jednak jakieś naciągnięcie było.

A, i zdążyłam naprawić ścianę 😁 Mój M 6 miesięcy temu zrobił w ścianie dziurę odkurzaczem. Niedużą, ale dośc widoczną. Od tego czasu prosiłam, by to naprawił. Dziś doszłam do wniosku, że proszę go o to o co najmniej 5 miesięcy za długo. Zeszłam do piwnicy, wzięłam cekol, farbę, rozrobiłam ten cekol, zakleiłam dziurę, jak wyschło zeszlifowałam i pomalowałam. Kurna, czy wszystko musi być na mojej głowie!. 😠 😠 Czasem mam wrażenie, że tym facetom to nie przeszkadzałoby nawet gdyby dom się zawalił 😠 Zastanawiałby się tylko pewnie, gdzie teraz są drzwi i którędy ma wejść do domu... 😠

Dziś na 16 jadę do knajpki spotkac się z ze starą kumpelą. Mam nadzieję, że trochę odreaguję 🙂
Sandra - priv 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alexia mnie wcale taka kąpiel noworodka nie dziwi 🙂 Fakt, ja sama bym tak dziecka nie myła ale głównie dlatego że nie czuję takiej pewności żeby malucha tak trzymać. A położne jak myją kilkanaście (kilkadziesiąt) dzieci w ciągu dnia to muszą to robić szybko i sprawnie bo by im cały dzień zszedł na kąpiele 🙂 Dziecko wcale nie wyglądało na nieszczęśliwe... A obok jest filmik jak kąpią maluszka w zlewie jak w wanience i dziecko wrzeszczy w niebogłosy 😁
Mnie koleżanka która rodziła w czerwcu mówiła że w szpitalu dziecko wykąpali tylko po porodzie a później dopiero w domu sama kąpała...

Ja już powiesiłam pranie, wstawiłam obiad i odpoczywam z synkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...